Author Topic: Градският транспорт в ОНД  (Read 147817 times)

Offline go6o

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Градският транспорт в ОНД
« Reply #860 on: 25.10.2020, 07:25:21 »
Източникът ми е работил в градския транспорт от 1968 до 2012 година без прекъсване.Ходил е в Сочи 1980-те години и мисля че може да му се вярва.
 Другият ми източник е един бивш шофьор(мога да те заведа при него,дано да е жив и здрав още) който е ходил да докара Икарус от Сочи до Варна на ход.Той също ми каза че причината за тази трампа е силно развитата тролейбусна мрежа в града и около него.Струва ми се че не трябва да пишете неща които сте чули от агенция ЕЖК.Ако ви го е казал някой чийто живот е свързан с градския транспорт,това е вече друго.Това се отнася не само за теб,не го приемай лично.Отнася се и за модератори с хиляди мнения зад гърбовете им.
Аз не казвам че не са ги взимали от Сочи. Казвам ти че там не е имало тролейбусна мрежа и не е развитата тролейбусна мрежа причината да ги вземат от там. Питай познатият си дали не са ги качвали на ферибот до Варна, което ще обясни много неща. Възможно е да са били събрани в някой гараж в Сочи и от там да са ги качвали на ферибот до Варна. Не ми се вярва да са ги карали на ход, при наличието на такава фериботна линия. Тава би било много нецелесъобразно.

Offline Venci-002

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #861 on: 25.10.2020, 15:41:47 »
Източникът ми е работил в градския транспорт от 1968 до 2012 година без прекъсване.Ходил е в Сочи 1980-те години и мисля че може да му се вярва.
 Другият ми източник е един бивш шофьор(мога да те заведа при него,дано да е жив и здрав още) който е ходил да докара Икарус от Сочи до Варна на ход.Той също ми каза че причината за тази трампа е силно развитата тролейбусна мрежа в града и около него.Струва ми се че не трябва да пишете неща които сте чули от агенция ЕЖК.Ако ви го е казал някой чийто живот е свързан с градския транспорт,това е вече друго.Това се отнася не само за теб,не го приемай лично.Отнася се и за модератори с хиляди мнения зад гърбовете им.
Аз не казвам че не са ги взимали от Сочи. Казвам ти че там не е имало тролейбусна мрежа и не е развитата тролейбусна мрежа причината да ги вземат от там. Питай познатият си дали не са ги качвали на ферибот до Варна, което ще обясни много неща. Възможно е да са били събрани в някой гараж в Сочи и от там да са ги качвали на ферибот до Варна. Не ми се вярва да са ги карали на ход, при наличието на такава фериботна линия. Тава би било много нецелесъобразно.
1980-те години беше трудно да се транспортира нещо с ферибот от Сочи до Варна.Виж,от Иличовск до Варна беше друго.
 Всъщност в Сочи дори няма пристанище,току що проверих.Тогава възниква въпроса от какъв чеп ще ги складирват в гараж в Сочи,та да ги пращат от там към градове като София,Варна,Кърджали и прочее.
« Last Edit: 25.10.2020, 15:56:24 by Venci-002 »

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #862 on: 17.11.2020, 12:54:05 »
От София 100
« Last Edit: 17.11.2020, 12:57:41 by Dragon »
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #863 on: 17.11.2020, 13:01:11 »
 :arrow:

Offline София 100

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #864 on: 17.11.2020, 13:13:37 »
Благодаря на Dragon за съдействието и помощта!  Преди година и половина случайно станах собственик на карта с маршрутите на градският транспорт в Москва към 15.03.1967г., отпечатана на 29.05.1967г. В един от ъглите на картата има съпоставка с маршрутите на гт в Москва през 1917г.  За предишният и собственик явно е била ненужна, щом беше избрал да я захвърли в боклука, въпреки, че ако се съди по следите върху нея му е служила твърде добре дълго време. Стана ми жал за тази стара карта и след внимателно почистване с прахосмукачка я сканирах на професионална машина. Прикачените файлове са само с 10% от първоначалните размери и качество. Дори при това положение се оказа невъзможно публикуването им тук, докато не ми помогна Dragon :fan:  В реален размер разгънатата карта е доста по-голяма от половин единично легло, поради което е сканирана на части. За съжаление доста закъснях с публикуването и тук...
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #865 on: 17.11.2020, 14:57:09 »
До колкото можах, сглобих картата, за да дава по-реална представа.

http://gtsofia.info/pictures/moscow_map.jpg