Author Topic: Sofiatransport транспортна база данни  (Read 21218 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Sofiatransport транспортна база данни
« Reply #120 on: 19.09.2019, 23:49:04 »
Както вече може да видите работата върви с висока скорост. Вчера и днес въведох общо 711 снимки от декември 2013 г. Правилното им подреждане по албумите предстои утре, след което продължавам с пълен напред към архив ноември 2013 г. и т.н. Общият брой на снимките в Sofiatransport transport gallery към момента е 10 204 и не мисля, че има друга транспортна галерия за София, която да разполага с толкова много, а числото тепърва ще нараства.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #121 on: 21.09.2019, 23:34:26 »
Съжалявам, че втори ден пропускам ъпдейта на транспортната база данни, но исках да приключа цялата работа по публикуването на архив декември 2013 г. Трябваха ми два дни да въведа 711-те новопубликувани снимки всяка в албума за съответното возило и след това да ги проверя една по една дали всичко е правилно, тъй като не бях сигурен и действително открих сериозни грешки, които са поправени. Утре ще има нов ъпдейт на ТБД и ще започна работата по архив ноември 2013 г. Иска ми се до края на месеца да премина и през октомври и септември 2013 г., но това е в най-добрия случай. При всички случаи очаквайте мега постъпления на архив, в това може да бъдете сигурни. Готвя и още един нов проект за Sofiatransport transport gallery, който също ще ви хареса, обещавам ви.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #122 on: 22.09.2019, 11:04:00 »
Новият ъпдейт на ТБД вече е въведен заедно с последните ми попадения на возила в актуален и най-актуален вид. За да стане ясно от Мерцедесите О 345 CONECTO S ми липсват в най-актуален вид с новите електронни табели само 1921 и 1935, което също така означава, че всички останали имат въведеен фотофонд от 2019 г. От O 345 CONECTO G ми липсват само 1104/3315 като 3315 и с новите електронни табели, 1139/3319 и 1120/3322 по същия начин.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #123 on: 28.09.2019, 23:00:43 »
Публикуването на архив ноември 2013 г. приключи. Общо новодобавени снимки в галерията 932. Тези снимки от ноември 2013 г., които са били качвани по-рано не са много и накрая на кампанията ще се въведат в месечния албум, както и тези от декември и от следващите месеци, които предстои да публикувам. Кампанията не е приключила и няма да приключи докато не кача цялата 2013 г., а след това ми предстои мащабна работа по преподреждане на всеки един от албумите, което ще ми трябва две или дори повече от две седмици, предвид колко досадна работа ще бъде, но ще я извърша, за да бъде галерията напълно изрядна. Общо количество снимки в галерията в момента 11 171. Общо количество снимки на най-много въвеждания модел возила - тролейбусите Ikarus 280.92 T - 2013.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #124 on: 03.10.2019, 12:06:31 »
Както бихте могли да забележите вече имам и 1921 с новите електронни табели, с което имам целия модел Mercedes-Benz O 345 CONECTO S в най-актуален вид и с галерия то тази година. Фокусирам вниманието специално върху този модел, тъй като всички знаем какво е положението при него. Не се снима и не се следи редовно по обясними причини. Идеята ми не е да се похваля за нещо, което съм направил, а да покажа къде може да намерите актуална галерия за него.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #125 on: 05.10.2019, 23:49:56 »
След многобройни часове работа, работа, работа, работа и още работа по въвеждането на архив октомври 2013 г. в галерията на сайта, от преди малко той вече е наличен с целите си повече от 1 150 снимки.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #126 on: 11.10.2019, 09:57:09 »
С радост съобщавам, че вчера си заснех и последният от 172-та нововъведени в експлоатация автобуси от 12-ти декември 2018 г. до 1-ви юли 2019 г. Сега, за да имам всички возила на „Столичен автотранспорт“ и „Столичен електротранспорт“ в гарантирано най-актуален вид, ми остават общо осем автобуса и два трамвая, а при концесионерите, като изключвам „КАРАТ С“, които скоро ще отстъпят и последната си линия, ми трябват два автобуса на МТК и един на „Еридан“.

Междувременно архив септември 2013 г. вече е в сайта и продължавам работата по предишните месеци от 2013 г.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #127 on: 15.10.2019, 21:21:59 »
В сайта е вече и архив август 2013 г.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #128 on: 23.10.2019, 22:24:35 »
В галерията към сайта вече е и архив юли 2013 г.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #129 on: 28.10.2019, 22:18:32 »
От тази вечер съм готов и с архив юни 2013 г. и продължавам към май. Както може да видите въобще не е бърза и лесна задача, да не говорим за подреждането албум по албум, което трябва да актуализирам накрая, но ще направя всичко възможно до края на ноември акцията да е финиширана.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #130 on: 31.10.2019, 10:46:32 »
На сайта вече е и май 2013 г. Актуалният ъпдейт на транспортната база данни ще се извърши тази вечер заедно с още някои други поправки по сайта, които не можех да извърша заради кампанията по публикуване на архив 2013 г., но сега ще си дам един ден почивка специално за тях. Например страницата актуални линии и маршрути се нуждае от сериозни корекции и не съм обявил в секция новини на началната страница възстановяването на титулярните маршрути на А73, 83 и 102.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #131 on: 01.11.2019, 15:40:26 »
Актуалният ъпдейт на ТБД до вчера и актуализирането на информацията в страницата актуални линии и маршрути беше извършено още вчера вечерта. Работата по архив април 2013 г. е в ход, но тъй като там снимките са изразено повече няма да трае само два дни. Надявам се преди края на ноември да съм готов с целия архив 2013 г.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #132 on: 03.11.2019, 23:50:32 »
В галерията към сайта Sofiatransport вече може да видите първата ми стотна галерия за едно возило: линк.

Разбира се не са самозалъгвам, че има още огромно количество работа, която трябва да бъде свършена. Напълно основателен би бил въпросът добре, толкова много материал от една година 2013 г., а от 2012 г. къде, така че няма да се зарадвам напълно преди да публикувам цялата си галерия от до, както за това, така и за всички други возила, но много пъти вече съм споменавал, че става дума за стотици хиляди снимки и дори без да ги обработвам на компютър сами може да видите колко време изисква само едното им публикуване. Ще минат дълги години докато галерията на Sofiatransport достигне съвършенството, което търся - да имам в нея целия си фонд. Друг е въпроса, че вероятно ще трябва да мина през сериозни технически трудности, когато говорим за например над 15 500 снимки от тази година или над 18 100 от 2016 г. или над 16 000 от 2017 г. и т.н. и че сайтът в момента въобще не е на професионалното ниво, на което трябва да бъде, за да бъде най-добрият любителски транспортен сайт за София, но всичко това с времето си. Силно се надявам, че си давате сметка какво предстои, но също така и какво съм постигнал до тук и как след години наред неспазени обещания най-сетне черно на бяло може да се види резултатът или поне зачатъците на резултата, който съм търсел да постигна още от далечния 28-ми април 2011 г.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #133 on: 05.11.2019, 22:58:13 »
В галерията вече наличен е и целия архив април 2013 г.

От 7-ми ноември наличен е и архив март 2013 г.

От 9-ти ноември наличен е и архив февруари 2013 г.

В страницата База данни активен автопарк вече е въведена и информацията за метрото.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #134 on: 10.11.2019, 20:46:37 »
Е, обещанието най-сетне е спазено след два месеца упорита работа. Целият архив 2013 г. е в галерията на Sofiatransport. Първата ми изцяло публикувана година фотоархив и бъдете сигурни, че това ще бъде само началото. Предстои преподреждането на албумите, да премахна повтарящи се снимки със случайно публикувани такива от 2013 г. преди, да вкарам всички преди публикувани в помесечните албуми, което може би ще ми отнеме една или две седмици в най-лошия случай.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #135 on: 15.11.2019, 10:05:34 »
В Транспортна база данни/База данни активен автопарк вече има нова опция прецизно намиране на модел.

Работата по правилното подреждане на албумите след въвеждането на архив 2013 г. продължава.