Author Topic: Представяне на участниците  (Read 127561 times)

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
Re: Представяне на участниците
« Reply #320 on: 16.10.2020, 09:28:03 »
Гугъл няма как да знае всичко.

Тази страница позната ли ти е?

http://schedules.sofiatraffic.bg/
Позната ми е. Остави някакъв знак, че знаем с кого да се гордеем.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline danny

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #321 on: 16.10.2020, 10:41:52 »
Аз също мога да потвърдя приноса му, дори сегашният му вид е така както го е оставил.
Който за съжаление визуално е морално остаряло. Нищо лично към mlk (въпреки, че имаме различни мнения за вируса) и функционалността, просто визуализацията не е удобна, особено за мобилни устройства.

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #322 on: 16.10.2020, 11:12:36 »
15 години без промяна, за този сектор е страшно много. Но пък, за без пари - толкоз.
Dream on

Online mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #323 on: 16.10.2020, 11:20:55 »
Аз също мога да потвърдя приноса му, дори сегашният му вид е така както го е оставил.
Който за съжаление визуално е морално остаряло. Нищо лично към mlk (въпреки, че имаме различни мнения за вируса) и функционалността, просто визуализацията не е удобна, особено за мобилни устройства.
Това е дизайн от 2011г. и не е изненада, че не е удобен за мобилни устройства. Може пък скоро и да се промени нещо. Кой знае ...

Темата тотално отиде в страничната лента. Надявам се модераторът да премести последните коментари на някакво по-подходящо място.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #324 on: 16.10.2020, 12:55:54 »
Хайде ако може в този форум пак да се заговори за транспорт и да бъдем просто фенове, каквито сме били в миналото, че нещо в последните години нещата не вървят на много добре. Няколко години се карахме за табели, сега се караме и се дразним взаимно заради коронавируса. Възможно ли е да не превръщаме този форум в подобие на БГ мама и Дир БГ?

SOFIATRANSPORT транспортна база данни - най-подробната база данни за возилата в София

- Над 40 хиляди снимки на возила от градския транспорт в София!
- Актуална информация за линиите и маршрутите!
- Актуална информация за подвижния състав!
- История на подвижния състав!
- Ежедневно обновяване!

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #325 on: 16.10.2020, 13:05:34 »
Гугъл няма как да знае всичко.

Тази страница позната ли ти е?

http://schedules.sofiatraffic.bg/
Позната ми е. Остави някакъв знак, че знаем с кого да се гордеем.

Има оставен скрит знак в кода на страницата.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #326 on: 16.10.2020, 13:29:35 »
Искам само да вметна, че благодарение на МЛК имаме снимки на почти всеки трамвай в периода 2003-2004 г. Включително на трасета отдавна закрити и линии с нефукнциониращ или напълно закрит маршрут (като 2-дървеница например). :fan:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #327 on: 16.10.2020, 13:45:43 »
Отклонявате въпроса накъдето ви е изгодно. Какво значение има кой какво е постигнал, след като всеки е постигнал нещо, малко или голямо? Дискусията тръгна от прекаляването с темата за коронавируса и би следвало да си остане там, а не да се търси начин със заобиколни дискусии да се хвърля прах в очите на зрителя. Не може в един любителски форум за градски транспорт да се отделя толкова много внимание на един толкова страничен въпрос и точка. Всеки да се замисли по въпроса и да преосмисли поведението си, защо трябва да разтягаме ненужни дискусии?

SOFIATRANSPORT транспортна база данни - най-подробната база данни за возилата в София

- Над 40 хиляди снимки на возила от градския транспорт в София!
- Актуална информация за линиите и маршрутите!
- Актуална информация за подвижния състав!
- История на подвижния състав!
- Ежедневно обновяване!

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #328 on: 16.10.2020, 16:33:20 »
Искам само да вметна, че благодарение на МЛК имаме снимки на почти всеки трамвай в периода 2003-2004 г. Включително на трасета отдавна закрити и линии с нефукнциониращ или напълно закрит маршрут (като 2-дървеница например). :fan:
Това го бях забравил, но е вярно, да. Тук принос имат и още няколко души, като в началото бяхме двамата с CKD и успявахме да се допълним откъм липсващи снимки.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #329 on: 16.10.2020, 21:10:23 »
Да се изкажа и аз - не, че някой ме пита , но все пак - МЛК е участникът в този форум  , който е допринесъл най-много и за този форум и за градския транспорт и продължава да го прави. Да добавя и синхронизациите на 8,10,12 и 18 през уикендите .
А това, че някой не знае за неговия труд - то си е минус за незнаещия.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #330 on: 16.10.2020, 21:16:00 »

А ти защо се обръщаш към него . Той не решава как да изглежда визуално . Той се грижи разписанията да са винаги актуални ,  както и да са на всяка спирка . Без неговия труд щеше да е само - първа кола 5.00 , последна кола 23.30 , интервал на движение - 15 върхови, 20 извън върхови .
Дани, ти си от поколението , което е свикнало всичко да му е на тепсия , но преди 20 години нещата никак не стояха така.

Offline danny

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #331 on: 18.10.2020, 12:09:31 »

А ти защо се обръщаш към него . Той не решава как да изглежда визуално . Той се грижи разписанията да са винаги актуални ,  както и да са на всяка спирка . Без неговия труд щеше да е само - първа кола 5.00 , последна кола 23.30 , интервал на движение - 15 върхови, 20 извън върхови .
Дани, ти си от поколението , което е свикнало всичко да му е на тепсия , но преди 20 години нещата никак не стояха така.

Както съм уточнил - нищо лично към него и не визирам функционалността и информацията, а факта че на ЦГМ им се свиди да дадат някой лев за визуално оптимизиране на пазписанията!
Трудно е да знаеш от кое поколение съм, след като не ме познаваш... Аз също съм имал принос за градския транспорт в София по една друга линия, но точно заради подобни етикети и отношение се отказах...
Но това е характерно за този форум - ако не мислиш като “старите” участници, то ти се лепва етикет на мрънкащ, чакащ наготово и т.н.
Хайде със здраве. Аз ще се въздържа да се меся в затворения ви кръг, в който дори само констатирането на някакви нередности се погазва...

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #332 on: 29.10.2020, 21:26:16 »
Добър вечер от мен след дълга почивка ;)

Доста мислех да се върна тук , но ето ме след почти 2 години.
За новодошлите - аз съм Любо.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.