Author Topic: Представяне на участниците  (Read 123620 times)

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
Re: Представяне на участниците
« Reply #320 on: 16.10.2020, 09:28:03 »
Гугъл няма как да знае всичко.

Тази страница позната ли ти е?

http://schedules.sofiatraffic.bg/
Позната ми е. Остави някакъв знак, че знаем с кого да се гордеем.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline danny

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #321 on: 16.10.2020, 10:41:52 »
Аз също мога да потвърдя приноса му, дори сегашният му вид е така както го е оставил.
Който за съжаление визуално е морално остаряло. Нищо лично към mlk (въпреки, че имаме различни мнения за вируса) и функционалността, просто визуализацията не е удобна, особено за мобилни устройства.

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #322 on: 16.10.2020, 11:12:36 »
15 години без промяна, за този сектор е страшно много. Но пък, за без пари - толкоз.
Dream on

Online mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #323 on: 16.10.2020, 11:20:55 »
Аз също мога да потвърдя приноса му, дори сегашният му вид е така както го е оставил.
Който за съжаление визуално е морално остаряло. Нищо лично към mlk (въпреки, че имаме различни мнения за вируса) и функционалността, просто визуализацията не е удобна, особено за мобилни устройства.
Това е дизайн от 2011г. и не е изненада, че не е удобен за мобилни устройства. Може пък скоро и да се промени нещо. Кой знае ...

Темата тотално отиде в страничната лента. Надявам се модераторът да премести последните коментари на някакво по-подходящо място.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #324 on: 16.10.2020, 12:55:54 »
Хайде ако може в този форум пак да се заговори за транспорт и да бъдем просто фенове, каквито сме били в миналото, че нещо в последните години нещата не вървят на много добре. Няколко години се карахме за табели, сега се караме и се дразним взаимно заради коронавируса. Възможно ли е да не превръщаме този форум в подобие на БГ мама и Дир БГ?

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #325 on: 16.10.2020, 13:05:34 »
Гугъл няма как да знае всичко.

Тази страница позната ли ти е?

http://schedules.sofiatraffic.bg/
Позната ми е. Остави някакъв знак, че знаем с кого да се гордеем.

Има оставен скрит знак в кода на страницата.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #326 on: 16.10.2020, 13:29:35 »
Искам само да вметна, че благодарение на МЛК имаме снимки на почти всеки трамвай в периода 2003-2004 г. Включително на трасета отдавна закрити и линии с нефукнциониращ или напълно закрит маршрут (като 2-дървеница например). :fan:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #327 on: 16.10.2020, 13:45:43 »
Отклонявате въпроса накъдето ви е изгодно. Какво значение има кой какво е постигнал, след като всеки е постигнал нещо, малко или голямо? Дискусията тръгна от прекаляването с темата за коронавируса и би следвало да си остане там, а не да се търси начин със заобиколни дискусии да се хвърля прах в очите на зрителя. Не може в един любителски форум за градски транспорт да се отделя толкова много внимание на един толкова страничен въпрос и точка. Всеки да се замисли по въпроса и да преосмисли поведението си, защо трябва да разтягаме ненужни дискусии?

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #328 on: 16.10.2020, 16:33:20 »
Искам само да вметна, че благодарение на МЛК имаме снимки на почти всеки трамвай в периода 2003-2004 г. Включително на трасета отдавна закрити и линии с нефукнциониращ или напълно закрит маршрут (като 2-дървеница например). :fan:
Това го бях забравил, но е вярно, да. Тук принос имат и още няколко души, като в началото бяхме двамата с CKD и успявахме да се допълним откъм липсващи снимки.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #329 on: 16.10.2020, 21:10:23 »
Да се изкажа и аз - не, че някой ме пита , но все пак - МЛК е участникът в този форум  , който е допринесъл най-много и за този форум и за градския транспорт и продължава да го прави. Да добавя и синхронизациите на 8,10,12 и 18 през уикендите .
А това, че някой не знае за неговия труд - то си е минус за незнаещия.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #330 on: 16.10.2020, 21:16:00 »

А ти защо се обръщаш към него . Той не решава как да изглежда визуално . Той се грижи разписанията да са винаги актуални ,  както и да са на всяка спирка . Без неговия труд щеше да е само - първа кола 5.00 , последна кола 23.30 , интервал на движение - 15 върхови, 20 извън върхови .
Дани, ти си от поколението , което е свикнало всичко да му е на тепсия , но преди 20 години нещата никак не стояха така.

Offline danny

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #331 on: 18.10.2020, 12:09:31 »

А ти защо се обръщаш към него . Той не решава как да изглежда визуално . Той се грижи разписанията да са винаги актуални ,  както и да са на всяка спирка . Без неговия труд щеше да е само - първа кола 5.00 , последна кола 23.30 , интервал на движение - 15 върхови, 20 извън върхови .
Дани, ти си от поколението , което е свикнало всичко да му е на тепсия , но преди 20 години нещата никак не стояха така.

Както съм уточнил - нищо лично към него и не визирам функционалността и информацията, а факта че на ЦГМ им се свиди да дадат някой лев за визуално оптимизиране на пазписанията!
Трудно е да знаеш от кое поколение съм, след като не ме познаваш... Аз също съм имал принос за градския транспорт в София по една друга линия, но точно заради подобни етикети и отношение се отказах...
Но това е характерно за този форум - ако не мислиш като “старите” участници, то ти се лепва етикет на мрънкащ, чакащ наготово и т.н.
Хайде със здраве. Аз ще се въздържа да се меся в затворения ви кръг, в който дори само констатирането на някакви нередности се погазва...

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
« Reply #332 on: Yesterday at 21:26:16 »
Добър вечер от мен след дълга почивка ;)

Доста мислех да се върна тук , но ето ме след почти 2 години.
За новодошлите - аз съм Любо.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“