Author Topic: Цени на Драгалевския лифт  (Read 42783 times)

genius-een

• Guest
Цени на Драгалевския лифт
« on: 03.05.2008, 14:38:53 »
Здравейте,

Знаете ли какви са цените на Драгалевския лифт?

Благодаря предварително!

Offline eeasss

• Напредващ
    • ICQ Messenger - 209
    • View Profile
    • http://
« Reply #1 on: 03.05.2008, 17:39:20 »
3 лева до голи връх беше билета като се качвах миналата седмица. Ако караш колело има целодневна карта за 10 лева

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 05.05.2008, 12:53:33 »
Taм с електронни карти ли е? Щото за симеоновския ми казаха начин да се мине метър  

Offline eeasss

• Напредващ
    • ICQ Messenger - 209
    • View Profile
    • http://
« Reply #3 on: 06.05.2008, 13:21:39 »
ами не, там са традиционалисти - ползват билети  Аз си мислех че симеоновския ще е с електронни само зимния сезон о0

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4 on: 29.06.2008, 14:25:29 »
Всяка 1ва събота на месеца ли беше безплатен лифта(безплатен с карта за градски транспорт)?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #5 on: 29.06.2008, 16:57:04 »
Quote from: vasko456
Всяка 1ва събота на месеца ли беше безплатен лифта(безплатен с карта за градски транспорт)?
[!--quoteo(post=0:date=:name=www.skgt-bg.com)--][div class=\'quotetop\']Цитат(www.skgt-bg.com)[div class=\'quotemain\'][!--quotec--]ПРЕЗ МЕСЕЦ  ЮЛИ 2008 ПВЛ ЩЕ РАБОТЯТ С ПЪТНИЦИ КАКТО СЛЕДВА:

1. ПВЛ "СИМЕОНОВО-АЛЕКО" - ОТ 01.07.2008 ДО 31.07.2008 ВКЛЮЧИТЕЛНО ЛИНИЯТА ЩЕ РАБОТИ С ПЪТНИЦИ В СЕДМИЧЕН ГРАФИК - ПЕТЪК, СЪБОТА И НЕДЕЛЯ.

РАБОТНО ВРЕМЕ С ПЪТНИЦИ - ОТ 09.00 ДО 18.00 ЧАСА.

2. ПВЛ "ДРАГАЛЕВЦИ-ГОЛИ ВРЪХ" - ОТ 01.07.2008 ДО 31.07.2008 ЛИНИЯТА ЩЕ РАБОТИ С ПЪТНИЦИ В СЕДМИЧЕН ГРАФИК - ЧЕТЪРТЪК, ПЕТЪК, СЪБОТА И НЕДЕЛЯ.

РАБОТНО ВРЕМЕ С ПЪТНИЦИ - ОТ 09.00 ДО 18.00 ЧАСА.

3. ЩЕ СЕ ОСИГУРИ ТРАНСПОРТНОТО ОБСЛУЖВАНЕ В СЪОТВЕТСТВИЕ С ГРАФИКА НА РАБОТА НА ВЪЖЕНИТЕ ЛИНИИ,КАТО ПЪРВИТЕ КОЛИ ОТ СП."ХЛАДИЛНИКА" И СП."ДЪРВЕНИЦА" ТРЪГВАТ В 07.45 ЧАСА, А ПОСЛЕДНАТА КОЛА ОТ ПЪРВА ЛИФТОВА СТАНЦИЯ "СИМЕОНОВО" В ДЕЛНИЧНИ ДНИ ДА ТРЪГВА В 20.00 ЧАСА, А В ПОЧИВНИ И ПРАЗНИЧНИ ДНИ (ПОРАДИ ГОЛЕМИЯ ПЪТНИКОПОТОК) - В 20.30 ЧАСА.[/quote]

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6 on: 30.06.2008, 00:19:13 »
Нещо ме съмнява тая работа. Преди Симеоново работеше повече дни в седмицата, а сега е обратното.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 30.06.2008, 00:27:44 »
Quote from: Kaiser Kar
Нещо ме съмнява тая работа. Преди Симеоново работеше повече дни в седмицата, а сега е обратното.
Явно цената от 5 лв в едната посока трудно се преглъща!

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #8 on: 30.06.2008, 15:12:58 »
Да, тъкмо това си помислих. Сега вече с по-малко работа се набавят още повече пари, мародерите. Изключително съм разочарован от цялата работа.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 04.07.2008, 15:59:02 »
Quote from: blagun
Явно цената от 5 лв в едната посока трудно се преглъща!

Свлачище да им помете хотелите, банкова криза да им фалира банките дано  

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Re: Цени на Драгалевския лифт
« Reply #10 on: 02.08.2008, 23:27:34 »
А тва с безплатния лифт как беше не беше ли всяка 1-ва и 3-та неделя от месеца, ако имаш карта за цялата градска мрежа ?
07 септември 2009 г. - Вторият национален празник за България :D

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #11 on: 02.08.2008, 23:38:00 »
Някъде се коментираше, че вече картите за градски транспорт не важат.

Offline svilata

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • http://trolei.pleven.bg/
« Reply #12 on: 03.08.2008, 20:03:24 »
На Драгалевския лифт има надпис, че картите за градски транспорт НЕ важат за ползване на въжените линии, считано от 01.01.2008 год.
 :angry:

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 04.08.2008, 18:21:33 »
Да и аз го видях това вчера като се качвах. Работеше и този Романския лифт взех го от х. Алеко до Черни връх :) Прилагам снимка с цените --->>>

А някой знае ли този Романския лифт до къде ходи Черни връх - х. Алеко - ?
07 септември 2009 г. - Вторият национален празник за България :D

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 05.08.2008, 00:22:31 »
Да и аз го видях това вчера като се качвах. Работеше и този Романския лифт взех го от х. Алеко до Черни връх :) Прилагам снимка с цените --->>>

А някой знае ли този Романския лифт до къде ходи Черни връх - х. Алеко - ?
Eeeеей, 8 (ОСЕМ!!!) лв еднопосочно за кабинката - убийствено направо! Много скъпо това "съорАжение"! Ех, да бях куче - само 4 лв двупосочно щеше да ми излезе! СКГТ ако са пазарна, а не измислена фирма като контрапункт на тези цени биха пуснали А66 през половин час - направо ще смачкат тези изедници!

А лифт Романски тръгва недалеч от Простор - това е хотел на една голяма серпентина под Алеко.

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 07.08.2008, 20:46:08 »
 Между другото лифта на Симеоново харчи има-няма към 1,5 мегавата електроенергия на час. Вярно, че за едно време не е било билетите да са по 5 стотинки, даже при откриването австрийците са онемяли и са казали, че е по-евтино безплатен да е, отколкото с билети, защото ще пестят от хартия и от това, че няма да има контролена апарат ама както и да е. Всъщност не знам колко е реалната цена на кабинката, но 1,5 мегавата не са никак малко.
 Единият от основните двигатели е 700 киловата, другият- 500 , а спомагателните са общо към 200 - 300 киловата та си е змей лифта. Да не говорим, че едно време е има тройно подсигурение на ел. захранването, а сега няма такива екстри. Да видим концесионерите какво ще направят.
 Благуне от СКГТ не очаквай чак толкова мисъл. А концесионера със сигурност ще натиска за абсолютно блокиране на движението на колите нагоре и кракомобила остава единствена алтернатива. Според мен опипват почвата. Все пак досега лифта не е работил в пазарни условия.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 08.08.2008, 00:46:32 »
По-скоро вървим към преминаване към сезонна работа на кабинката. Тъй като кабинката е включена в дневната карта, за скиорите лифтът не е допълнителен разход.
Явно туристите стават "персони нон грата" за Симеоновския лифт и в един момент собственикът ще освободи персонала си от м.април до м.декември. Все още има туристи, тъй като хората отиват по веднъж, псуват високите цени, но не върви да се върнат. Просто не повтарят. Докато всички се наплашат от цените, ще има известно време инерция. Но при тези цени не виждам, как ще работи след края на зинмия сезон 2008/2009.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 08.08.2008, 13:50:17 »
Между другото лифта на Симеоново харчи има-няма към 1,5 мегавата електроенергия на час. Вярно, че за едно време не е било билетите да са по 5 стотинки, даже при откриването австрийците са онемяли и са казали, че е по-евтино безплатен да е, отколкото с билети, защото ще пестят от хартия и от това, че няма да има контролена апарат ама както и да е. Всъщност не знам колко е реалната цена на кабинката, но 1,5 мегавата не са никак малко.
 Единият от основните двигатели е 700 киловата, другият- 500 , а спомагателните са общо към 200 - 300 киловата та си е змей лифта. Да не говорим, че едно време е има тройно подсигурение на ел. захранването, а сега няма такива екстри. Да видим концесионерите какво ще направят.
 Благуне от СКГТ не очаквай чак толкова мисъл. А концесионера със сигурност ще натиска за абсолютно блокиране на движението на колите нагоре и кракомобила остава единствена алтернатива. Според мен опипват почвата. Все пак досега лифта не е работил в пазарни условия.

Хм нещо ми се вижда прекалено 1.5 Мегавата. То това е 75% от производството на Козлодуй?!

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: 08.08.2008, 16:06:41 »

Хм нещо ми се вижда прекалено 1.5 Мегавата. То това е 75% от производството на Козлодуй?!

Бърка6 се. 5 ти и 6 ти блок на Kозлодуй са по 1000 мегавата. 1 магават е 1000 kW.
Но и на мен ми се вижда множко това 1,5. Един средностатисти4ески хипермаркет хар4и 600-800 kW
« Last Edit: 08.08.2008, 16:37:38 by LG_ »
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 08.08.2008, 20:37:27 »
LG ме изпревари, иначе си е така. Аз говоря за 1,5 мегавата, а не 1,5 гигавата :)
 Но не са много. Говорил съм с човек работил на кабинката. Там тока се пренася по дебела, медна пластина, а не по кабел. Двигателите са огромни и толкова си харчат.
 Иначе ако Благун се окаже прав и се цели максимално използване на лифта без празни кабинки наистина ще е лошо. едно време като малък умирах да се возя на кабинката и бащата ме водеше често, но кой зне дали не им излиза прекалено солено подръжката. Все пак едно е да е държавно или общинско, друго си е частното.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я