Author Topic: Похвали за шофьори и ватмани  (Read 173271 times)

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Похвали за шофьори и ватмани
« Reply #1240 on: 21.08.2018, 23:31:57 »
Огромна част от водачите на Карат-С работят по този начин, което (заедно с факта, че Конекто ще спрат да возят пътниците и ще бъдат заменени от...) ме навежда на мисълта, че прекратяването на концесията е едно от най-големите недоразумения, свързани с градския ни транспорт.

Offline tsetsi81

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1241 on: 25.08.2018, 15:07:33 »
Специални благодарности за водача на тролейбус 2675 по ТБ9 първа смяна днес,за съдействието с използването на рампата за качване на инвалидна количка и оказаното съдействие по случайност и в двете посоки на наложилото се придважване днес!Лека работа!

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1242 on: 01.09.2018, 03:03:11 »
Поздрави за водача на автобус 1219 в четвъртък (2-ра смяна), че след качване на пътници на спирката отново отвори врата и изчака човек от третата възраст.
████████████████████████ Епилог

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1243 on: 04.09.2018, 22:49:29 »
Благодаря на шофьора на 3905 по 384 в неделя сутрин:
Автобусът преминава направо на кръстовището бул. Кръстю Пастухов - ул. Искърско шосе, но кола от насрещното решава, че ще прави ляв завой преди да е преминал автобусът, а след това спря точно пред тръгналия автобус. Шофьорът не наду клаксона, т.е. не обезпокои живущите в близките блокове, и по най-плавния възможен начин наби спирачки, заобиколи колата и караше бавно до спирката. Пътниците започнаха да падат, защото не се бяха хванали, и да изказват квалифицираните си мнения “мчи шофьорът е виновен”, но според мен той реагира по възможно най-професионалния начин.

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1244 on: 05.09.2018, 08:37:34 »
Благодаря на шофьора на 3905 по 384 в неделя сутрин:
Автобусът преминава направо на кръстовището бул. Кръстю Пастухов - ул. Искърско шосе, но кола от насрещното решава, че ще прави ляв завой преди да е преминал автобусът, а след това спря точно пред тръгналия автобус. Шофьорът не наду клаксона, т.е. не обезпокои живущите в близките блокове, и по най-плавния възможен начин наби спирачки, заобиколи колата и караше бавно до спирката. Пътниците започнаха да падат, защото не се бяха хванали, и да изказват квалифицираните си мнения “мчи шофьорът е виновен”, но според мен той реагира по възможно най-професионалния начин.
Браво за адекватната реакция.
Другия път ако набие рязко спирачки и някой пътник падне и си счупи ръка/крак ще си го отнесе шофьора, щото виждаш ли някой селски палячо не може да прецени, че не трябва да прави такива маневри.
По-добре, да го удари, да се викне КАТ и да си го отнесе шофьора на лекия автомобил, но в никакъв случай да не удря рязко спирачки, за да спаси тенекиите на някое долно говедо.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Online IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #1245 on: 05.09.2018, 09:17:58 »
По същия начин преди години паднах и се изгърмях в едно Конекто по 11, понеже шофьорът направи абсолютно същата простотия на К. Величков и Тодор Александров, за да не удари една "кака" с джипка Ауди Куатро. Като го нахоках, ми вика "Е кво, да се удариме ли?" Бързах за работа, иначе щях да звънна на ЦГМ да пратят линеен, та да наложат съответното наказание. При всички положения по-добре да удари засяклата го кола, и да му напишат акт, съдът 100% ще го анулира, отколкото да пострада пътник, понеже тогава наказанието ще е доста по-сериозно и неотменимо.
« Last Edit: 05.09.2018, 09:24:07 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1246 on: 05.09.2018, 09:31:55 »
По същия начин преди години паднах и се изгърмях в едно Конекто по 83, понеже шофьорът направи абсолютно същата простотия на К. Величков и Тодор Александров, за да не удари една "кака" с Порше Кайен. Като го нахоках, ми вика "Е кво, да се удариме ли?" Бързах за работа, иначе щях да звънна на ЦГМ да пратят линеен, та да наложат съответното наказание. При всички положения по-добре да удари засяклата го кола, и да му напишат акт, съдът 100% ще го анулира, отколкото да пострада пътник, понеже тогава наказанието ще е доста по-сериозно и неотменимо.
Точно това имам и аз впредвид. Ако някой в последния момент ми влезе в габарита изобщо няма и да опитам да спра. Ще го ударя, ще дойде КАТ и ще си го отнесе той. А иначе щом е някоя скъпа кола, по-добре да няма ПТП, защото не знаеш кой кара. Дали ще скочи на бой или ще извади оръжие никой не знае. Всякакви хора има.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #1247 on: 05.09.2018, 10:30:37 »
Абе отстрани е много лесно да се пише дали е по-безболезнено заради простотията и некадърието на трети човек дали да удариш въпросния човек и да го потрошиш него и возещите се в колата му, или някой в превозното средство да се потроши, падайки от резките спирачки... В смисъл ситуацията все е неприятна за водача, и за пострадалите, ако има такива, и за всички...
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline stankos

• View Profile
« Reply #1248 on: 05.09.2018, 12:43:47 »
Не е ясно дали при съответния удар между МПС блейките в автобуса няма пак да паднат и се потрошат !

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1249 on: 05.09.2018, 16:43:36 »
При удара неизбежно ще има паднали правостоящи - получава се сериозно отрицателно ускорение. :rolleyes:

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1250 on: 05.09.2018, 19:15:00 »
За това аз не използвам аварийни спирачки , когато разбира се няма пешеходец. Да пребия 10 човека , защото малоумник или малоумница не гледат или нарочно се бутат. Ламарините се изправят -хората не .Спирам максимално бързо , но така , че да няма паднали пътници. Ако спасим колата - спасили сме я , ако не - здраве!

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #1251 on: 05.09.2018, 23:04:33 »
И все пак не забравяйте, понякога всичко е рефлекси, невинаги човек има време да помисли и да избере дали да спре или да удари МПС-то. Например днес 2302 по ТМ5 спря рязко, за да не удари една Шкода, на Руски паметник.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1252 on: 06.09.2018, 01:58:50 »
Много е важно да се научат хората да се държат, докато стоят прави, защото някои като се заблеят, дори при нормално потегляне и спиране залитат из превозните средства...

Online CNN

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1253 on: 06.09.2018, 13:34:06 »
И все пак не забравяйте, понякога всичко е рефлекси, невинаги човек има време да помисли и да избере дали да спре или да удари МПС-то. Например днес 2302 по ТМ5 спря рязко, за да не удари една Шкода, на Руски паметник.

Това не е вярно! Тролея чакаше трамвая, а кола изпреварва тролейбуса и спря в габарита на Тм. Трамвая спря 1 м до колата между двата тролейни изолатора.

Offline abs111

• View Profile
« Reply #1254 on: 06.09.2018, 23:01:15 »
Специално впечатление ми направи преди малко водача на 1209-73.Качи и свали собственоръчно човек в количка,много стегнато и внимателно шофиране впредвид, че беше закъснял с 5 мин. :fan:

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #1255 on: 07.09.2018, 07:43:01 »

Това не е вярно! Тролея чакаше трамвая, а кола изпреварва тролейбуса и спря в габарита на Тм. Трамвая спря 1 м до колата между двата тролейни изолатора.
Автомобила беше също Шкода или поне така ми се видя, защото седях на площадката за инвалиди и нямах много добра видимост, само видях приближаващия автомобил и се хванах по-здраво, а после не обърнах внимание.
« Last Edit: 07.09.2018, 07:46:28 by btr95 »

Offline georgi_L

• Писател
  • **
  • Изработвам модели на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Модели ГТ
    • Email
« Reply #1256 on: 07.09.2018, 16:48:31 »
Специални благодарности на водача на автобус 7119 от днес втора смяна на линия 90! Много му благодаря че ме изчака да се прекача от А119 ,много стргнато и професионално шофира евала !

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #1257 on: 12.09.2018, 22:13:56 »
Искам да поздравя ватманката на състав с водещ вагон 4150, по ТМ22, тъй като на спирка "Младежки театър" помогна на една трудноподвижна жена да слезе.  :fan:

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #1258 on: 13.09.2018, 22:36:44 »
Огромна похвала за прекрасното шофиране на водача на 1619 по ТБ11 тази вечер - един от най-добрите водачи в Искър. Спортно, но изключително плавно и максимално безопасно каране, ползване на разрешението за вратите, включена система за оповестяване на спирките, изобщо всичко по конец, удоволствие е да се пътува с хора, можещи да карат по подобен начин.
« Last Edit: 13.09.2018, 22:41:20 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1259 on: 14.09.2018, 00:12:49 »
Благодарности към водача (втора смяна) на автобус 2139 по линия 304 за това, че на 12 септември отвори повторно врати.
████████████████████████ Епилог