Poll

Коя от изградните метростанци е най-хубава и най-добре архитекрурно оформена?

Обеля
13 (6.5%)
Сливница
6 (3%)
Люлин
10 (5%)
Западен парк
34 (17.1%)
Вардар
20 (10.1%)
Константин Величков
13 (6.5%)
Опълченска
11 (5.5%)
Сердика
92 (46.2%)

Total Members Voted: 182

Author Topic: Метростанции в участъка Обеля-Сердика  (Read 57084 times)

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
Quote from: s_o_kv_v_zp_l_s_o
Ама моляте ако обичаш да ми разясниш за близначката на Сердика.Къде ще е тя?Защо е?И на кой метродиаметър се намира.

Така наречената "близначка на Сердика" всъщност е станция 8 в центъра на София от МД 2, който евентуално ще започне да се строи догодина от станция 5(надлеза Надежда), през Централна гара (станция 6), Лъвов мост (станция 7) и ще продължи към НДК (ст.9), Музея "Земята и хората" (ст. 10) и ще свърши (за сега, първия етап) на станция 11.

Ако разгледаш схемата на метрото - това е пресечната точка между МД1 и МД2.

Линиите ще се пресичат на различни нива (като МД2 минава под МД1), а между двете станции ще се изгради връзка за прехвърляне, без да се напуска платената зона. Т.е. с едно плащане ще можеш  да се прехвърляш на различни линии, докато стигнеш крайната точка. Естествено и двете станции ще си имат излаз на повърхността.
Трети метродиаметър - подземен, с параметри на кл. метро !   Не на фалшивия "полуметротрамвай" !
                                                     Не на LRT : системата - убиец  !

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Много се радвам, че Западен парк е толкова харесвана

Но недоумявам какво толкова харесвате в Сердика, ане в Опълченска? На мен Опълченска ми харесва повече.
мур

Offline s_o_kv_v_zp_l_s_o

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Quote from: emo
Много се радвам, че Западен парк е толкова харесвана

Но недоумявам какво толкова харесвате в Сердика, ане в Опълченска? На мен Опълченска ми харесва повече.

И на мен Опълченска ми по-харесва от сердика,можеби на Сердика само  тавана е як.

Offline madonna

• Писател
  • **
    • AOL Instant Messenger - http://gayrocco.
    • View Profile
    • Email
никоя, всичките са грозни и отблъскаващи

Offline Dikovec

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
За сега Сердика:) иначе и Обеля е свежа... за най-грозна обявявам Вардар

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
За сега Сердика:) иначе и Обеля е свежа... за най-грозна обявявам Вардар
Що за дивотия! Докога ще се карате за вида на станциите. Не може да се каже коя е най-грозна. Всяка си има своя чар, всяка е по своему уникална. Може би най-семпла е Сливница, а точно Вардар е най-различна от всички останали. Вардар е отличникът!

Offline Dikovec

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Докога ще се карате за вида на станциите...
Не се карам с никого... просто това е мнението ми:) уважавам мнението и на останалите :)

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • ICQ Messenger - 319415660
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
Най-отврат са Обеля (евтини и грозни материали) и Сливница (ужасен дизайн).

Най-хубави - Западан парк (простор), Вардар (тежкарска) и може би Сердика.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Като гледаш какво се прави по света и в това отношение си оставаме на 50 години след маймуните.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Като гледаш какво се прави по света и в това отношение си оставаме на 50 години след маймуните.
Е, хайде стига с толкова ниско самочувствие. Не са ни толкова лоши станциите, напротив - много са спретнати. Преобладаващият брой МС в Лондон, Париж, Берлин, Виена са по-грозни - разбира се, защото са по-стари. Само в Москва и Питер МС са по-натруфени и тържествени.

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Да не забравим и станция Константин Величков,  за мен тя може би е най-стилната. Доброто съчетание на геометричните фигури на крайпътните стени с триъгълниците на тавана и въобще като цяло има добър дизайн.
   Най-безлични са Сливница и Люлин, едната малко ниска, а другата сива и студена. Западен парк е просторна и наистина има добре подбран цвят - резедаво-зеления. А  "Вардар" е с хубав и изчистен таван, но с претрупани
крайпътни стени, вече олющени отвътре пана. Станция Опълченска също има добър дизайн- всичко е добре съчетано и осъразмерено, но доста грубо са монтирани паната на стените - хлътнали на места и със следи от ръцете
на майсторите. Сердика пък като, че ли е малко претрупана- твърде шарено е, и стените и окачения таван. Нямат
пълен синхрон. Казват, че имало малко от древната Сердика, но като че ли нищо не се връзва. Има обаче чудесен
мрамор, лъскав и фин - този на перона.
    Според моите предпочитания подреждам метростанциите така:

1. Константин Величков
    2. Западен парк
    3. Сердика
    4. Опълченска
    5. Вардар
    6. Обеля
    7. Люлин
    8. Сливница

Поздравявам колегата Иван за инициативата. Тя наистина е много полезна - да се занимаваме с неща, които ще са
полезни в бъдеще за нашето си, българско метро. Иначе, много често във форума има безсмислени спорове.
 Но не ми е ясно как накрая ще се разбере коя метростанция ще е най-харесваната. 

Quote from: Popov
Да не забравим и станция Константин Величков, за мен тя може би е най-стилната. Доброто съчетание на геометричните фигури на крайпътните стени с триъгълниците на тавана и въобще като цяло има добър дизайн.
Най-безлични са Сливница и Люлин, едната малко ниска, а другата сива и студена. Западен парк е просторна и наистина има добре подбран цвят - резедаво-зеления. А "Вардар" е с хубав и изчистен таван, но с претрупани
крайпътни стени, вече олющени отвътре пана. Станция Опълченска също има добър дизайн- всичко е добре съчетано и осъразмерено, но доста грубо са монтирани паната на стените - хлътнали на места и със следи от ръцете
на майсторите. Сердика пък като, че ли е малко претрупана- твърде шарено е, и стените и окачения таван. Нямат
пълен синхрон. Казват, че имало малко от древната Сердика, но като че ли нищо не се връзва. Има обаче чудесен
мрамор, лъскав и фин - този на перона.
Според моите предпочитания подреждам метростанциите така:

1. Константин Величков
2. Западен парк
3. Сердика
4. Опълченска
5. Вардар
6. Обеля
7. Люлин
8. Сливница

Поздравявам колегата Иван за инициативата. Тя наистина е много полезна - да се занимаваме с неща, които ще са
полезни в бъдеще за нашето си, българско метро. Иначе, много често във форума има безсмислени спорове.
Добре ще бъде обаче, ако има истински конкурс за широката аудитория за избор на най-хубава
метростанция, която ще се строи.

За менса така:

1-Обеля
2-Вардар
3-Константин Величков
4-Люлин
5-Западен парк
6-Сердика
7-Опълченска
8-Сливница

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
последно ?
НЕ на хейтърството!

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
То и аз обичам метрото, ама това вече граничи с мания - да отправяш лични забележки към някой, който дори не знаеш как изглежда говори за две неща:
1. Ти си (поне на ментално ниво) под 14 години, защото само децата се сопват така, неразбиращи понятието "полемика".
2. Не уважаваш чуждото мнение и не внимавай кой, какво и кога казва - зъбиш се и не водиш дискусия, а зяеш. Това и в двата случая е безсмислено, особено в сайт, в който дори и аз, дето винаги внимавам какво казвам съм с 60% предупреждание преди окончателен бан...

Ако искаш да останеш тук - говори по темите, а не се зъби на хората, които имат различно пот твоето мнение. Аз лично намирам Люлин за изключително драго на сърцето ми място, въпреки, че прилича на гробница. Имай предвид, че всеки възприема нещата по различен начин. За много хора тук, дизайнът на Интерпред е глупав, но аз, въпреки, че се занимавам с дизайн вече 5 години, твърдя, че е хубав, защото АЗ така го усещам.
Madonna е в пълното си право да намира станциите неприятни, ако нейните идеи за архитектура и оформление са такива. Аз пък смятам, че Опълченска е ръмбеста... и аз ли съм ръмбест по тая логика?!

Offline marik

• Писател
  • **
    • View Profile
    • http://autoborsa.eu
    • Email
Нашите станции не са красиви! Отидете в Москва и Петербург - там са красоти :)

Offline rebelheartous

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 161516830
    • View Profile
Да, ама след това отиди в Берлин и се нагледай на отвратителна архитектура ;)Нашите са едни от най-красивите в света O0

Offline marik

• Писател
  • **
    • View Profile
    • http://autoborsa.eu
    • Email
и в Берлин съм бил  :P
Но не мога да кажа, че нашите са най-красиви...по-скоро стават :D

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
и в Берлин съм бил  :P
Но не мога да кажа, че нашите са най-красиви...по-скоро стават :D
Разясни позицията си, какво става и какво не.Относно вояжите ти насам и натам, не мисля, че темата е удачна !

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Аз пък ги подреждам така :

1.Обеля
2.Вардар
3.Константин Величков
4.Западен парк
5.Сердика
6.Опълченска
7.Люлин
8.Сливница

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аз пък ги подреждам така :

1.Обеля
2.Вардар
3.Константин Величков
4.Западен парк
5.Сердика
6.Опълченска
7.Люлин
8.Сливница
За менса така:

1-Обеля
2-Вардар
3-Константин Величков
4-Люлин
5-Западен парк
6-Сердика
7-Опълченска
8-Сливница

Вече почвам да се чудя - ремонт ли е направен на станциите, че да се е променила класацията ти или...?

Offline rebelheartous

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 161516830
    • View Profile
Това е седмичната му класация бе. Има качващи се, слизащи с места надолу :P