Author Topic: Трамвайни трасета  (Read 512833 times)

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Re: Трамвайни трасета
« Reply #2220 on: 01.03.2017, 21:22:24 »
А причината за това каква е?
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #2221 on: 01.03.2017, 21:25:17 »
Микроприплъзвания на колелата по време на търкаляне, което води до първични следи от назъбване. С времето те се разрастват. Интересно е наистина, че трасетата, по които минават чешки трамваи, са с по-ясно изразен такъв проблем. Ако си шлайфахме трасетата като в някои други страни, това нямаше да се наблюдава.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #2222 on: 02.03.2017, 10:32:20 »
Е нали се появи някаква машина и шлайфаха трасето по Янко Сакъзов.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2223 on: 02.03.2017, 17:31:37 »
http://infrastructure.bg/show.php?storyid=2927452

Някой знае ли кои са тези 20 кръстовища?

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2224 on: 02.03.2017, 17:35:13 »
Най-натоварените???
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2225 on: 02.03.2017, 17:45:44 »
Слаб (2), седни. Друг някой ако знае да напише имена на кръстовища  :D :D  :crazy:

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2226 on: 02.03.2017, 17:49:28 »
Ботев/Прага, БОТЕВ/Тодор Александров, МАРИЯ ЛУИЗА/КОЗЛОДУЙ . Има още ако искаш ще ти пиша на лс.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2227 on: 02.03.2017, 17:51:20 »
Не напиши ги тук, после ще сравним колко си улучил и ако са повече от половината ще ти вдигна оценката на среден (3).  ;)

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2228 on: 02.03.2017, 17:56:30 »
Ботев/Пиротска.Ботев/Сливница.Всички по Мария Луиза. Евлоги Георгиев/Графа, Семинарията, По Черни Връх всичките, На Графа/Витоша,

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #2229 on: 02.03.2017, 22:30:59 »
Ъъъ, какъв е този спам ако може да ми обясните?
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #2230 on: 02.03.2017, 22:42:58 »
http://infrastructure.bg/show.php?storyid=2927452

Някой знае ли кои са тези 20 кръстовища?
Защо имам чувството отсега, че датчиците ще имат същия успех на работа като тези в Обеля, а може да греша, надявам се! А щом питаш за локациите е много вероятно да са безмислени.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2231 on: 02.03.2017, 23:23:20 »
Нямам наблюдения от Обеля, но на някои централни кръстовища предимство на трамвая би имал голяма полза (ако е направено както трябва). На Попа например...и на Алабин и Витошка. По Ботев е безмислено до голяма степен защото трасето не е обособено.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2232 on: 04.03.2017, 18:16:48 »
Нямам наблюдения от Обеля, но на някои централни кръстовища предимство на трамвая би имал голяма полза (ако е направено както трябва). На Попа например...и на Алабин и Витошка. По Ботев е безмислено до голяма степен защото трасето не е обособено.
На Алабин/Витошка се пропускат едни трамваи и изчакват други. Кой тогава е по-важен?

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2233 on: 04.03.2017, 18:24:51 »
Тия от Македония към света неделя са със предимство,а тия от журналист изчакват.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2234 on: 05.03.2017, 13:04:45 »
Тия от Македония към света неделя са със предимство,а тия от журналист изчакват.
Трамваите на регулирани и нерегулирани кръстовища ползват предимство , спрямо други трамваи , както е по ЗДП. Така,че - няма как идващите от Македония към Света Неделя да са с предимство пред идващите от Журналист - това при неработещ светофар .Но ако има едновременно 4 и 18 или 12, то тогава редът на преминаване се уточнява от ватманите. 10 е с абсолютно предимство пред 4 -тогава не се налага разбиране между ватманите. Под разбиране имам предвид - уточняване на разписанието.
Завиващия наляво 4 е с предимство пред идващите отсреща МПС. Новата организация на кръстовището е - с предимство по Алабин, без предимство по Витоша.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2235 on: 05.03.2017, 13:53:46 »
На Алабин/Витошка се пропускат едни трамваи и изчакват други. Кой тогава е по-важен?

Някой не е разбрал смисъла от интелигентната система за контрол на трафика. Целта и не е да приоретизира един трамвай пред друг, а трамвая пред автомобилния трафик. В конкретния случай основната задача е да не се натрупват коли по Алабин към Калоян. Проблем е обаче ул. Хр. Белчев, която прекъсва автономния участък.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2236 on: 07.03.2017, 23:18:43 »
Все едно някой чете тук. Днеска кърпеха заварките по линията на 20-ката преди Кауфланд Слатина. Спираха замалко движението и нещо ремонтираха. Утре ще се види дали има ефект.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #2237 on: 09.03.2017, 20:51:12 »
Западната страна на кръстовището на „Александър Стамболийски“ и „Константин Величков“ коловозът посока ж.к. „Западен парк“/„Люлин“:
Имаме подобрение:
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2238 on: 01.04.2017, 13:39:03 »
Във връзка с обещаното възстановяване на трамвай 6 в Лозенец, сега е времето да се извършат корекции по релси и панели, успоредни на бул. Арсеналски. Има трасета в далеч по-опасно състояние. Представете си възможността от колелото до подлеза на НДК да се стига за четири минути, без клатене, тресене и с намаляване амортизацията на обновения подвижен състав. Та след х-л Хемус релсите са за изправяне, заваряване и корекция на междурелсието. Също има ръждясали елементи по окачването на захранващите проводници.
████████████████████████ Епилог

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2239 on: 01.04.2017, 17:47:23 »
Чакай първо да го възстановят,  после мисли за ремонт!! !!
« Last Edit: 01.04.2017, 18:56:18 by TRAMS SOFIA »