Author Topic: Трамвайни трасета  (Read 619715 times)

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Трамвайни трасета
« Reply #1880 on: 29.03.2014, 01:13:26 »
От 1-ви се спира движението от Кораб планина до Хладилника.
Според предварителната информация трамвай 10 ще бъде с такъв маршрут до 31 юли 2015 г. От приложението можете да видите организацията при строителството на метрото до Хладилника.
████████████████████████

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1881 on: 21.04.2014, 00:11:27 »
За мен правилната стратегия беше при изграждането на метрото трамваят да се измести до тротоара, така ще се забрани паркирането по естествен начин и ще има две ленти за движение.
Off topic Можеш да го напишеш като официално предложение, това е хубава идея, нищо че е за такъв малък участък - може да има поразителен ефект. Да видим тогава дали ще спират по средата на пътя. За мен трасето по ул. "Ген. Н.Жеков" е революционно и добре измислено.
Премествам дискусията тук. Напълно съм съгласен с теб, но май имаше някаква официална позиция на общината, според която, трасето по ул. "Ген. Н. Жеков" е неуспешно и не се предвижда изграждането на други трасета по този начин. Най-малко това не се случи по време на ремонта на трасето към Захарна Фабрика.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1882 on: 21.04.2014, 11:37:41 »
Напълно съм съгласен с теб, но май имаше някаква официална позиция на общината, според която, трасето по ул. "Ген. Н. Жеков" е неуспешно и не се предвижда изграждането на други трасета по този начин.
Доколкото съм запознат трамвайното трасе по Габровски на бъдещата 2 линия също ще бъде от двата края на пътното платно. Аз лично не виждам какво му е неуспешното на трасето по Жеков. Трябва да си много тъп да спреш върху трамвайната линия, не че ги няма и такива, но като цяло хората се научиха и няма проблем. Там мисля, че проблема са двата светофара на бул. Рожен. На такива места, като това преди Хладилника е добре трасето да се обособи с такива заграждения, като тези на Алабин преди кръстовището с бул. Витоша. От там на татък автомобилистите да си правят сметка как ще паркират и как ще преминават от там. Трябва да се дава предимство на градския транспорт. Това е положението, а не всеки да си вози сам задните части в личен автомобил. Поне в белите държави е така.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1883 on: 31.05.2014, 09:47:27 »
Напротив, много си е добре трасето да е покрай тротоарите-все пак това е платно за движение, не сметище за кочини, взети от запаедноевропейски морги, та да са паркирали навсякъде. 

Екстра си е по Никола Жеков като ги няма моргите и булеварда си се ползва в реалните габарити. Да не говорим че разположено до тротоарите, може да се ползва и за бус-лента за автобусите. Представете си колко по-проходими ще са основните булеварди без захвърлените кочини по тях. Не знам защо толкова време вече се позволява цели ленти за движение да седят заети от тези бракове на колела. И Младост е така, особено около метрото, около общината, по Божан Ангелов където минава 76, по Атанас Москов и къде ли не още.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1884 on: 05.06.2014, 19:37:28 »
Трамвайното трасе по бул. Илиянско шосе вече е в катастрофално състояние. Без да съм специалист по трамвайна инфраструктура мога да забележа, че нещата са много зле. Днес ватманката на 810 "силеше" мотрисата по това трасе и само дето не се разпадна. Вагона се усуква на всички страни, а ходовата част се удря в бетонните панели. Много е зле положението и нуждата от основен ремонт е належаща, а никъде не чувам да се говори за рехабилитация на това трасе. Дано не стане някоя авария. При това състояние на инфраструктурата не може да има адекватен транспорт. Според мен, първо трябват сериозни инвестиции в релсов път и едва тогава да се обновява подвижния състав с чисто нови мотриси. Видяхте с Песите какво стана, нямаше една нормална линия по която да се пуснат.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1885 on: 07.06.2014, 19:18:17 »
На какво се дължи ужасното тресене и тропане при преминаване през трасето по "Кракра", което не е панелно?

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #1886 on: 07.06.2014, 19:19:46 »
На какво се дължи ужасното тресене и тропане при преминаване през трасето по "Кракра", което не е панелно?
Старо е! ;)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #1887 on: 08.06.2014, 12:50:22 »
Трамвайното трасе по бул. Илиянско шосе вече е в катастрофално състояние. Без да съм специалист по трамвайна инфраструктура мога да забележа, че нещата са много зле. Днес ватманката на 810 "силеше" мотрисата по това трасе и само дето не се разпадна. Вагона се усуква на всички страни, а ходовата част се удря в бетонните панели. Много е зле положението и нуждата от основен ремонт е належаща, а никъде не чувам да се говори за рехабилитация на това трасе. Дано не стане някоя авария. При това състояние на инфраструктурата не може да има адекватен транспорт. Според мен, първо трябват сериозни инвестиции в релсов път и едва тогава да се обновява подвижния състав с чисто нови мотриси. Видяхте с Песите какво стана, нямаше една нормална линия по която да се пуснат.

Единственото нещо, което може да с енаправи е да се увеличи времето на преминаване, така, че трамваите да карат с 4 км/ч. Но все пак положението към Орландовци е по-тежко.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1888 on: 08.06.2014, 19:30:45 »
Единственото нещо, което може да се направи е да се увеличи времето на преминаване, така, че трамваите да карат с 4 км/ч. Но все пак положението към Орландовци е по-тежко.
Това ще прилича ли на транспорт, ако трамваите се движат с 4 км/ч. Това, което може да се направи е трасетата да бъдат основно ремонтирани. Най-интересното е, че за трасетата до Илиянци и Орландовци общинарите и дума не проронват за ремонт. Нали се намират в северните квартали на града, там не живеят хора. Много са зле нещата в нашата държава. Нищо не се поддържа както трябва. В Илиянци не можаха да окосят навсякъде около обръщателното колело, а аз искам релсите да ремонтират. Към Орландовци наистина е много зле, но и към Илиянци е трагично. Релсите са пропаднали и са се нагънали като юфка. В тази връзка предлагам да направим класация за най-разбити трамвайни трасета в София и да я предоставим на Столична община. :)
Прилагам няколко снимки на релсите по Илиянско шосе.
« Last Edit: 29.06.2014, 16:34:24 by UMSofia »

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1889 on: 29.06.2014, 19:25:57 »
В тази връзка предлагам да направим класация за най-разбити трамвайни трасета в София и да я предоставим на Столична община. :)
А ти мислиш ли, че Столичен електротранспорт няма такава класация - има, но трасетата стоят в чакалнята са финансиране. Даже трасето по Дондуков си ходи от бюджет на бюджет, какво остава за периферните.
Специално за Илиенци при катастрофално положение трамваите могат да се съкратят до СТЗ и селските автобуси да се удължат временно.

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1890 on: 29.06.2014, 20:08:25 »
При трасето към Илиянци най-проблемно е положението с панелното трасе по бул. Илиянско шосе. Към самия квартал Илиянци май е по-добре положението (там е на баластна призма). Твърдя тези неща без да съм специалист, някои неща си личат с просто око, а и съм забелязал, че трамваите се движат изключително бавно по панелното трасе и като минат ж.п. моста увеличават скоростта.

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #1891 on: 01.07.2014, 18:13:33 »
При трасето към Илиянци най-проблемно е положението с панелното трасе по бул. Илиянско шосе. Към самия квартал Илиянци май е по-добре положението (там е на баластна призма). Твърдя тези неща без да съм специалист, някои неща си личат с просто око, а и съм забелязал, че трамваите се движат изключително бавно по панелното трасе и като минат ж.п. моста увеличават скоростта

Напълно са ти вярни наблюденията.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1892 on: 02.07.2014, 09:39:15 »
Благуне , това си е достойно за бисери. Моля те - отиди един път до Илиянци и прецети кое трасе е зле . Аз ще ти подскажа - от Свежест до СТЗ /Хюндай България . Да отрежем здравия крак та да спасим болния . Предложението ти е великолепно - не да се ремонтира участъка а да се съкрати .

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1893 on: 02.07.2014, 14:23:20 »
Благуне , това си е достойно за бисери. Моля те - отиди един път до Илиянци и прецети кое трасе е зле . Аз ще ти подскажа - от Свежест до СТЗ /Хюндай България . Да отрежем здравия крак та да спасим болния . Предложението ти е великолепно - не да се ремонтира участъка а да се съкрати .
Вероятно не си забелязал думата "временно". Естествено, че тарсетата трябва да се ремонтират и по-точно - да се поддържат в адекавтно състояние. Ако преди СТЗ е зле трасето - още по-лошо. Ще трябва да се съкратят трамваите ВРЕМЕННО до Връбница или София-север (съответно да се съкратят ватмани от Банишора  :devil: - или да се преназначат като шофьори за увеличената транспортна задача на селските автобуси от Илиенци).

Мисълта ми беше, че при този темп на реновиране на ТМ трасета в един момент може (недай Боже) да се прибегне до ВРЕМЕННО съкращаване на маршрути. Пък за колко време ще е това - един бюджет знае...

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1894 on: 02.07.2014, 14:31:20 »
Чудесно , но временното остава постоянно.
Иначе - няма проблем за работните места на ватманите - едно такова съкращение ще е добре дошло , защото след пуска на 7 - ма линия пак няма да има достатъчно хора.
Та за сега най-приемливия вариант е ниската скорост по Илиенско шосе . Супер варианта е ремонт.

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1895 on: 07.10.2014, 21:57:32 »
На много места по нормалнорелсовите трасета съм забелязал вълнообразно износване на релсите и то в прави участъци, нещо което не мога да си обясня как се е получило. А точно това вълнообразно износване е една от причините за шумно и дразнещо преминаване на какъвто и да било трамвай през такъв участък. Има го и на места, където пътя е сравнително добър (Пиротска например) и там където е лош - Дондуков.

И не само - на места, където минават чешки трамваи се получава такова износване. По Ботев има наченки на такова износване, от Петте кьошета до Македония е направо зле в това отношение. Обяснявам си го с твърдото водене на буксите на талигите.

Нека продължим тук, да не разводняваме темата за Т6B5.

Между Македония и Ботев съм го забелязал и аз това износване, там трамваите са страшно шумни, дори и Песите. Казваш че може да е от чешките, но там с малки изключения чешки не са се движили от както спряха 9-ката по Черни връх. А от Македония надолу пък няма такива проблеми. Интересно дали не е спестено нещо при изграждането на трасето между Македония и 5-те кюшета.

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
« Reply #1896 on: 08.10.2014, 00:12:49 »
Забелязал съм, че това се получава при участъци, където ватманите обикновено ускоряват трамваите повече от обикновеното - от Петте към Македония - веднага след кръстовището - ускорява се дори форсирано, за да може да премине през кръстовището и задният трамвай на същия сигнал. Същото се прави на кръстовището на Евлоги Георгиев и Графа - в посока Журналист: първият трамвай засилва още при тръгване, за да могат да преминат още зад него на сигнала. Там се забелязва същото износване. А явно такива вълни по релсите се образуват от чешки трамваи повече, заради много бързото им ускорение, което може би износва главата на релсата.
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 936
линия номер: 6

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1897 on: 08.10.2014, 00:54:08 »
На това му викат в БДЖто "избуксувани релси" и намаляват скоростта на 25 км/ч  :D. Но по Дондуков и на друки места по 20ката са толкова накъдрени, че причината ще да е някаква друга, не знам каква. Едва ли е от буксуване.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1898 on: 02.11.2014, 23:28:36 »
Виждам, че тук коментирате по-дълги участъци и по-съществени трасета, но все пак искам да отбележа състоянието на една малка част от трамвайните трасета, което обаче е толкова лошо, че си заслужава вниманието!

Част от трасето в Обеля 2 е в ужасно състояние! Става дума за линиите по ул. "104" от ул. "106" до ул. "Илия Георгов". Не знам дали изобщо е правен ремонт на този участък от както е положен преди 25 години, но днес състоянието му е плачевно! Особено коловозът в направление Обеля 2 - Надежда. Понякога трамваите така се заклащат, че страх да те хване. На моменти се случва някой ватман да забрави и да се позасили малко и имам чувството, че сме на косъм да дерайлираме. Добре, че ватманът се усеща и веднага намалява...

Днес забелязах нещо друго интересно в района. На кръстовището между ул. "Акад. Дмитрий Лихачов" и трамвайното трасе беше маркирано нещо със спрей. С червен спрей бяха нанесени маркери върху самите релси, които маркери ограждаха участък, който включва релсите по кръстовището и кривата до него. А със син спрей бяха нанесени точки по асфалта, които според мен очертаваха нещо като габарит, защото бяха нанесени от двете страни на трамвайното трасе на разстояние около 50-60 см. от релсите. Да не би да предстои ремонт на това кръстовище?..
« Last Edit: 02.11.2014, 23:36:11 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #1899 on: 02.11.2014, 23:40:37 »
Явно, обикновено така се отбелязват бъдещи ремонти на РП. :)
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!