Author Topic: Въпроси и отговори  (Read 122988 times)

Offline Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: Въпроси и отговори
« Reply #700 on: 21.02.2019, 08:28:04 »
Защо солирисите спират изключително рязко ако им паднат прътовете в движение?
Защо при преминаване през стрелки се чува някакъв силен удар от прътовете? Същия звук се чува всеки път между кръстовището на Гешов и Григор Начевич преди център по хигиена посока ВМА, но няма стрелка. Какво има там? Лично не съм зебялазъл нещо необичайно.

Offline mitko359

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #701 on: 21.02.2019, 13:39:17 »
Спират рязко, за да не скъсат жиците, ако макарите не задържат прътите. Някои тролеи наистина са по-шумни при стрелките ала причина за това не знам. Може да няма стрелка там , където чуваш звук като от такава, а да има преминаване на друга подстанция (не знам правилно ли се изразявам) един вид преминава през изолиран участък.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #702 on: 21.02.2019, 14:07:28 »
При дерайлиране на токоснемателите уловителите би трябвало да ги свалят надолу за да не повредят мрежата. Все пак уловителите не винаги успяват и затова е предвидено аварийно спиране. Между отделните захранващи участъци обикновено с дължина около километър има секционни изолатори и при преминаване през изолатор се чува характерен шум. :)

Offline eco_power

• Приятел на ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #703 on: 24.02.2019, 01:27:12 »
Маршрута си е напълно ясен. Няма нова линия, а ТБ 7 от Люлин по сегашния маршрут до Сливница /Опълченска, надясно по Опълченска до тунела на Ндк по маршрута на тб 1/5 , от там по маршрута на тм 6 до Спартак, продължа напред по маршрута на 102 и се съединява с тб 8 до Гоце Делчев. В темата за тб инфраструктура има карта. На практика няма откриване на нови спирки, а само покриване с част от сегашните маршрути на тб 7,тб 1/5, (тм 6), 102 и тб 8.
Ще ти бъда благодарен, ако ми кажеш къде мога да открия този раздел. Никога не съм попадал на него, поради което не съм знаел, че съществува изобщо.

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #705 on: 10.06.2019, 17:33:58 »
Някой има ли представа какво строят вече повече от месец на обръщалото в Люлин 3? Да не би да е електростанция за зареждане на електробуси или само във фантазиите ми  :D
07 септември 2009 г. - Вторият национален празник за България :D

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #706 on: 12.10.2019, 13:52:26 »
Каде имаше линк към филмче за бързо минаване през тролейбусни стрелки  :neznam:

Offline Chezare

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #707 on: 12.10.2019, 14:18:18 »
В темата за Плевен, стр. 80

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #708 on: 13.10.2019, 01:55:28 »
Някой има ли представа какво строят вече повече от месец на обръщалото в Люлин 3? Да не би да е електростанция за зареждане на електробуси или само във фантазиите ми  :D
Dа за сажаление фантазийте не стават реалност реституирано е мястото и построиха магазин .Които се опитват да дават под наем . А и малко неудобно е да го има там това. Веднага кофите за боклука ги запокитиха в платното за тролейте и зимата не знам как ще е ? :neznam: :( :(