Author Topic: Как да стигна до ... ?  (Read 319695 times)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Как да стигна до ... ?
« Reply #1240 on: 28.08.2019, 23:37:00 »
Спирката е до мола на бул.Черни връх. Като пресече кръстовището. 66 е бърза линия и не спира на всички спирки.

Иначе най-добре си вземете една нощувка в някоя хижа, ако разполагате с време. Много по-приятно би било, иначе си е тегаво за един ден, плюс 2 пътувания с нощен влак. Друго си е човек вечер да седне на маса, сутринта да тръгне отпочинал, без да се бърза, вместо всичко да става на бегом. За организма си е тежко за смениш толкова пъти надморската височина, от 0 метра във Варна до 2290 на Черни връх и обратно, после ще ти е замаяно и ще си като пиян малко. Така ще имате време и за разходка в София. Може да се нощува и на Кумата и на Алеко. И на Еделвайс е хубаво за нощувка. На другия ден сутринта да се слезе в София и ще имате още цял ден.

Даже може да пишете преди да дойдете, тука е традиция уиикендите да се ходи на Витоша и може да нацелите някой от форума заедно с вас да ви води.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Pesho1991

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1241 on: 28.08.2019, 23:43:22 »
Спирката на 10 е в самото кръгово. И да точно там е спирката на 66. Лично почти всяка събота се качвам от там, защото това е последната спирка, на която може да се намери седящо място. Информация в сайта е малко стара(преди да направят изменения в пътната инфраструктура на района, но няма да те занимавам с това). Иначе е съвсем лесно от кръговото на 10 да стигнеш до 66 мисля, че е възможно да се види спиркознака от там, но не съм сигурен, защото има едно кафе, но с две думи: като слезеш от трамвая хващаш един лек ляв диагонал ( с ъгъл около 45° (ще познаеш спирката и по групата планинари ентусиасти събрали се там, ако толкова рано има такива )) и би трябвало да излезеш на спирката, която е на самия булевард, който виждаш като слезеш от трамвая. Дано съм успял да ти отговоря на въпроса и да не съм те объркал.
Иначе ако искаш да качиш Черни връх през „Стената“ се приготви за малко пресечен терен, но той е не повече от 40 минути с не много бързи темпове(днес го качвах) и после по сравнително равно още толкова път. Всичко зависи от физическото ти състояние.  На слизане бих препоръчал пътя, защото той позволява на организма да си почине от натоварването след изкачването.
С пожелание за приятно прекарване
« Last Edit: 28.08.2019, 23:51:27 by Pesho1991 »

Offline Richi

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1242 on: 01.09.2019, 10:46:54 »
Слизате от трамвай 10 на последната и тръгвате напред, през тревата и релсите и там има едно магазинче което ви се пада отляво. Напред е спирката на 66. Трамвай 12 има на Централна гара във 6;53, като е на Журналист във 7;14. Трамвай 10 има във 7;17.
Ще трябва да чакате А66 някъде към 15 минути което е приемливо.

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #1243 on: 01.09.2019, 12:50:44 »
Благодаря на всички за помощта. В крайна сметка, реализирахме мероприятието вчера. Аз прегледах разписанието на линии 12 и 10, както и на 66, за да си направя някакъв план. Точно както казва и колегата Richi, хванах се за това 06:53, както е написано в разписанието, че има трамвай 12 посока към ул. Граф Игнатиев. Постарахме се да бъдем на спирката не по-късно от 06:50 и го хванахме. На ул. Граф Игнатиев се прекачихме на линия 10. Реших да обходим спирките в района и да им прегледаме указателните табели, понеже трамвай 10 пристигна около 07:30 и имахме време. Започнах от спирката, към която съм дал линк от гугъл стрийт вю в предишния си пост, понеже един от колегите каза, че точно тя е. Засилих се към табелата да я огледам и още щом видях линия 66 ми стана ясно, че това ще е спирката. Автобусът дойде около 08:00 и след като се качихме ние и още няколко други туристи, то почти не останаха свободни седалки. След като зави на светофара наляво, то спря на спирката 50 метра по-нататък - явно е можело и оттам да се качим, но пък може би нямаше да има къде да седнем, понеже и от нея се качиха хора, и си имаше 2-3-ма правостоящи. На слизане просто тръгнахме с голямата група туристи, които продължиха по паважа и ни отведоха до т.нар. "Стена". Хубаво беше, че има маркировка, а и една жена питахме да ни каже накъде. След ~100 минути катерене стигнахме до чакълестия път, който колегата Metan показва в своя пост като подходящ маршрут за изкачване на върха. Този път го използвахме за слизането от върха обратно до спирката на 66. Нагоре си карахме по жълто-черните колове. Точно 90 минути пък отне втората част от мястото, където бяхме стигнали след 100-те минути изкачване, до самия връх. Тоест, общо го направихме за 190 минути цялото изкачване, което е 3 часа и 10 минути. Спускането беше доста по-бързо - за 90 минути. Видяхме една рекичка с няколко разклонения (или пък няколко различни рекички) да се спуска по склона и още на място си зададох въпроса Струма ли, Марица ли извираше от Витоша...? Сега гледам в уикипедиа, че дават, че Струма извира от Витоша, но пък от южния й склон, така че, явно, не е било Струма. Допреди да стигнем до чакъла, имаше нещо като бриз - ако се спреш на място и ти става студено, но пък ако се движиш бавно нагоре си е екстра. Нагоре, обаче, си беше ветрилник, а на самия връх направо ми стана истински студено. Добре, че беше заслонът с напалената печка вътре, та да се сгреем. На връщане видях един Land или Range Rover, който беше спрял някъде тук - явно се е качил по чакъла.

edit: Но пък в 12:10 взехме автобус 66 обратно надолу... нещо сметката не излиза май... :D Точно така, 100 минути беше цялото изкачване от обръщача на 66 до Черни връх. Часовете ги помня със сигурност - 08:45 ни стовари на хотел Морени. 10:25 бяхме на върха, 10:30 тръгнахме надолу, 12:05 бяхме пред автобуса.
« Last Edit: 01.09.2019, 12:56:12 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline Pesho1991

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1244 on: 01.09.2019, 21:40:26 »
Колега, очевидно си бил по-бърз с изкачването на Черни връх от мен 8). Иначе чакълестият път е редовно използван, защото се употребява за снабдяване на станцията на върха. В сряда видях един Лиаз-Мадара от  „последните модели“ да слиза от върха по този път. Иначе много кратка разходка. Аз горе прекарах около час заради прекрасната гледка и прекрасния въздух. За потоците-предполагам, че нямат реализация, като пълноводни реки, а по-скоро приключва живота си, като чешмата пред Алеко. Дано си прекарал добре и ако някога има други питания винаги може да ги зададеш тук
« Last Edit: 01.09.2019, 21:45:25 by Pesho1991 »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1245 on: 01.09.2019, 22:33:21 »
Видяхме една рекичка с няколко разклонения (или пък няколко различни рекички) да се спуска по склона и още на място си зададох въпроса Струма ли, Марица ли извираше от Витоша...? Сега гледам в уикипедиа, че дават, че Струма извира от Витоша, но пък от южния й склон, така че, явно, не е било Струма.
Откъм страната на Голи връх поточетата под морените на Черни връх през торфеното поле дават началото на Боянската река. Вододел между Боянската и Драгалевската река е по Платото през Ушите, т.е. горе долу коловата маркировка Алеко-Тинтява.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #1246 on: 01.09.2019, 22:54:32 »
Имам следното питане, някой може ли са намееи разписанието на линия до Горна Малина, тръгващаот Центеална гара и евентуално на коя от дадените на сайта на Общината отговаря!? Благодаря предварително!  :)

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #1247 on: 01.09.2019, 23:10:03 »
Колега, очевидно си бил по-бърз с изкачването на Черни връх от мен 8). Иначе чакълестият път е редовно използван, защото се употребява за снабдяване на станцията на върха. В сряда видях един Лиаз-Мадара от  „последните модели“ да слиза от върха по този път. Иначе много кратка разходка. Аз горе прекарах около час заради прекрасната гледка и прекрасния въздух. За потоците-предполагам, че нямат реализация, като пълноводни реки, а по-скоро приключва живота си, като чешмата пред Алеко. Дано си прекарал добре и ако някога има други питания винаги може да ги зададеш тук
Цялата работа беше, че решението за предприемане на това начинание беше взето почти спонтанно. Идеята се роди точно когато писах тук за първи път, а в петък, чак след края на работния ден дойде и решението да тръгнем. Бяхме по сандали, къси дънки и тениски, без раници, без нищо друго. С по една бутилка минерална вода половин литър, купена от магазинче в София. Та, горе, на този ветрилник... беше си яко бахър. :santa: :замръзвам: :freezing: В автобуса звучеше радио Хоризонт и в прогнозата за времето споменаха Черни връх - 9 градуса. То вятърът не беше повече от 30-40 км/ч, ама с тази температура и наличието на малко облаци, които ту скриваха, ту откриваха слънцето... Нищо, за следващия път ще знаем и ще идем подготвени, за да може спокойно. Сега направо бързахме да слезем от върха на по-топличко. Издържахме само колкото за по няколко снимки и то след като бяхме поседяли 3-4 минути вътре в заслона, където беше запалена печка. :) На слизане, по чакъла, на моменти почти бягахме, само и само по-бързо да слезем на топло.
С две думи - от опит разбрах, че с планината (която и да е тя) шега не бива и осъзнах, че има много повече мисъл и мъдрост, вкарана в поговорката: "Зимно време без торбичка, лятно време без абичка не тръгвай!".
« Last Edit: 01.09.2019, 23:13:31 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline Pesho1991

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1248 on: 02.09.2019, 09:09:04 »
Така е. Въпреки че сряда беше по-топъл ден, аз пак си бях сложил дълги панталони, защото Черни връх го даваха към 12-15 градуса тогава. Честно казано понякога и удовлетворението да се качиш до горе и да останеш за 2 минути пак е достатъчно, защото знаеш, че си го постигнал със собствени сили. То преди имаше и хора, които с романския лифт(май той беше) се качваха почти до Черни връх само за да се похвалят, но това не е постижение- изкачването по „Стената“ до горе, без да се отказваш е постижение и не е важно колко си стоял горе, а че сам си стигнал там без да се откажеш.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #1249 on: 02.09.2019, 10:20:50 »
Постижение си е от чешмата в Градската градина да тръгнеш.... ;)
« Last Edit: 02.09.2019, 12:33:03 by difian »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1250 on: 02.09.2019, 18:21:25 »
А пък аз обичам да се качвам зимата, тая дето мина имаше идеални условия. -23 градуса и бурен вятър, носещ виелица, навявания и почти нулева видимост. Супер време за качване и почти нямаше хора. Много е яко горе тогава, като излезеш до станцията вятъра те събаря и помества и ти набива сняг в лицето.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1251 on: 04.12.2019, 20:16:52 »
От Бояна до Герман 64 до Център по хигиена,604 до Окръжна и 5 до Герман.Това измислих.Ако някой се сеща за по пряк път - нека пише.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1252 on: 04.12.2019, 20:26:26 »
От 64 може да се прехвърлиш на 204 или 304 на пл. Ручей. Автобусът за Герман е 6, а не 5.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #1253 on: 04.12.2019, 21:10:17 »
От 64 може да се прехвърлиш на 204 или 304 на пл. Ручей. Автобусът за Герман е 6, а не 5.
На Гоце Делчев - на пл. Ручей не спира 304.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София