Author Topic: Уредби за съобщаване на спирките  (Read 44823 times)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Re: Уредби за съобщаване на спирките
« Reply #40 on: 18.10.2011, 10:05:38 »
Засега само в 1135 има и то както си трябва - чува се перфектно - така трябва да бъда на всички трамваи, защото, когато се напълни с повече от 30 човека и трамваят се движи по-бързо, дори и в 2005 с много ясната уредба, пак не се чува ако си отдясната страна на салона.

А по отношение на пътниците - в тая държава винаги ще се намери някой урод-киселяк, на който ще му пречи, но това са хора, които се нужадаят от спешен преглед при невролог и са единици. Пиша го, защото има има и такива, които са се оплаквали на ватманите, че им пречело. Но ватманът на 2053 ми каза, че когато уредбата му е работела хората са се ориентирали отлично и не са му задавали тъпи въпроси от рода на "къде трябва да сляза за пл. Славейков".
мур

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #41 on: 18.10.2011, 10:08:12 »
В метрото как никой не се е оплакал от съобщаването на спирките, а се чува доста силно :) Така че това е въпрос на изискване - в Западна Европа може, трябва и тук да може.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #42 on: 18.10.2011, 10:15:39 »
Радвам се, дано и във всички T4DC да заработи системата. Не зависимо какво се приказва относно системата за съобщаване на спирките, тя е много полезна. Особено за пътниците, които не са от София. Често ставам свидетел на хора със зрителни проблеми, които много по-лесно се ориентират от съобщенията в трамвая. Така, че според мен трябва във всички мотриси да се внедри тази система и да се премахнат всички лепеки и хартии, които пречат на звука. :)

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #43 on: 18.10.2011, 10:16:00 »
В метрото как никой не се е оплакал от съобщаването на спирките, а се чува доста силно :) Така че това е въпрос на изискване - в Западна Европа може, трябва и тук да може.

ООО, имал съм и такива познати "сутрин почва да ми бучи все едно не си знам станциите". Казах обаче - тези хора са за невролог. Е сега идва моментът за избор на галса. Според мен гласът сега е е хубав. Писал съм го преди години - най-първият в метрото беше перфекетен. Мисля, че беше на някоя от по-младите говорителки на Нова телевизия.
мур

Offline GTUser

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 18.10.2011, 10:21:35 »
Системата трябва да се осигури за всички МПС на градския транспорт. Абсолютно нужна е. А на водачите, на които им пречи да им се осигурят срещи с психолог - още нещо, което трябваше отдавна да се прави.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #45 on: 18.10.2011, 10:24:20 »
Съобщаването на станциите в метрото е най-добро според мен в новите три влака. Звука е много ясен, чува се прекрасно дори когато климатика работи. Но явно това си зависи от самите състави.
А при трамваите, не може ли да се въведе някакъв сигнал преди да се съобщава спирката. Както беше едно време в T6A2SF и в момента при Инеконите и при тролеите Шкода?

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #46 on: 18.10.2011, 12:40:58 »
Не знам, и на мен много мис е иска да има такъв сигнал.

Системата трябва да се осигури за всички МПС на градския транспорт. Абсолютно нужна е. А на водачите, на които им пречи да им се осигурят срещи с психолог - още нещо, което трябваше отдавна да се прави.

напълно съм съгласен или както каза един мой приятел адвокат - просто да им се обясни, че зареждането на уредбите за съобщаване на спирките е част от служебните им задължения аналогично и на това да спазват разписание, да карат трамвай, да спират по спирки и т.н.
« Last Edit: 18.10.2011, 12:42:44 by emo »
мур

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #47 on: 28.10.2011, 02:42:29 »
Днеска в 2401 не се съобщаваха спирките. Това е направо престъпление, при положение, че му сложиха автоматична система :@
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #48 on: 04.11.2011, 22:27:43 »
В четвъртък в един Икарцедесите системата си се чуваше прекрасно, за съжаление забравих кой точно беше. Бяхме 3-ма души на Александър Невски, но това си мисля, че е без значение.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #49 on: 12.11.2011, 12:26:19 »
В 2024 уредбата работи с нормална сила от няколко дни. Под нормална разбирайте максимално силна.
мур

Offline Zerox

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 15.11.2011, 13:56:20 »
Ватмана на 2403 втора смяна не съобщава спирките. :angry: За сметка на това кара перфектно - бързо по обособеното трасе, но без никакво присецване или други неприятни навици от БГ кочините, перфектно плавно спиране.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #51 on: 15.11.2011, 14:01:29 »
Ама това титулярът ли или просто някой, на когото си попаднал?
мур

Offline Zerox

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #52 on: 15.11.2011, 17:15:58 »
Не знам дали е титуляр, но беше на 2403 вчера ок. 14.30.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #53 on: 16.11.2011, 14:06:02 »
Всяко чудо за 3 дни - на 2024 уредбата от понеделник изобщо не работи :qdosan: :qdosan: :qdosan:
мур

Offline SILENT

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #54 on: 22.12.2011, 05:27:42 »
Вчера в 22.20, когато се прибирах с 6133 по 150, работеше уредба за съобщаване на спирките  :eek: Определено привличаше вниманието ;)

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #55 on: 22.12.2011, 09:42:38 »
Браво!!! дано го има в повече автобуси на Ивкони, преди вреем уж бяха пуснали нещо експериментално.
мур

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Досега съм срещал автоматично обяваване на спирките по линията на ТМ5, както и ТБ11. Някоя автобусна линия в София има ли обяваване на спирките?

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Досега съм срещал автоматично обяваване на спирките по линията на ТМ5, както и ТБ11. Някоя автобусна линия в София има ли обяваване на спирките?
По-скоро питай кои возила имат тази възможност. ;) И разгледай темата, с която слях твоята!

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile

Т6А2 (повечето) имат автоматична система, 2401 има такава, май 805 излезе от ремонт с говорители, ама още не са я пуснали. Тролеите Шкода имат също автоматично съобщаване. Автобуси с каквато и да било уредба няма.

едит: аз мислех по "автоматична" такава, дето е към ГПС-а.
« Last Edit: 08.01.2012, 02:15:57 by Kaiser Kar »
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 08.01.2012, 01:55:23 »
Всичките Инекони и не знам каква бройка от Кобрите на Ивкони също имат. ЧКД-тата трябва всички също да/са ги направили. Същото се очаква и за всички излизащи от ОР трамваи. Икарцедесите също имат и системата работи, стига някой да има толкоав остър слух. Всичко останало е казано вече, 3 страници е темата, нека си направим труда да четем и после да пишем/питаме!!!  :fan: