Author Topic: Уредби за съобщаване на спирките  (Read 44770 times)

Offline Iskar

• lok45111
  • Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: Уредби за съобщаване на спирките
« Reply #380 on: 16.06.2018, 09:20:10 »
В зелените Мерцедеси едно време бяха сложили монитор за реклами и на всяка врата има тонколонка. Тонколонките мисля че все още се дят, за дисплеите не знам. Може тези тонколонки да се използват за съобщителна уредба, защото те фабрично нямат.

Системата "Бус-медия" се състоеше от инвертор 24 към 220V, персонален компютър и 15" монитор. Тя не е била собственост на градския транспорт, а на външна фирма, която имаше договор за поставяне на съоръженията. Всички системи са демонтирани, като на някои автобуси, все още стоят високоговорителите. Те самостоятелно не могат да се ползват и няма да е ефективно. Трябва да се изгради цялостна система с НЧУ и поне 5 говорителя в целия автобус(съчленен), за да бъде ясно чуваемо гласовото оповестяване. След като AVL системата сработи напълно, гласовото може да се обезпечава от нея. Вече тя работи в "Ютонг"-ите, като има някои неща за напасване - наместване на координати на спирки и разграничаване на времето за съобщаване на "Следваща спирка", защото в момента, тя се съобщава веднага след като е съобщена текущата. Добър и работещ вариант е да се използва практиката на Wiener linien, където с въвеждането на новата методика, съобщава се само следващата спирка по маршрута, като това става на 300 метра след напускане зоната на текущата спирка.

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #381 on: 17.06.2018, 15:46:54 »
2082 по 74 говори перфектно. И следващата и настоящата спирка и то в пъти по-ясно от Мановете.

2058 беше по 10 ТМ днес, но спирките се съобщаваха само от СУ до Семинарията. Нататък никакво го нямаше оповестяването :D

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #382 on: 20.06.2018, 02:07:13 »
Между Граф Игнатиев и Семинарията няма оповестяване. Няма за спирка кв. Хладилника (бившата автостанция, сега метростанция). Хубаво е, че заработи гласовото оповестяване и в Ютонг за гости на столицата и чужденци.
████████████████████████ Епилог

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #383 on: 25.06.2018, 10:11:22 »
Който иска да каже нещо на Марио, да му пише на лични съобщения или да се свърже по друг начин. Това че една тема е заключена, не значи да почнете да пишете същите неща в друга тема.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #384 on: 05.07.2018, 03:39:00 »
Между другото, на нощните автобуси вече се съобщават повечето спирки.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Emperor

• Нямам спирка
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
« Reply #385 on: 23.07.2018, 21:39:08 »
В 1640 има превод на съобщението за следваща спирка и при съобщаване на спирката казва: Следваща спирка, Next Stop ул. Граф Игнатиев.
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #386 on: 01.08.2018, 21:54:21 »
От както заработи гласовото в Ютонгиге, масово Мановете мълчат.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #387 on: 01.08.2018, 22:10:18 »
Днес в 85 имаше съобщаване. Може да мигрират от мусата към таблета и затова да има прекъсване.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #388 on: 02.08.2018, 09:43:16 »
Откакто пуснаха гласовото оповестяване и в Ютонг, стана ясно, че следваща спирка се съобщава секунда след текуща спирка. Това трябва да се оправи, т.е. по средата между две спирка трябва да се съобщава следваща спирка. По линия 260 също проработи гласовото оповестяване.

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #389 on: 09.08.2018, 21:44:04 »
А защо не се съобщава само следващата спирка или само текущата? Спирките в София са през 100 метра и сега на всеки 30 секунди се съобщава нещо, което става досадно.

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #390 on: 10.08.2018, 00:05:32 »
А защо не се съобщава само следващата спирка или само текущата? Спирките в София са през 100 метра и сега на всеки 30 секунди се съобщава нещо, което става досадно.

Ако пътуваш всеки ден нормално да ти втърсне съобщаването, то и затова масово шофьорите някак го намаляват докрай, за да не се чува. Особено в дружбенските МАН-ове няма и един сигурно, в който уредбата да работи както трябва и да се чува.

Съобщаване трябва да има във всички превозни средства. Ето аз например инцидентно ми се случи да пътувам до Бухово с автобус 90. Не ми е познат този район, никога не съм и пътувал с градски транспорт натам. Проверих си къде трябва да сляза в сайта на ЦГМ, но батерията на телефона ми падна по пътя. Гласово оповестяване няма в автобусите на МТК и трябваше непрекъснато да питам хората къде сме или да надничам през прозореца да видя спиркознака. Те и спирките са много, аз броях, броях кога трябва да сляза ама нещо не ми излезе сметката  :D

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #391 on: 21.08.2018, 18:43:37 »
В 1608 от няколко дни гласовото оповестяване въобще не работи, а дисплеят в салона е забил и показва 163 ОУ.

Eдит: оправено
« Last Edit: 23.08.2018, 08:22:43 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #392 on: 21.08.2018, 22:42:23 »
Може и шофьорът да го е "забил" - никак не е рядкост при навлизане в кварталите да се цъкат няколко копченца и на дисплея забива дадена спирка. Не знам как и защо изобщо имат достъп да го правят, но е факт.

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #393 on: 21.08.2018, 23:28:02 »
Да, на 4 тази спирка е Христофор Колумб, на 11 е Списаревски, често се среща  :crazy:

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #394 on: 29.08.2018, 02:50:18 »
Това, последното обновление с Next Stop, е голяма простотия, при положение, че за един чужденец думите блок, квартал, улица и пр. не означават нищо.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #395 on: 29.08.2018, 09:52:00 »
Миналата седмица се возих в три Ман-а, и в трите спирките не се съобщаваха. 1166, 1167 и 1162.
мур

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #396 on: 29.08.2018, 10:29:05 »
Миналата седмица се возих в три Ман-а, и в трите спирките не се съобщаваха. 1166, 1167 и 1162.
В мановете гласовото идва от мусатите а масово не се зареждат вече (на някои места даже са свалени)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #397 on: 29.08.2018, 17:04:27 »
A oт таблетите защо не се съобщава?

Offline mgt

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #398 on: 05.09.2018, 12:11:43 »
Не знам защо, но е рядкост да срещнеш Ман с работещо гласово вече. Направиха Ютонгите, бастисаха тея.Отделно от това май са ровичкали и по дългите Шкоди, че и там попадам на такива с неработещо гласово и грешни дестинации по табелите. Само не мога да разбера от къв зор трябва да прецакаш нещо което до сега си работеше?
Имам чувството, че тея настройки отнемат месеци и години. Ще каже човек, че е мега сложно.
@Repcho

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #399 on: 05.09.2018, 12:26:24 »
Освен това няма никакъв напредък за въвеждане на гласово оповестяване в Базелските трамваи. В нито един нищо не се съобщава.
Да не говоря за Т6А2, които са оставени на произвола на съдбата - в доста няма съобщаване, в други има само на следващата спирка, на някои говорителите вече гъгнат ужасно.
мур