Author Topic: Уредби за съобщаване на спирките  (Read 46790 times)

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Re: Уредби за съобщаване на спирките
« Reply #440 on: 11.01.2019, 11:15:35 »
Сега остава и водачите да не се научат да "хакват" системата по друг начин. Принципно дори Конекто ЛФ трябва да имат говорители в плафоните, но дали физически съществуват не знам.
В някои Т6Б5 във водещия вагон има добро оповестяване, но в задния или липсва, или е много тихо.

Online kom6ito

• Маниак
  • Citaro
    • View Profile
« Reply #441 on: 11.01.2019, 11:52:04 »
В тези на Карат има колонки в плафоните. Един път ми си се стори, че звучи БНР, а веднъж мисля, че беше включен микрофона на шофьора, понеже се чуваше как кашля  :)

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #442 on: 14.01.2019, 20:30:53 »
В момента се правят тестове на гласовото оповестяване на новите ВМС и скоро всички 60 ще "проговорят". Успоредно с това, ИБИС техник обикаля линиите, за да коригира грешки в оповестяването (напр. грешни координати на спирки)

Online georgi_L

• Напредващ
  • Изработвам модели на ГТ.
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #443 on: 14.01.2019, 21:06:38 »
Няма да навреди ибис техникът и ако посети автобусите на МТК! Те не са последна дупка на кавала вече доста време си се движат без гласово, там може много неща да се променят.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #444 on: Yesterday at 11:47:56 »
Не знам как трябва да се уредят отношенията на ЦГМ с МТК. Може би от ЦГМ трябва да наложат на МТК да имат гласово оповестяване и тогава да се действа.
Всъщност как точно става гласовото оповестяване посредством новите таблети? На всяко превозно средство трябва да има зареден запис или автоматично се съсобщават спирките посредством таблета, след като самият таблет е разпознал точката на спирката? Т.е. записът се прави централно.
мур