Author Topic: Самоделните промени по возилата  (Read 104443 times)

Offline Трамкар Т8М-900

• Запален по ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
Re: Самоделните промени по возилата
« Reply #640 on: 24.05.2019, 09:55:40 »
И проблемът е...?
...че на стойката имаше таблет чрез който се водеше важен видеоразговор по време на шофиране.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #641 on: 24.05.2019, 11:09:35 »
Значи новината е, че водач води видеоразговор в движение, а не монтаж на стойка. В ЗДвП никъде не е упоменато че такива разговори са забранени.

Offline Трамкар Т8М-900

• Запален по ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
« Reply #642 on: 14.06.2019, 10:51:22 »
Ех този ватман... Много си обича вестниците.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #643 on: 26.06.2020, 22:36:21 »
По 1605 има подобни ориенталски лепенки, които нямат общо със сянката на водача. Не ще да е само от слънцето.
А вече е и с хромирани тасове ала/от Ютонг.....  :help:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #645 on: 26.06.2020, 22:59:44 »
То все тая, пак е гнусен....  :help:

Offline madbatt

• Приятел на ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #646 on: 26.06.2020, 23:44:06 »
Закона явно прави разлика между телефон и мобилно устройство, въпреки че, и двете са в арсенала на телекомуникациите.

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • Ikarus 280.92T Ganz elektrotechnische werke
    • View Profile
« Reply #647 on: 27.06.2020, 10:13:57 »
Автобусът е много по красив с тасовете и фолиото. Какво ви пречи фолиото? Добре залепено е, връзва се с цвета на автобуса, пише си и МАН. За пореден път се плюе нещо и то този път много добре направено. Ама какво да се прави... вие сте "фенове" на ГТ.
Сигурно, ако си снимате колите ще са пълния бардак... и не говоря за самата кола коя година и марка е, а колко чисто и приветливо я поддържате.
Никога няма да се измисли по - добро нещо от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #648 on: 27.06.2020, 14:19:36 »
Аз лично в колата си не съм сложил нищо, което не го е имало от завода. Но на масовия българин циганията му е в кръвта и си обича стикерчетата, фолиата, ароматизаторчетата, инконките, плюшените играчки и тем подобни.

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #649 on: 27.06.2020, 19:50:07 »
Автобусът е много по красив с тасовете и фолиото. Какво ви пречи фолиото? Добре залепено е, връзва се с цвета на автобуса, пише си и МАН. За пореден път се плюе нещо и то този път много добре направено. Ама какво да се прави... вие сте "фенове" на ГТ.
Сигурно, ако си снимате колите ще са пълния бардак... и не говоря за самата кола коя година и марка е, а колко чисто и приветливо я поддържате.

Момче, дано да ти дойде акъла скоро, че го е хванала липсата. Не е късно все още. Бардак е това, което на теб толкова ти харесва, бардак е може би и у вас. Моята кола не е ;)
« Last Edit: 27.06.2020, 19:53:22 by bagercho »

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #650 on: 27.06.2020, 20:14:35 »
Хубаво е да се прави разграничаване между реализирането на "селски тунинг" и "оптичен тунинг".

Лично аз кола или друго превозно средство без качествен и хубав ароматизатор не карам (и не говоря за гадните ароматизатори тип "борче"). Фолиото съм сигурен, че не е сложено просто за кеф, а по някаква приемлива причина - като например блестене от страничните ъгли и тяхното непокриване от фабричния сенник. Пак по същата причина, ако аз го карам, даже бих пуснал фолиото да е два пъти по-голямо, точно за да не свети и блести, дори и само заради отблясъците в тъмното. Фолиото е бюджетно, но нито е залепено калпаво (поне видно от снимката), нито е шарено или грозно - стои си съвсем нормално.

Даже имам предложение към водачите - щом толкова пречи фолиото на някой форумци, ако им се занимава нека го отлепят и на негово място сложат ивица от черно висококачествено фолио с процентна UV пропускливост от порядъка на 5-15%. На средата или в единия от ъглите може да се сложи лепенка МАН (закупена от МАН като официален тунинг-аксесоар). В черно ще бъде много по-стилно и няма да дразни никого  :rolleyes:

ПП - вещицата на огледалото също има своята роля, но е далеч по-приемлива от светещ кръст, например. Тасовете са интересни.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #651 on: 27.06.2020, 21:59:44 »
То че сме се нагледали на отвратителен кич е факт. Особено в Земляне. Обаче този специално не е нито грозен, нито пък тасовете изглеждат неоригинални. Не са с лого на мерцедес, чавдар и какво ли не и не са пета ръка, поне видимо. Мисля, че изглежда съвсем добре.

Offline madbatt

• Приятел на ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #652 on: 28.06.2020, 11:32:31 »
Човека, явно има отношение към автобуса.
На пит стоповете за тирове, един добре изглеждащ и лъскав влекач/задължително измит/, веднага прави впечатление и коментарите са от друг вид. Повечето шофьори обаче, са собственици, а не наемници.
Ако е толкова зор - всеки кара всичко и толкова. Иван няма да сложи тасове, дето Петкан утре ще ги смели, нали?

пп Ако бях шеф, бих искал такива шофьори, а не мърлячи.
« Last Edit: 28.06.2020, 22:17:46 by madbatt »

Offline Chezare

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #653 on: 28.06.2020, 23:06:28 »
Автобусът не е на шофьора, така че не може да прави каквото иска. В конкретния случай- тасовете ми харесват, фолиото не, но не трябва това да се прави.