Author Topic: Новата система за таксуване  (Read 132017 times)

Offline bdz43r

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Re: Новата система за таксуване
« Reply #940 on: 14.09.2019, 20:10:16 »
Аз ако ти бях шеф - щях да те уволня.
Щеше да го уволниш, ако пред вратата ти чакат десетина други кандидати, които нямат против да ги снимат. Но ако трябва да уволниш всички и никой не иска да дойде на тяхно място, ще траеш.
Днес правилата са такива.

Иначе да, има и легален начин да се уреди снимането на работното място, но това не променя горното.

Online ooleg

• View Profile
« Reply #941 on: 07.10.2019, 16:00:11 »
Има смисъл да се чекираш, защото ако се случи някоя тежка катастрофа и не си го направил няма да ти платят обезщетение, защото системата не е отчела, че си бил вътре. При автобусите не знам как стоят нещата.

Постоянно чувам, че никой не е виждал да се получава обезщетение от застраховка при злополука в градски транспорт, а постоянно се говори, че няма да я получиш ако еди си какво.
Има или няма реално изплатени обезщетения при катастрофа досега?

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #942 on: 07.10.2019, 18:16:51 »
Въпрос по повод следенето на пътникопотока. Не е ли възможно да се следи тежестта на превозното средство през окачването му и така да се събират данните за натовареността? Все още не ми е ясно как ще работи новата система, не коментирам и наличието на гратисчии, претъпкани рейсове в които пътниците не стигат до валидатор и т.н. Да не говорим, че и салонните камери могат да се ползват за броене на пътници и плътност.
В анонса на "новата система" си пишеше, че броят пътници ще се следи от броячи/датчици на вратите, а не от това колко хора са валидирали картата си и т.н.
И да, има реално изплатени обезщетения, баба ми падна едно време при рязко спиране, но процедурата е безкрайно тромава, а сумите - нищожни, от сорта на 20, 30, 50 лева.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #943 on: 08.10.2019, 10:02:26 »
И да, има реално изплатени обезщетения, баба ми падна едно време при рязко спиране, но процедурата е безкрайно тромава, а сумите - нищожни, от сорта на 20, 30, 50 лева.
Никой застраховател не иска да изплаща пари, ако може да не изплаща, а за да получиш нормално обезщетение, трябва и да ги съдиш. На тях им излиза по-евтино да дават малко пари и после да се съдят, просто защото тези, които се наемат да ги съдят са единици. Но пък ако ги осъдиш, сумите са много по-големи.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #944 on: 08.10.2019, 13:22:39 »
А пък в доста от случаите пътника сам си е виновен, защото не се е държал, или не е седнал а е имало свободни места. Не веднъж съм го виждал това, има поне 5 свободни места, някой само се облегнал прав без да се държи и си рови по телефона и при рязко спиране залита и аха да падне.

За това са се застраховали от превозвачите и във всеки автобус има символ, който показва че трябва да се държиш за дръжките по време на движение, а също и табелка отпред колко седящи и правостоящи могат да се возят. Ако примерно пътника не се е държал, или пътниците са били повече от бройката посочена на видно място отпред може да откажат да изплатят каквото и да е било. С други думи то всичко си пише и хората трябва да си го спазват. Не знанието или непрочитането не е оправдание за неналагане на санкции както някои тук обичат да казват.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #945 on: 09.10.2019, 07:24:08 »
Мхм, аз като се качвам в автобуса, винаги първо броя пътниците вътре и ако се окаже, че са повече от посочения брой, което по всяка вероятност е по моя вина, слизам. Също така си нося карабинер и въже, за да съм осигурен, дори когато се придвижвам из салона.
« Last Edit: 09.10.2019, 13:08:54 by Kaiser Kar »
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Online ooleg

• View Profile
« Reply #946 on: 09.10.2019, 10:34:21 »
Мхм, аз като се качвам в автобуса, винаги първо броя пътниците вътре и ако се окаже, че са повече от посочения брой, което по всяка вероятност е по моя вина, слизам. Също така си нося корабинер и въже, за да съм осигурен, дори когато се придвижвам из салона.
Не забравяй, че дори да са малко пътниците като си вътре, ако мине покрай някоя метростганция и се препълни след като си се качил, трябва да си слезеш сам преди крайната спирка щото си съвестен гражданин!
А на застрахователите ще кажа само, че не е ясно има ли файда от застрахователи, ако ще се правят на такива каквито са си всъщност!
Миналата година бях видял случай на застраховка по кредит, при която човекът е получил постоянна нетрудоспособност мисля от 91% и съответно застрахователят известно време му е покривал вноските. Обаче, при следващо явяване на ТЕЛК са сложили един текст, че "не е проблем, да изпълнява текущите си служебни задължения"! И за великия застраховател 91% нетрудоспособност стават като пролетен повей и отказват да му изплащат кредита!
Всеки нормален човек разбира, че може д аима основание за намаляване на процента застрахователна премия, ама от еднатга крайност в другата при такава нетрудоспособност си е ...

Та май най-добре е да се смята, че застраховки в България няма, пък ако стане нещо тогава да му мислим дали няма да капне някоя капка я от билет, я от друго място.

Offline Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #947 on: 10.10.2019, 19:40:46 »
В фб се е появила страница за новата система(цък). Според нея, системата ще бъде подобна на Oyster в Лондон и ще стартира декември 2020.

Online bagercho

• View Profile
« Reply #948 on: 10.10.2019, 19:44:37 »
Темпото е убийствено - две години за тестове и настройка  :fan: Всички софиянци ще бъдем супер горди от факта, че имаме най-модерната и (да се надяваме) най-накрая работеща система за таксуване, във времето, когато във все повече столици транспортът ще започне да става безплатен...