Author Topic: Новата система за таксуване  (Read 133802 times)

Offline bdz43r

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Re: Новата система за таксуване
« Reply #940 on: 14.09.2019, 20:10:16 »
Аз ако ти бях шеф - щях да те уволня.
Щеше да го уволниш, ако пред вратата ти чакат десетина други кандидати, които нямат против да ги снимат. Но ако трябва да уволниш всички и никой не иска да дойде на тяхно място, ще траеш.
Днес правилата са такива.

Иначе да, има и легален начин да се уреди снимането на работното място, но това не променя горното.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #941 on: 07.10.2019, 16:00:11 »
Има смисъл да се чекираш, защото ако се случи някоя тежка катастрофа и не си го направил няма да ти платят обезщетение, защото системата не е отчела, че си бил вътре. При автобусите не знам как стоят нещата.

Постоянно чувам, че никой не е виждал да се получава обезщетение от застраховка при злополука в градски транспорт, а постоянно се говори, че няма да я получиш ако еди си какво.
Има или няма реално изплатени обезщетения при катастрофа досега?

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #942 on: 07.10.2019, 18:16:51 »
Въпрос по повод следенето на пътникопотока. Не е ли възможно да се следи тежестта на превозното средство през окачването му и така да се събират данните за натовареността? Все още не ми е ясно как ще работи новата система, не коментирам и наличието на гратисчии, претъпкани рейсове в които пътниците не стигат до валидатор и т.н. Да не говорим, че и салонните камери могат да се ползват за броене на пътници и плътност.
В анонса на "новата система" си пишеше, че броят пътници ще се следи от броячи/датчици на вратите, а не от това колко хора са валидирали картата си и т.н.
И да, има реално изплатени обезщетения, баба ми падна едно време при рязко спиране, но процедурата е безкрайно тромава, а сумите - нищожни, от сорта на 20, 30, 50 лева.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #943 on: 08.10.2019, 10:02:26 »
И да, има реално изплатени обезщетения, баба ми падна едно време при рязко спиране, но процедурата е безкрайно тромава, а сумите - нищожни, от сорта на 20, 30, 50 лева.
Никой застраховател не иска да изплаща пари, ако може да не изплаща, а за да получиш нормално обезщетение, трябва и да ги съдиш. На тях им излиза по-евтино да дават малко пари и после да се съдят, просто защото тези, които се наемат да ги съдят са единици. Но пък ако ги осъдиш, сумите са много по-големи.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #944 on: 08.10.2019, 13:22:39 »
А пък в доста от случаите пътника сам си е виновен, защото не се е държал, или не е седнал а е имало свободни места. Не веднъж съм го виждал това, има поне 5 свободни места, някой само се облегнал прав без да се държи и си рови по телефона и при рязко спиране залита и аха да падне.

За това са се застраховали от превозвачите и във всеки автобус има символ, който показва че трябва да се държиш за дръжките по време на движение, а също и табелка отпред колко седящи и правостоящи могат да се возят. Ако примерно пътника не се е държал, или пътниците са били повече от бройката посочена на видно място отпред може да откажат да изплатят каквото и да е било. С други думи то всичко си пише и хората трябва да си го спазват. Не знанието или непрочитането не е оправдание за неналагане на санкции както някои тук обичат да казват.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #945 on: 09.10.2019, 07:24:08 »
Мхм, аз като се качвам в автобуса, винаги първо броя пътниците вътре и ако се окаже, че са повече от посочения брой, което по всяка вероятност е по моя вина, слизам. Също така си нося карабинер и въже, за да съм осигурен, дори когато се придвижвам из салона.
« Last Edit: 09.10.2019, 13:08:54 by Kaiser Kar »
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #946 on: 09.10.2019, 10:34:21 »
Мхм, аз като се качвам в автобуса, винаги първо броя пътниците вътре и ако се окаже, че са повече от посочения брой, което по всяка вероятност е по моя вина, слизам. Също така си нося корабинер и въже, за да съм осигурен, дори когато се придвижвам из салона.
Не забравяй, че дори да са малко пътниците като си вътре, ако мине покрай някоя метростганция и се препълни след като си се качил, трябва да си слезеш сам преди крайната спирка щото си съвестен гражданин!
А на застрахователите ще кажа само, че не е ясно има ли файда от застрахователи, ако ще се правят на такива каквито са си всъщност!
Миналата година бях видял случай на застраховка по кредит, при която човекът е получил постоянна нетрудоспособност мисля от 91% и съответно застрахователят известно време му е покривал вноските. Обаче, при следващо явяване на ТЕЛК са сложили един текст, че "не е проблем, да изпълнява текущите си служебни задължения"! И за великия застраховател 91% нетрудоспособност стават като пролетен повей и отказват да му изплащат кредита!
Всеки нормален човек разбира, че може д аима основание за намаляване на процента застрахователна премия, ама от еднатга крайност в другата при такава нетрудоспособност си е ...

Та май най-добре е да се смята, че застраховки в България няма, пък ако стане нещо тогава да му мислим дали няма да капне някоя капка я от билет, я от друго място.

Offline Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #947 on: 10.10.2019, 19:40:46 »
В фб се е появила страница за новата система(цък). Според нея, системата ще бъде подобна на Oyster в Лондон и ще стартира декември 2020.

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #948 on: 10.10.2019, 19:44:37 »
Темпото е убийствено - две години за тестове и настройка  :fan: Всички софиянци ще бъдем супер горди от факта, че имаме най-модерната и (да се надяваме) най-накрая работеща система за таксуване, във времето, когато във все повече столици транспортът ще започне да става безплатен...

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #949 on: 31.10.2019, 11:48:13 »
ТМ 204(3/6) е с тестовата система и няма от старите валидатори. Не смятате ли, че това ощетява пътуващите с електронни талони за 10 пътувания? Да, те са били ощетени и в автобусите досега, но в електротранспорта винаги имаше валидатори. Съвсем възможно е на съвестен пътник без налични дребни пари да му се наложи да бъде нередовен заради това, че в трамвая липсва валидатор.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #950 on: 31.10.2019, 11:49:19 »
До сега пътник с такива талони не съм виждал.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #951 on: 31.10.2019, 12:16:55 »
ТМ 204(3/6) е с тестовата система и няма от старите валидатори. Не смятате ли, че това ощетява пътуващите с електронни талони за 10 пътувания? Да, те са били ощетени и в автобусите досега, но в електротранспорта винаги имаше валидатори. Съвсем възможно е на съвестен пътник без налични дребни пари да му се наложи да бъде нередовен заради това, че в трамвая липсва валидатор.

Мисля, че контрольорите не са чак такива малоумници, че да е проявят разбиране в такава ситуация  :rolleyes:

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #952 on: 31.10.2019, 16:12:32 »
При липса на валидатори или неработеща система контрольорите не вземат предвид невалидирана карта.
Трамваят е 2041.

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #953 on: 31.10.2019, 17:08:13 »
Все пак валидаторите и без друго предимно май НЕ работят, а не сме чули да е ставало проблем...

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #954 on: 03.11.2019, 02:12:18 »
Отново се правим на по-модерни от модерните и се измислят умишлено електронизации и глупости... А системата, предвид родната реалност може да се направи супер просто и евтино.
За чий са тия сините валидатори? Кого ще валидират...
Да сложат от най-простите маркиращи устройства, познати в много градове в Германия, Австрия и Швейцария (от проверка, видях че цените им са супер евтини, няколко пъти по-малко от сините измишльотини). Тези неща ще са нужни само за еднократните карти, като остават белязка с дата и час за начало на валидност. Вече на шофьорите им трябват касов апарат да издават билети важащи от момента на продаване. Трябва да се разкарат пътниците от шофьора. Такова купуване трябва да остане като... инцидентно. Когато си забравил да купиш билет или в околността няма място където да продават или си от друг град, дошъл за деня и си като зомби.
Вече за магнитните карти да останат за зареждане на 30+ дни, а талоните за х броя пътувания да се махнат. Да се мотивира купуването на дневни и евентуално 15 дневни карти.
Другото е да ангажират автоматите по метростанциите да обслужват покупка/зареждане на всички видове карти с всички видове плащане (кеш и карта). Пък и леличките по метростанциите могат да бъдат ангажирани с това. Абсурдно е да седят там и да се хабят пари за заплати. До колкото разбрах, вече и дневнии карти не продават.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #955 on: 04.11.2019, 23:54:27 »
За тм 2043 става дума.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/