Author Topic: Новата система за таксуване  (Read 139702 times)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Re: Новата система за таксуване
« Reply #960 on: 29.11.2019, 15:12:29 »
Интересно ми е кой реши, че новата систелма трябва да бъде в този вид. Допита ли се до някого? Аз мислех, че е редно всякаква продажба на билети, карти, таксуване да е изнесено в салона, а не да занимават водачите с това. А и в самите кабини няма кой знае колко място за новия монитор и все стои неудобно.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #961 on: 29.11.2019, 15:58:07 »
Има и такава практика с продаване на билети от водачите дори и с такива системи, но тя се използва само за слабо натоварени линии с малко спирки. Все пак предвид развитието на плащанията и това, че би трябвало да поддържа разплащане с дебитна/кредитна карта, би трябвало в бъдеще малко да се налага да продават хартиени билети.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #962 on: 12.02.2020, 20:31:54 »
Прикачил съм нагледен пример за това, как въпреки увеличения брой коли, градският транспорт може да се развива,  при това доста добре. Причината за този огромен скок в ползващите годишни карти е правилната ценова политика.

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #963 on: 12.02.2020, 21:43:20 »
От известно време един въпрос относно новата система ме гложди. Още в началото се говореше, че ще има и нови автомати за билети на възлови места и спирки. Само, че монтирането на устройствата в превозните средства вече почти завърши, а до този момент не сме видяли дори на снимка тези автомати, и ми се струва, че някак тихомълком са отпаднали от плановете. Забелязвам единствено, че на някои метростанции са се появили нови автомати на Квита, като досегашните, които нямат даже ПОС терминали. Тия дни се заговори и че една от възможностите на новата система щяла да бъде плащането с банкова карта направо на валидатора, а как ще стане това, тъй като валидатора трябва да принтира бележка за извършената транзакция - не ми е ясно...

Online Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #964 on: 12.02.2020, 21:58:57 »
А друго забелязвате ли - новите валидатори са огромни и заемат цялата “полезна площ” на дръжката, на която са монтирани. Трябва да се държиш или над тях (в Ютонгите пък салонните стъкла пречат за това), или под тях (много ниско).
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • "дай ми минута за цигара, продай ми огъня от бара"
    • View Profile
« Reply #965 on: 12.02.2020, 22:57:41 »
Валидаторите са здрави, аз лично се облягам на тях и нямам проблеми.
✯373✯2707✯311✯
✯1767✯2914✯701✯
26.05.14 - София 100
18.01.19 - MB o305(G)
09.06.19 - MB o302T

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #966 on: 12.02.2020, 23:25:06 »
Ти па гледай сега да ги счупиш още преди да са заработили, това да не е облегалка
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
« Reply #967 on: 13.02.2020, 12:36:58 »
Имах разговор с водача на един малашевски китаец и той ми обясни, че екрана на новата система до водача била супер-светла през нощта, дори той я покривал с торба/дреха, за да не му пречи. Ще може ли това да се регулира, защото това може да е опасно по време на шофиране по тъмно?
Като човек си знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е

Online mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #968 on: 13.02.2020, 12:39:30 »
Което е пълна глупост, защото дори в тестовия режим, има бутон на екрана, който го гаси, точно за тези случаи. След това пускането става с повторно докосване независимо къде върху екрана... :help:
П.п. освен това, дисплея си мени яркостта спрямо това колко е външната осветеност около него.
« Last Edit: 13.02.2020, 14:14:06 by mihailo »
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Emperor

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #969 on: 13.02.2020, 12:46:46 »
Решението е автоматично да се затъмнява при потегляне и движение.

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
« Reply #970 on: 13.02.2020, 12:49:38 »
Което е пълна глупост, защото дори в тестовия режим, има бутон на екрана, който го гаси, точно за тези случаи. След това пускането става с повторно докосване независимо къде върху екрана... :help:
Явно той все още не знае как да борави.
Като човек си знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е

Offline hitar_potter

• View Profile
« Reply #971 on: 13.02.2020, 14:08:22 »
Решението е автоматично да се затъмнява при потегляне и движение.
*на базата местоположение (дали е в тунел ПС-то или не) и дали Слънцето е изгряло или не. Това го има във всяка свястна навигация.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #972 on: 13.02.2020, 16:14:06 »
А друго забелязвате ли - новите валидатори са огромни и заемат цялата “полезна площ” на дръжката, на която са монтирани. Трябва да се държиш или над тях (в Ютонгите пък салонните стъкла пречат за това), или под тях (много ниско).
На мен ми се струва, че размерите не са много по-различни от тези на „старите“ валидатори. А новите, са дори по-тънки, което е доста положително, особено като се има предвид, че в тях са внедрени повече технологии, отколкото при „по-възрастните им събратя“ :)

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #973 on: 13.02.2020, 17:08:59 »
П.п. освен това, дисплея си мени яркостта спрямо това колко е външната осветеност около него.
Има 2 вида таблети - едните с и другите без бутон за гасене

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #974 on: 25.02.2020, 15:22:21 »
Новата система за таксуване си има страница във Фейсбук, както може би повечето знаят. Не знам кой я поддържа, но им писах въпрос, дали ще има автомати за билети по възлови спирки и други "важни" места. Отговориха ми, че щяло да има, но не са монтирани още.

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #975 on: 26.02.2020, 16:06:24 »
Новата система за таксуване си има страница във Фейсбук, както може би повечето знаят. Не знам кой я поддържа, но им писах въпрос, дали ще има автомати за билети по възлови спирки и други "важни" места. Отговориха ми, че щяло да има, но не са монтирани още.

Един вид "хубаво е, ама не е готово". Старата песен с нови изпълнители.
Има ли яснота какви ще бъдат тарифите - ще се сменя ли нещо в заплащането на услугите за ГТ? Щот хубаво си говорим за автомати, ама те са просто едни електронни играчки.
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #976 on: 26.02.2020, 16:38:34 »
На първо време нищо няма да се променя. Документите и тарифите си остават същите.