Author Topic: Подвижен състав  (Read 27211 times)

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Подвижен състав
« on: 11.05.2006, 01:59:24 »
Някой знае ли по закон колко човека има право да качи един водач на маршрутно такси? В един стандартен бус за маршрутка (Peugeot Boxer или Citroen Jumper) има девет седящи места. А колко правостоящи може да превозва?
« Last Edit: 19.05.2006, 13:18:23 by conecto »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Re: Подвижен състав
« Reply #1 on: 11.05.2006, 09:35:59 »
Зависи от степента на компресия, която ще се използва.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 11.05.2006, 12:30:17 »
Някои маршрутки могат да кандидатстват в книгата на Гинес. Не ми е извествен регистрираният рекорд в тази дисциплина. Предишното поколение бусове бяха с прекалено много седалки, сега седалките са намалени и възможностите пред водачите за висока степен на компресия се увеличиха. Следващата стъпка ще е да се патентоват сгъваеми или надувни седалки.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 11.05.2006, 15:08:08 »
Сега са по-малко заради инвалидната врата, която бяха длъжни да оставят след трансформацията на бусчетата. Форд- Транзитите по хитро ги правят- оставят седалките до шофьора и имат малко повече седящи места. Там е най-хубаво за возене, все едно да си пуснеш Need for Speed отвътре. Следваща стъпка- внос на двуетажни бусове за маршрутки
« Last Edit: 11.05.2006, 15:08:58 by conecto »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4 on: 11.05.2006, 20:32:28 »
Да и качването на втория етаж ще става в движение по въжена стълба.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #5 on: 11.05.2006, 20:53:10 »
Quote from: CKD
Да и качването на втория етаж ще става в движение по въжена стълба.
И за по-бързо пътуване микробусите въобще няма да спират.Хората ще се качват на стълбовете за осветителни тела и оттам ще скачат....

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6 on: 13.05.2006, 15:54:20 »
Дотук добре. А слизането как ще става? Може би ще трябва да оставят каналите отворени за да се скача в тях и на по-меко - във водата.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #7 on: 13.05.2006, 16:03:45 »
Quote from: Kaiser Kar
Дотук добре. А слизането как ще става? Може би ще трябва да оставят каналите отворени за да се скача в тях и на по-меко - във водата.
Всеки си носи ласо или камшик като Индиана Джоунс,мята го и то се увива около някой стълб, полита и се приземява на земята. :lol:
  Но и твойта иде не е толкова лоша.Би получил голяма поткрепа сред ромите...Обаче не знам как ще става исушаването после.
« Last Edit: 13.05.2006, 16:06:12 by difian »

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #8 on: 13.05.2006, 23:13:09 »
Quote from: difian
Всеки си носи ласо или камшик като Индиана Джоунс,мята го и то се увива около някой стълб, полита и се приземява на земята. :lol:
  Но и твойта иде не е толкова лоша.Би получил голяма поткрепа сред ромите...Обаче не знам как ще става исушаването после.

Или по-скоро обезмирисяването... В летните жеги и да не се изсушаваме няма да е проблем, но зимата освен всичко, този начин на "напускане превозното средство" ще е неподходящ, понеже ако е много студено, може и да не паднем на толкова меко. Май най-добър си остава вариантът със ласото/камшикът.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9 on: 19.05.2006, 02:26:21 »
Нещо се размечтахте май...
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Ivancho

• Guest
« Reply #10 on: 14.08.2006, 21:46:06 »
По принцип не трябва да има правостоящи!!!Отнася се само за тези маршрутки,които се водят "СПЕЦИЛИАЛИЗИРАН ПРЕВОЗ"

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #11 on: 15.12.2006, 18:03:32 »
Вижте какво. Вчера се возих на маршрутка за първи път от 2 години и половина. Еба ми се майката без никакво извинение. Бях правостоящ в бусчето, където преброих 23 човека без шофьора! Тръгнах от македония с номер 7 към Квартала. СЛед Петте кьошета ми прилоша, ама прозорците са на нивото на корема. изобщо не знам откъде минахме, но помня, че бях на непознато място. Явно от Витоша е завил надясно и после през някакви махленски шестокласни пътища стигхаме до бул. България. Хубавото беше, че на светофара преди Семинярията минахме на червено, рязко наляво, стигнахме до линията, където минава тм 18 и по нея до светофара, после по диагонал се озовахме на средата на кръстовището :P . Тогава се разведрих, защото вижах края на пътуването ми.
мур

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #12 on: 15.12.2006, 20:58:34 »
Аз се чудя на хората, които продължават да броят по лев и 50 за подобно возене....Лично аз бойкотирам маршрутките!

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #13 on: 15.12.2006, 21:04:27 »
аз съм се возил веднъж на такова чудо и няма да повтарям
НЕ на хейтърството!

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 15.12.2006, 22:00:37 »
Quote from: ozzy
Аз се чудя на хората, които продължават да броят по лев и 50 за подобно возене....Лично аз бойкотирам маршрутките!

Какво се чудиш, ако трябва да стигнеш от единия край на София до другия с билети колко ще ти излезе и колко време ще пътуваш?

Пример: Живееш в Люлин и трябва да стигнеш до Студентски град. Първо- метро до Сердика, после 15 минути пеша до СУ, чакаш 280/94 и още 35-40 минути до Квартала.
С маршрутка 32 стигаш за около 40 минути директно. Ако пътуваш с билети разликата в цената е минимална. И в двата случая пътуваш некомфортно.
« Last Edit: 15.12.2006, 22:07:03 by conecto »

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 15.12.2006, 22:39:35 »
Или пък няй-яката маршрутка в София номер 35 -ж.к.”Люлин-1”(бл.025), бул.”Проф.Ал.Станишев”, бул.”Добринова скала”, бул.”В”, бул.”Пиротски”, бул.”Вардар”, бул.”Ал.Стамболийски”, бул.”Ген.Скобелев”, Тунел НДК (обр.-бул.”П.Евтимий”), бул.”В. Левски”, ул.”Ген.Гурко”, бул.”Евл.Георгиев”,бул.”Цариградско шосе”, бул.”Хр. Колумб”, ул.”Искърско шосе”, бул.”Кр. Пастухов”, ул.”Тирана”, ул.”Ил. Бешков”, ул.”Амстердам”, ул.”Д.Пешев”, ул.”Искърско шосе”, разкл.кв.”Бусманци” (ул.”Просвета”, ул.”Ген.Гурко”), Около вр.път, с.Казичене (ул.”Н.Петков”, ул.”Ц.Борис ІІІ”, ул.”В.Левски”…), с.Кривина (ул.”Искър”, площад, ул.Искър”), за кв.”Малка Враждебна”
 Няма да ви казвам кой и какво се вози в тази иначе удобна маршрутка.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #16 on: 16.12.2006, 00:55:14 »
Quote from: conecto
Какво се чудиш, ако трябва да стигнеш от единия край на София до другия с билети колко ще ти излезе и колко време ще пътуваш?

Пример: Живееш в Люлин и трябва да стигнеш до Студентски град. Първо- метро до Сердика, после 15 минути пеша до СУ, чакаш 280/94 и още 35-40 минути до Квартала.
С маршрутка 32 стигаш за около 40 минути директно. Ако пътуваш с билети разликата в цената е минимална. И в двата случая пътуваш некомфортно.
Не може да ме убедиш, че си струва да се возиш натъпкан и сгънат по невъзможен начин в маршрутка, вместо да си чакаш рейса <_<
Да, ако не са натъпкани и шофьорите карат по-нормално, може и да се кача, но иначе - не! Все още ми се живее  

Btw. от Люлин до Студентски ще ти е по-бързо с 111 и 67 (ако го уцелиш навреме, той е на 20 минути  ) и 5 минути пеша  B)

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 16.12.2006, 02:56:11 »
Quote from: ozzy
Не може да ме убедиш, че си струва да се возиш натъпкан и сгънат по невъзможен начин в маршрутка, вместо да си чакаш рейса <_<
Да, ако не са натъпкани и шофьорите карат по-нормално, може и да се кача, но иначе - не! Все още ми се живее  

Btw. от Люлин до Студентски ще ти е по-бързо с 111 и 67 (ако го уцелиш навреме, той е на 20 минути  ) и 5 минути пеша  B)

А в 280 се шириш като пич...
А от "Люлин" колко време се пътува със 111 и с колко талибани се буташ в задръстването?
За някои дестинации определено е много по-разумно да се използва маршрутка, и не забравяй, че и автобусите от ГТ се обръщат!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #18 on: 16.12.2006, 03:00:04 »
Quote from: conecto
и не забравяй, че и автобусите от ГТ се обръщат!
А според теб маршрутките не се обръщат, така ли?И спазват правилата за движение :lol:  :lol:  :lol:
Честно казано, предпочитам тъпканицата в 280 или 111 пред возенето в натъпкана маршрутка

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 16.12.2006, 12:52:44 »
Преди няколко дни ми се наложи да се возя в 12 до Слатина - да ви кажа, беше невероятно, шофера караше като Шумахер преди боксове, с няколко нарушения на светофари. Но най-убийственото бяха спътниците ми от ромски произход  Цялата маршрутка вонеше ужасно, явно не се проветряваше, а като помолих шофьора да отвори за малко някой прозорец, а той ми каза, че ако работи 7 часа на течение ще стане на ледена статуя. Изобщо не бях happy.