Author Topic: Вандализъм  (Read 142728 times)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Вандализъм
« Reply #1260 on: 16.11.2017, 10:17:08 »
Защото има много неодбросъвестни шофьори и ватмани, логично! Иначе темата е първенец - няколко пъти е архивирана и почвана отначало.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #1261 on: 04.12.2017, 19:00:59 »
Оляха се да ги трошат тия бутони! Защо въобще се започна с глупостта, наречена "умни" светофари...
Бутонът е на кръга на "Сточна гара".

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1262 on: 30.01.2018, 16:47:25 »
На една от задните седалки на 1184 е написано с маркер "Смърт за циганите".
Отделно от това, в задната част е разлято нещо, което не е било изчистено навреме и сега лепне.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1263 on: 30.01.2018, 17:11:26 »
На една от задните седалки на 1184 е написано с маркер "Смърт за циганите".
Отделно от това, в задната част е разлято нещо, което не е било изчистено навреме и сега лепне.
Това не мисля, че е за форума - обърни се към ЦГМ.
 Ако започнем да пишем за всички издраскани автобуси... всички теми ще бъдат напълнени.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1264 on: 20.03.2018, 19:04:27 »
Много се пише за нередностите от страна на водачите, но някак си сме станали търпими към свинщините, които се вършат от пътниците. Днес в 3117 по 213 най-отзад се возеше прилично почерпено, средно на възраст говедо. Мандахерцаше и една отворена бутилка с вино София, от най-долнопробното (сигурно една идея по-добро от механджийското). По едно време взе да се заяжда с някакви дечурлига. Не знам какво му прещрака в пияната кратуна, но заметна с бутилката и разля виното по посока на едното хлапе (съответно и по посока на половината автобус - таванът стана червен, опръска де що имаше хора и седалки между 4 и 3 врата). Каквото и да направиш след такова нещо, вече ще е късно.

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1265 on: 20.03.2018, 19:51:10 »
Интересно е дали ще излезе така на линия :D Иначе шегата на страна, ето за това искам да има кондуктори в превозните средства. Така ще спре гратисчийството, няма да се допускат пияници, наркомани, смрадливи клошари със 10933 кашона който качват ця;ата си покъщнина.

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1266 on: 20.03.2018, 20:54:24 »
Кондуктори няма в нито 1 голям град в Европа - гратисчийството и сега е минимално по повечето не цигановоз линии. А и отделно - сегашните проверяващи нямат възможността да свалят и трезвените граждани, та какво остава сам кондуктор, още повече жена, да свали този въпросния с виното. Тук според мен нещата опират до гражданското общество и до това, че такива трябва да бъдат сваляни от първия по-"як" мъж в автобуса. Едва ли има друго решение... няма как да има "полицай с палка до водача" във всеки автобус, каквито хрумвания сме виждали тук.
В никакъв случай не защитавам деянието, да не излезе грешно накрая...

Offline IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #1267 on: 20.03.2018, 21:13:53 »
"Мен не ме засяга........" Типичен български манталитет. При нормална държава всеки би се обадил веднага и викнал полиция, още преди шофьорът да го е направил.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #1268 on: 20.03.2018, 21:38:47 »
"Мен не ме засяга........" Типичен български манталитет. При нормална държава всеки би се обадил веднага и викнал полиция, още преди шофьорът да го е направил.

Да, с гадната подробност, че полицията или ще дойде догодина, или няма да свърши нищо, или и двете - проверено. Иначе за принципа съм съгласен, практиката куца, общо взето във всяко отношение в тази държава.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1269 on: 21.03.2018, 12:01:28 »
Онзи ден от 666 са откраднали две аварийни чукчета.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1270 on: 14.05.2018, 20:50:17 »
Някой е видял бая зор докато успее да издере с ключ фолиото от стъклото на 2302. До дупката има такива бразди все едно с трактор са минавали.

Offline CNN

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1271 on: 15.05.2018, 03:14:46 »
Някой е видял бая зор докато успее да издере с ключ фолиото от стъклото на 2302. До дупката има такива бразди все едно с трактор са минавали.
Това е на 2 години. Бяха сложили стикери на Левски и при свалянето се надраска фолиото.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1272 on: 15.05.2018, 07:50:09 »
Смятай как е сваляно значи...
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1273 on: 15.05.2018, 09:32:36 »
Не бих го оправдал, но стикери като тези на футболните ултраси и „Луков марш“ се свалят изключително трудно, защото са само хартиени без вградено найлоново фолио и са просто ужасни.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1274 on: 15.05.2018, 09:34:41 »
Не бих го оправдал, но стикери като тези на футболните ултраси и „Луков марш“ се свалят изключително трудно, защото са само хартиени без вградено найлоново фолио и са просто ужасни.
Кое им е ужасното? Свалят се с прост препарат за стъкла, даже с вода става, стига да не дереш като ненормален.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1275 on: 15.05.2018, 09:40:36 »
Ами именно заради това, заради необходимостта от ползване на препарат, защото и на него му трябва време да подейства и пак не минава без търкане. Ако имаш 4-5 такива лепенки в едно превозно средство ти трябва поне половин час, а може и повече, за да се обработят всички.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1276 on: 15.05.2018, 10:04:36 »
Стига си говорил глупости. Пръска се и точно защото няма фолио, хартията се мокри на момента и след няколко секунди можеш да свалиш остатъците от лепенката с ръка без да се чегърта. Има и специални препарати, които отстраняват лепилото от лепенката и също става за секунди.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1277 on: 15.05.2018, 11:24:11 »
В тази връзка в ЦГМ имат ли си професионални чистачи, които да ги разбират и знаят тези работи? Да знаят кое как се чисти, какви препарати за какво да се поръчват, с техника за пране и чистене на седалки и тн. То утре може на някой нов МАН като чистят кабината да вземат така да изжулят таблото с уредите.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #1278 on: 15.05.2018, 11:42:58 »
Чичо ви Васко беше писал преди, че в Дружба чистачките вземат 900 лева на месец. Така че, не е да няма. Емил, от друга страна, много се оплакваше от разни драскащи хлапетии - една от фирмите, която са извикали да се справи, е дошла с мобилна лаборатория и пак не са могли да почистят осраното с перманентни маркери....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #1279 on: 15.05.2018, 12:21:02 »
900 лева за управление на проскубана метла единствено, ми се струва прекалено много. И то при положение, че го правят през пръсти. Не съществуват припарати, рядко се ползва вода, камо ли топла. Прозорци и седалки не се мият.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!