Author Topic: Антиобществени прояви на пътниците  (Read 175426 times)

Offline Emperor

• Нямам спирка
    • View Profile
Бая време са си го рисували

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Доста труд, явно някои хора си нямат работа, щом започнаха пак да шарят трамваите.

Online mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
 :arrow: Ватманът да бъде заклан! :angry:
Сега сериозно - 8 секунди. Преди две години на Никола Петков имаше няколко човека, успяващи да надраскат цяла страна на Инекон за точно 8 секунди, докато чакат на светофара, и то не с някакви драсканици, а наистина графити.
« Last Edit: 18.02.2016, 08:04:06 by mihailo »
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
4-5 добри графитаджии това на 912 могат да го направят за по-малко от минута.

Offline Ithebeast

• Маниак
  • Трамвайно депо "Банишора"
    • View Profile
    • Email
Иначе графита е готин.
Трамвайно депо ''Банишора''
Трамвайна мотриса инв. номер 509
Линия номер 1.

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
Гаменчетата да си рисуват вкъщи по тапетите и стените. Това си е вандализъм и трябва да има адекватно наказание.

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
На триъгълника електронното табло е с изкривена стойка и сега стои наклонено на една страна. Кофата пред него е напълно смляна, а него са го "пощадили", като само са го изкривили. Понякога си мисля, че не заслужаваме и малкото, което се прави за нас.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Общо взето повечето хора го заслужават, но си има откровени идиоти на които работата е да унищожават направеното. Но като няма действия от страна на властите и адекватни наказания, така ще е. Трябва да се сложи някакъв ред и да има строги наказания за всяка вандалска проява.

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
Това е жалкото, че за никой няма наказание. Нито за тези, дето откраднаха милиони, нито за тези дето трошат и малкото направено в нашата окрадена родина!

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Писна ми вече в почти всяка тема Петко да раздава нарицателни от рода на "стадо", "хората нищо не заслужават" и подобни. Директно отправям въпрос към теб - ти кога си се НАМЕСИЛ за да предотвратиш подобна ситуация - било вандализъм, отстраняване на несправедливост или корекция на нещо неизправено?

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Охо и аз в списъка.... :D Ако вандалите за теб са мили граждани и хорица, то проблема си е твой, за мен те са идиоти които унищожават публичната собственост. Къде видя от мен да съм писал че хората нищо не заслужават? Или просто ей така си пишеш?

Аз кога съм се намесил, съм се намесвал и ще го правя и за напред и не мисля, че ти си човека на когото ще се отчитам.  И не веднъж съм писал в този форум за вандали... дори съм качвал и снимки и съм казвал и какво се е случило. Но явно ти и хората харесали публикацията ти, са забравили за това.  :D

И ти медиаторе или модераторе мислех че няма да нарушаваш правилата, но явно и ти го правиш като първо правиш офтопик и второ пишеш с големи букви...  :laugh:

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
Проблема с вандализма е много голям и не трябва да се омаловажава, чрез лични нападки. Новите ЕИТ са много скъпа инфраструктура, а се унищожава поголовно. А колко стъклени спирки смляха въпросните вандалчета, гамени или маргинали. На Пета градска болница две стъкла счупиха на спирката посока Триъгълника, на Хюндай България също счупиха стъклата на трамвайната спирка и никой не ги възстановява. Спиркознаците ежедневно се изкъртват, трошат, облепват се с всякакви рекламни бележки. Дори там, където има видеонаблюдение, не съм сигурен дали полицията си прави труда да разпознава вандалите и поне да им се налагат административни наказания. Тоя келешлък го плащаме всички ние и не виждам защо трябва да сме толерантни към това.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Никога не съм казвал, че толерирам въпросното поведение, напротив. Изразих обаче пълното си несъгласие към Петко по отношение начина, по който се обръща към масата от хората, а именно с горепосочените епитети, независимо дали става дума за вандали или не. А това, което лично аз най-много мразя и винаги ще нападам, независимо от повода, е обобщеното изказване за дадена група индивиди.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
И пак не четеш...
Колегата каза:
На триъгълника електронното табло е с изкривена стойка и сега стои наклонено на една страна. Кофата пред него е напълно смляна, а него са го "пощадили", като само са го изкривили. Понякога си мисля, че не заслужаваме и малкото, което се прави за нас.
И аз му отговорих:
Общо взето повечето хора го заслужават, но си има откровени идиоти на които работата е да унищожават направеното. Но като няма действия от страна на властите и адекватни наказания, така ще е. Трябва да се сложи някакъв ред и да има строги наказания за всяка вандалска проява.

С две думи аз съм За това хората да имат удобства! И че някой унищожава вече направеното, не означава че не трябва вече да се прави нищо ново и хубаво!

А колкото до обобщаването... ами не ги деля да. Не деля хората които изпочупват нови пейки и детски съоръжения, не деля хората които драскат по стените и превозните средства, не деля и хората които чупят стъкла на новооткрити обекти в центъра на София и на новите превозни средства. За мен всички те са вандали!
И не ги деля... а това че съм използвал даден епитет... не мисля че е забранено. Да не е интелектуално, но тук не сме се събрали интелектуалци, нито сме на прием, за да държим на даден етикет.

Аз приключвам със спора започнат от теб, защото така не вредим на себе си... а само на колегите, които после трябва да си губят времето и да чистят темата от излишния  Оф-топик.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Автобус 2018 със строшено вътрешно преградно стъкло на III врата. Съчленението на автобуса скърца и хрущи при най-малките неравности и завои. Още много от новите ни автобуси са с повредени съчленения, заради повдигнатите пешеходни пътеки. Не знам от MAN написаха ли препоръка или просто няма кой да оправи безумията, които сътвори Любомир Христов с изкуствените неравности. Помните ли наглото му изказване по този въпрос? Последните трябва да се премахнат. Вече навсякъде има камери, чак над десет на Орлов мост, Васил Левски, ЦУМ... Искаме публичен отчет колко средства са били похарчени за ненормирано изграждане и преправяне на изкуствени неравности по автобусни и тролейбусни трасета. Колко автобуси от старите се счупиха (скъсани греди) и колко пъти бяха кърпени. София е спъната с десетки светофари и няма нужда от ППП - премахнете ги преди да са унищожили новите превозни средства!
████████████████████████ The X-Files season 07 episode 20

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Нашият приятел, номератора, вече се е издрискал в 1154. Между трета врата и съчленението със син маркер е тагнал номера.
В много землянски автобуси е започнала акция по крадене на чукчета.

Offline Бобсън

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Ако този "номератор" е един старец с патерици,който драска в автобусите,ако съдя по почерка му,в 3103 е тагнал инвентарният номер върху бутона за отваряне на 4-та врата.

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
2664 със счупено стъкло пред Второ РПУ.
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Вандал потроши автобус в София, Моята новина
Днес, за да ни върви по стъкла, един "мил" велосипедист реши, че трябва да хвърли плоча по автобуса, докато бяхме в движение! Когато някой ти метне камък на няколко сантиметра пред лицето, някак си ми се струва нормално поне да дойде полиция. Уви! Не дойде! Казахме на шофьора, че ще му бъдем свидетели, но някой му се обади да премести автобуса и ние си тръгнахме. Момчето избяга много бързо. Шофьорът не позволи на един велосипедист да се качи с колелото, скараха се, размениха си по няколко псувни, слезе от автобуса и хвана една плоча, която я хвърли по автобуса в движение. Линия 111, "Горнобански път". Полина

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Такива пикльовци като този велосипедист само трудови лагери ги оправят, а тая плоча трябваше да рикушира и да го удари в зурлата :D
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР