Author Topic: Изграждането на отсечка Младост 1 - Младост 4  (Read 131664 times)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Е споко де, ще го направят, още не е готово. На мен ми харесва как става, красиво е така, по-добре и като че ли някак по-модерно изглежда от преди. Е сега, нама разни цветенца, саксии и градинки като на Лъвов мост, ТВ кулата итн. но достатъчно е да засадят райграс и ще стане добре.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Всъщност на мен ми харесва как се получава новият облик на булеварда, тротоара и т.н., което май наистина, пропуснах да спомена в предишния си пост!

Единствено се чудя дали е имало нужда от разход за пейки...

И си мисля, че ще е малко трудно да се възстанови велоалеята като видях как изглеждат ъглите на кръстовището, където би трябвало тя да минава!  :/ Но се надявам да бъркам!
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Велоалеята ще я възстановят . може би само с боичка, но ще я възстановят. Бяха разкопали по Филип Аврамов, възстановиха тротоара и намацаха с ярко червено велоалеята. Да се надяваме, че няма да замацат плочките с кубици червена боя, а само ще очертаят контурите на велоалеята.
Всички в Младост се питаме, защо проточиха възстановяването на кръстовището Ляпчев/Малинов - още в началото на тази седмица си беше положен и послединят слой асфалт. Според Фейсбук страницата на ЦГМ от 17 до 19.11. Малинов ще е затворен двупосочно от Балан до Ляпчев, вкл.кръстовището с Аврамов и Киприян. Не съм убеден, че няма някаква грешка - преди няколко дни нямаше признаци, че Балан ще бъде възстановен. Ще видим, какво ни чака в понеделник.

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
По скоро да вземат да пооправят малко градинките между Малинов и бл. 222 и бл. 224 и въпросните пейки да ги монтират там. Защото в момента имаме един лъскав булевард и веднага след него градинки, площадки и алеи, които са в такова състояние, че повечето са неизползваеми!

А велоалеята се надявам да я възстановят, независимо по какъв начин!

Offline krastz

• Начинаещ
  • *
    • View Profile

Offline mirokussovski

• Писател
  • **
    • View Profile
Днес най-после отвориха и частта от Ляпчев до Балан  :fan:

Offline ivan krastev

• View Profile
От дневника на Б.Б.:

Offline ivan krastev

• View Profile
Премиерът Бойко Борисов заедно с министър Ивайло Московски и кмета на София Йорданка Фандъкова инспектираха строителството на метрото

Министър-председателят Бойко Борисов заедно с министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски и кмета на Столична община Йорданка Фандъкова инспектираха строителните дейности за разширението на метрото в участъка от Младост 1 до Бизнес парка в Младост 4.

„Надявам се да получим одобрение на новата Оперативна програма „Транспорт и транспортна инфраструктура" 2014 – 2020 г. през първото тримесечие на 2015 г.“, каза министър Московски. По думите му повече от 700 млн. лв. от нея ще бъдат заделени за подземната железница, като ще бъде финансирано и трасето от МС „Джеймс Баучер“ до МС „Витоша“, което вече се изгражда.

.......

http://optransport.bg/page.php?c=67&d=1381#!prettyPhoto

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
http://www.dnevnik.bg/photos/2014/11/21/2424002_fotogaleriia_stroejut_na_metroto_do_mladost-4/

Какви са тези червени лампи,които се виждат в далечината на тунела на снимка 5 ?  :neznam:

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
При днешната ми разходка до Младост забелязах, че не са възстановили или подновили навесите на спирките по бул. "Александър Малинов".  :angry:

При атмосферни условия като днешните, направо си е наказание към пътниците да чакат автобуса без навес!  :qdosan: :qdosan: :qdosan:

Смятам, че е задължение на строителя да възстанови или поднови навесите. Следвам логиката, при която булевардът отгоре се възстановява от средствата за строжа на метрото, защото е разкопан заради строителните дейности отдолу. По същия начин строителят е премахнал навесите, заради строежа на метрото и сега трябва да ги възстанови! 

Освен това мога да изкажа ново мнение за новото улично осветление. Наистина осветява добре и достатъчно уличните платна, но не и тротоарите.  :neznam: Със сигурност твърдя, че преди спирките на градския транспорт бяха доста по-добре осветени. Сега не е така. Предполагам, че целта е била икономия - все пак, така се използват два пъти по-малко стълбове...  :/
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Ти откъде си сигурен че навесите не са премахнати от Знаково стопанство (ЦГМ) преди да се разкопае булеварда и същите все още не са монтирани новите.
Икономия на...стълбове?! WTF. Икономията е на енергия. Просто новите осветителни тела имат по-малък ъгъл на разходимост и не осветяват "периферията"толкова добре както старите. Напиши една жалба че спирките са тъмни белким поставят допълнителни.
Много негативизъм струи от постовете ти овладей се.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Ти откъде си сигурен че навесите не са премахнати от Знаково стопанство (ЦГМ) преди да се разкопае булеварда и същите все още не са монтирани новите.
Навесите стояха до скоро. Изчезнаха преди няколко месеца, но много след разкопаването на булеварда.

Не знам кой какво ги прави тия навеси, но знам, че умрях от студ за 5 минутно чакане!  :cold:

Икономия на...стълбове?! WTF. Икономията е на енергия. Просто новите осветителни тела имат по-малък ъгъл на разходимост и не осветяват "периферията"толкова добре както старите.
Нямам нищо против новите осветителни тела! Но защо, например, не се сложиха на стълбове от двете страни на булеварда, така че да осветяват и тротоарите, и спирките, и пътните платна. Броят на осветителните тела ще е същият, но на стълбовете - двоен...

Много негативизъм струи от постовете ти овладей се.
Негативизъм, защото :cold: :cold: :cold:
« Last Edit: 01.12.2014, 21:54:23 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Откъде ти дойде на ума, че ще върнат старите навеси? То и бездруго онзи на бл.222 го беше нацелил един автобус. Махнаха ги, когато започанха да правят вертикалната планировка от двете страни. Ще си монтират нови, когато му дойде времето. Сигурно и озеленяване с дръвчета ще има. Обектът не е завършен и наистина стенанията ти в момента са безсмислени.
« Last Edit: 01.12.2014, 22:49:43 by blagun »

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Откъде ти дойде на ума, че ще върнат старите навеси? То и бездруго онзи на бл.222 го беше нацелил един автобус. Ще си монтират нови, когато му дойде времето.
Аз, лично, предпочитам стария модел навеси, които пазят от всички видове атмосферни явления в България. Новите разновидности не стават за нищо!

Обектът не е завършен и наистина стенанията ти в момента са безсмислени.
Обектът може и да не е завършен, но спирките са готови и нямаше да е лошо да помислят и за навесите веднага след цялостното пускане на булеварда. Все пак е зима.

Стенанията ми са породени от студа! Аз чаках само 5 минути и замръзнах. :cold: Хората около мен, на спирката, също се възмущаваха от липсата на навес.

П.П. Проблемът днес беше силният вятър, от който може да се скриеш под навеса. Вятърът е много по-лош от минусовите температури!
« Last Edit: 01.12.2014, 22:58:54 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Нищо готово и прието с документ няма. Има временна организация на движението и на МГТ. Приемната комисия ще мине към 1 май.
Доколкото ми е известно, спирките не се правят с отопление, с което прекратявам безсмисленото ти словоблудстване. Не усещаш ли, кога преминаваш добрия тон?

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Извинявам се!
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline mirokussovski

• Писател
  • **
    • View Profile
Някой има ли идея кога мислят да правят продължението на Малинов зад Хита ? Аз така като гледам кръстовището си изглежда завършено освен ако не го прекроят нещо и да мине през платения паркинг. Така като гледам може и да отложат за неизвестно кога.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Има обявена обществена поръчка, след нова година ще се прави и може да е готов дори за пуска на метрото. Сега временно са наредени бордюри, а паркингът не се засяга от новото трасе на булеварда.

Offline mirokussovski

• Писател
  • **
    • View Profile
ОК мерси а все пак 5 кюшета ли ще стане или има някакво друго решение?