Author Topic: Регистрационни номера на МПС  (Read 176717 times)

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Регистрационни номера на МПС
« Reply #1380 on: 12.10.2018, 11:03:46 »
Аз не мога да схвана логиката защо врачанските номера почнаха да издават табели от "С" поредицата- ВР хххх С*? В повечето градове се издават последователно-А,В,К,М,Н,Р,С,Т,Х. "С" би трябвало да бъде след "Р".
Стара Загора уж бяха тръгнали подред и вместо серии с буквата К след В, пуснаха Р, в което няма абсолютно никаква логика. Не знам каква е причината - некадърно ръководтсво на КАТ ли, че номерата не вървят подред в някои области. В Хасково, Пазарджик, Благоевград, Разград, Плевен и Габрово  спазват азбучния ред на номерата от самото въвеждане на синята лента.

Offline desho

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1381 on: 18.10.2018, 10:56:12 »
Какво според вас ще последва след XX за сините номера ?

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1382 on: 18.10.2018, 11:25:58 »
Не знам какво, но се чудя защо изобщо са нужни такива номера, при положение че дори само при нас има такива. Турските студентчета, които са основните им ползватели така и така не са чак толкова временно пребиваващи, а минимум за 4 години, което не е малко, според мен просто трябва да си имат нормални регистрации, и да си плащат всичките местни данъци и такси...

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1383 on: 18.10.2018, 11:42:48 »
Какво според вас ще последва след XX за сините номера ?
След ХХ 9999 ще последва ХХ 0001, както винаги досега се е случвало(последно през 2007г.) - все пак рег. номерата за временно пребиваващи съществуват още от 70 - те години.

Offline Archilion

• Начинаещ
  • *
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1384 on: 18.10.2018, 12:47:07 »
CB 9876 MX мина покрай мен. Дали вече не е пусната НА?

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #1385 on: 18.10.2018, 19:13:14 »
След около 2 седмици ще разберем коя ще е предпоследната буква на регистрационните табели във Варна през следващите 2-3 години.
Начало на прием на заявления за право на ползване на регистрационни табели
17 октомври 2018 г.
В Деловодството на сектор «Пътна полиция» към отдел «Охранителна полиция» на ОДМВР – Варна, на бул. «Ян Хуняди» № 5 ,
започва приемането на заявления за право на използване на регистрационни номера по избор от В 9501 СА до В 9998 СА. Табелите са от тип 1 - две правоъгълни табели.

Номерата са изложени в списък, с който гражданите могат да се запознаят на място и да направят своя избор.

С уважение:
                                                                 Ръководството на сектор „Пътна полиция”
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1386 on: 18.10.2018, 19:42:07 »
Аз не мога да схвана логиката защо врачанските номера почнаха да издават табели от "С" поредицата- ВР хххх С*? В повечето градове се издават последователно-А,В,К,М,Н,Р,С,Т,Х. "С" би трябвало да бъде след "Р".
Беше обяснявано неведнъж, не е лошо първо да потърсиш назад в темата и чак след това да питаш :)
Във Враца А* сериите минават в следния ред: АА, АВ, АС, АХ, АК, АМ, АН, АР, АТ, след това ВА, ВВ, и т. н до ВТ, след това продължиха със СА, СВ и т.н. Или с други думи - вижда се, че групите серии следват реда, по който минават и самите серии - А*, В*, С*. По тази логика след края на С* сериите вероятно  ще преминат към Х*, К* и т.н.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1387 on: 18.10.2018, 21:26:01 »
По този ред следваща възможна буква е Н. През 90-те имаше серия НА, така че тя ще бъде прескочена.

Offline emanuil.hv

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1388 on: Yesterday at 13:47:56 »
Днес видях СВ 0909 и 1717 НА.

Offline Рачката К

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #1389 on: Yesterday at 14:57:08 »
В Пловдив има нова серия - ТР

Offline Sailor Moon9521

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1390 on: Yesterday at 23:45:23 »
А относно В **** СА , преди нямаше ли същата серия само,че без европейското знаме, а от старите с българския флаг защото мисля, че Варна имаха цялата поредица със С*? Също така не знам защо избегнаха да издадат такива номера: В****НН,В****НР,В****НТ?

メルセデスーべンツ O345 コネク
メルセデスーべンツ O345 S/G
メルセデスーべンツ コネクト LF
マン ライオンス シチCNG
イカルス280.92
イカルス280T