Author Topic: МВМ 81-717.4/81-714.4 (номерни състави/старите влакове)  (Read 88540 times)

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email

https://de.wikipedia.org/wiki/BVG-Baureihe_D

Строени между 1956-1973, т.е. в момента са на 47-64 годишни. Повярвай ми, движат се. По света сигурно има и по-стари влакове.

Много лош пример. Серия D са история. По-новата серия F се модернизира, но по голяма част от вагоните са открити пукнатини в профилите при последните ремонти и опити да им се удължава ресурса.
« Last Edit: 01.03.2020, 18:29:25 by fafan »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Модернизацията изглежда трагична. По-сделано от оригинала (който на мен между другото много ми харесва). Като сравнявам нашата модернизация с чешката (Прага) направо се разплаквам...

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аз доколкото знам това им е втора модернизация/ремонт. Първата е била някъде 97-ма, защото преди това са седяли почти 10 години изоставени по разни гари из България и са били разграбени.

И на мен ми харесва оригинала, с изключение на липсата на отопление, но това може би е пропуск при поръчката, но изглеждаха качествено направени.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Не е имало модернизация - вагоните са престоявали по гари и са разграбени съответно се е наложило възстановяването им. :rolleyes:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Във Фейсбук пространството мернах снимка на А2 на „Младост I“ с табели Летище София и с работещо осветление в салона, което ме кара да си мисля, че е бил на линия. Някой може ли да потвърди?

Offline Sofiametro

• Писател
  • **
  • Фен на Метровагонмаш!
    • View Profile
Във Фейсбук пространството мернах снимка на А2 на „Младост I“ с табели Летище София и с работещо осветление в салона, което ме кара да си мисля, че е бил на линия. Някой може ли да потвърди?
Не на линия,а на изпитания в "реално време".Преди влаковете се тесваха вечер,а сега ще се тестват през деня по график,между влаковете.Тоест те все едно са на линия,но без пътници.Но скоро и с пътници.

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
Не на линия,а на изпитания в "реално време".Преди влаковете се тесваха вечер,а сега ще се тестват през деня по график,между влаковете.Тоест те все едно са на линия,но без пътници.Но скоро и с пътници.
Кога може да ги очакваме, ако имаш информация?

Offline Sofiametro

• Писател
  • **
  • Фен на Метровагонмаш!
    • View Profile
Кога може да ги очакваме, ако имаш информация?
Засега не се знае точно кога.Не се знае и дали наистина ще се тестват,защото руснаците от завода,които са най-важни при тестовете са се прибрали в русия по обясними причини.Но до колкото разбрах ние сега ги тестваме сами,но сме "напътствани" от русия.Така,че може би след двe-три седмици може и да са с пътници.
« Last Edit: 29.03.2020, 12:03:05 by Sofiametro »

Offline Sofiametro

• Писател
  • **
  • Фен на Метровагонмаш!
    • View Profile
Влак А2 вече е на линия с пътници.

Offline SashoGrigorov

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Някой знае ли утре на коя линия ще бъде А2?

Offline Sofiametro

• Писател
  • **
  • Фен на Метровагонмаш!
    • View Profile
Някой знае ли утре на коя линия ще бъде А2?
Днес А2 ще е до Бизнес парка.Ще кара някъде до към 18ч.

Offline Chezare

• Запален по ГТ
    • View Profile
А кога А1 ще е на линия?

Offline SashoGrigorov

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Някой знае ли днес А2 на коя линия е?

Offline Sofiametro

• Писател
  • **
  • Фен на Метровагонмаш!
    • View Profile
За А1 все още няма информация,а А2 е всеки ден да Бизнес парка.

Offline alpha_adversativum

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Днес се возих на А2. Влакът изглежда много добре, само забелязах дребен проблем с информационната система (реже края на гласовите съобщения).

Offline София 100

• View Profile
    • Email
Снимка от откриването на първите станции, 28.01.1998г. Източникът е изписан върху изображението.
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Няма ли най-сетне да се появят снимки или видео от интериора и возията на реновираните състави?

Offline bagercho

• View Profile

Offline Sofiametro

• Писател
  • **
  • Фен на Метровагонмаш!
    • View Profile
А1 вече е на линия.Той също пътува към Бизнес парка.

Offline spicy_e

• View Profile
    • Email
Quote from: Btv radio
До 2022 г. ще бъдат обновени всички най-стари влакове на софийското метро

Вече са обновени два от най-старите влакове в софийското метро. Към техния експлоатационен срок се добавят нови 20 години, разходът на енергия се намалява с 20 %, а комфортът за пътниците е значително повишен.

„Те са почти нови. Подменени са основните възли – двигатели, управление в кабината, спирачни системи, талиги, свързани с безопасността, компресори. Обновени са цялостно, включително визуално. От цялата конструкция е останал само скелетът.“ – разказа директорът на софийското метро инж. Стоян Братоев в интервю по bTV Radio.

Столична община пристъпва към модернизацията заради изтичащия експлоатационен срок на влаковете. Основният ремонт би удължил живота им с още пет години, а при пълното обновяване те се сдобиват с четирикратно по-голям ресурс. Новите двигатели на японската фирма „Хитачи“ спестяват една пета от енергията, тъй като генерират ток при движение в спирачен режим или по инерция.

Решението за обновяване на влаковете е взето преди година и половина, като вече са готови първите два. „Наесен ще започне модернизацията на още три, през 2021 г. – на още толкова, а през 2022 г. предстои ремонтът на останалите 4.“ – съобщи графика инж. Братоев. През 2022 г. всичките 48 стари вагона ще бъдат подновени, допълни той.