Author Topic: МВМ 81-717.4/81-714.4 (номерни състави/старите влакове)  (Read 86002 times)

Offline Lepos_Grim

• Запален по ГТ
  • The Omsi Possessed
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Този вид подредба ми се струва най-ефективен, макар че този влак е доста по широк.. Но така се увеличава двойно капицитета и се вместват 20 места вместо 10 като при нас.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
И те си вижда, странично обърнатате седалки заемат точно същото място, когато човек седне на тях.

Два реда двойни седалки намаляват вместимостта на влака с поне 25% и в пик няма как да се поберат пътниците в пик. :rolleyes:

Няма такова нещо.
« Last Edit: 08.02.2020, 10:41:58 by Kaiser Kar »
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Online difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Този вид подредба ми се струва най-ефективен, макар че този влак е доста по-широк...
Ето в Прага как изглежда във влак като нашите... Има си директна възможност за сравнение и не е нужно да гледаме различни модели....

Източник: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Prague_Metro

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
Според мен тази комбинация е най-добра, но вече нищо не може да се направи - нашите вече са изработени със седалки по дължината на вагона и така си идват в София. :neznam:
Като човек си знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е

324228_e by TRIZUBECA, on Flickr

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Така са поръчани, така са изработени. Не виждам голяма драма, и сега вършат добра работа.

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
Така са поръчани, така са изработени. Не виждам голяма драма, и сега вършат добра работа.
Абсолютно така е. И от гледна точка пътникопоток, понякога става голяма тъпканица, но не е фатално.
Като човек си знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е

324228_e by TRIZUBECA, on Flickr

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Какъв е смисълът от това упражнение, даже и да беше заложено, след като номерните са незначителна част от подвижния състав, а за всички останали няма никакъв шанс това да се случи? Май само да се намираме на приказка  :rolleyes:

Online difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Какъв е смисълът от това упражнение, даже и да беше заложено, след като номерните са незначителна част от подвижния състав, а за всички останали няма никакъв шанс това да се случи? Май само да се намираме на приказка  :rolleyes:
Защо въобще ги пратиха на "модернизация"....

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Прилича ми на ефекта „евтини на брашното и скъпи на триците“. Те са на пробег за основен ремонт, но както често се случва нашите авторитети са мислели как да отметнат нуждата от основен ремонт като належаща задача с минимум средства и максимална безперспективност.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Хайде пак "експертни" мнения, тези вагони отдавна бяха предвидени за модернизация и се знаеше, че такава ще им се състои през идните 1-2 години. Не виждам нищо ненормално в това един стар и амортизиран подвижен състав да се модернизира, за да може да се използва още поне толкова години. Да това в България е прецедент, но в чужбина е нещо което се среща масово.

Offline bagercho

• View Profile
Защо въобще ги пратиха на "модернизация"....
Не съм казал, че не трябваше да се пращат на модернизация, а че няма никакъв смисъл да им се правят преустройства на седалките и т.н. В Прага всички влакове са с такова разположение, в София останалите 50 влака няма да бъдат...

Online difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
А идеята на моеро мнение е, че така и така се прави "модернизация", можеше да доизмислят още малко нещата.... Като имаме нещо кофти, защото и останалото ни е кофти, дай да не го оправяме.... Както им сложиха дръжки, и преустройство на седалките, могат да направят сравнително лесно, на всички влакове. Но само си говорим, прави се каквото му скимне на Бащицата Братоев.
« Last Edit: 10.02.2020, 00:55:14 by difian »

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
А идеята на моеро мнение е, че така и така се прави "модернизация", можеше да доизмислят още малко нещата.... Като имаме нещо кофти, защото и останалото ни е кофти, дай да не го оправяме.... Както им сложиха дръжки, и преустройство на седалките, могат да направят сравнително лесно, на всички влакове. Но само си говорим, прави се каквото му скимне на Бащицата Братоев.

Чешките изглеждат по-приветливи, но да не забравяме, че са модернизирани в Шкода, а не МВМ.
Нашите изглеждат функционални все пак, плюс мястото за инвалидни колички.
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline Fantomas

• View Profile
От днес в Унгария край Кишкорос:

Offline TheBulgarianRail

• Маниак
  • Любител на Икарус, ЗиУ (Тролза) и Шкода
    • View Profile
    • Email
Към колко часа се очаква да пристигнат ако все още не са?
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Вече са тук.

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
Към 16ч кацнаха в депото. Утре ще ви пусна видео и снимки.
НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
Ето видео от доставката
НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • Ikarus 280.92T Ganz elektrotechnische werke
    • View Profile
Леле ужас тези жълти ленти на вратите въобще не си отиват с цветовете на влака... никакъв усет към цветовете, наистина!
Никога няма да се измисли по - добро нещо от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline T6M700

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Много са хубави!