Author Topic: Шахтата между ЦУМ и Шератон, част от тунела Сердика-СУ  (Read 79332 times)

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
Трябаше още навремето да чукнат стълбите за подлеза по от юг да се рашири на юг с още едно платно.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
А тротоара покрай Шератон къде отива ?
НЕ на хейтърството!

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
За тротоара се запазава както си беше, платната се изместват по старата си следа и ще бъдат с асфалт. Явно както е плана жълтите паваета ще бъдат пред сградата на МС и ЦУМ където ще бъде пешеходна зона.  С две думи местят зелената площ от средата на площада към ЦУМ и МС. Би трябвало да се получи добре.
The Grand Tour

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Вече е пуснато движението изцяло откъм Президентството. До 2 седмици ще бъде изместено кръстовището на Мария Луиза с Дондуков, движението ще минава непосредствено до колонадите на ЦУМ и източно от църквата Св.Петка.

Пред Партийния дом ще бъде монтиран светофар, който след завършване на обекта ще си остане
НЕ на хейтърството!

Offline JloKyM

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
Вече е пуснато движението изцяло откъм Президентството. До 2 седмици ще бъде изместено кръстовището на Мария Луиза с Дондуков, движението ще минава непосредствено до колонадите на ЦУМ и източно от църквата Св.Петка.

Пред Партийния дом ще бъде монтиран светофар, който след завършване на обекта ще си остане
Не разбрах как ще минава непосредствено до колонадите, като нали там трябваше да е пешеходно?

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email

Не разбрах как ще минава непосредствено до колонадите, като нали там трябваше да е пешеходно?
Движението ще минава между колонадите и изхода от подлеза при ЦУМ. С тази цел е бетонирано и платно източно от църквата Св.Петка
НЕ на хейтърството!

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Това сигурно е някакво временно решение, докато преправят подлеза.
The Grand Tour

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Е да, не само докато преправят подлеза, ами и докато построят метростанцията
НЕ на хейтърството!

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Вчера е изникнал светофар пред министерски съвет и партийния дом.
The Grand Tour

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Очаквано, виж няколко поста по-нагоре  :P
НЕ на хейтърството!

Offline SimeonHr

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
Здравейте,
Темата замръзна за повече от месец, и с обекта ли е така?  :(
До къде стигна преместването на Т.Александров от едната страна на паметника?
движението само от страната на президенството ли е?

(не съм от София, последно бях на мястото преди 3 месеца и тогава се работеше активно)

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Най-общо всичко е така, като на картинката. В червено е двупосочното автомобилно движение, в оранжево- новият светофар, в зелено е мястото, където разбиват за свързване на подлезите. Станцията се копае откъм халите и се вижда само дупката и началото на прокопаване на тунела, пред Мин. Съвет се демонтира настилката и ще копаят останалата част от археологическия комплекс. Пред ЦУМ върху руините изливат някаква метална конструкция, вероятно за покрив, ама там нещо не мога да схвана, как ще се получи, защото височината й ми се вижда много ниска, за да може да бъде експонирано нещо подземно, да има пешеходно движение...
« Last Edit: 21.01.2011, 21:35:43 by difian »

Offline Chilio

• Маниак
    • View Profile
Премествайки изцяло двете платна южно от статуята, дали се предвижда около нея в северна посока да бъде оформен пешеходен площад (и ако да, какво става с входовете за подземния паркинг)?

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Доколкото знам се предвижда пешеходна зона вдясно от статуята, а за входа на подземния паркинг има изградена отбивка от новото платно зад статуята
НЕ на хейтърството!

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
http://sofia-agk.com/esoft/planove/displayImage.php?folder=podrobni/CENTAR_2010-02-10/RTO_Ocv/ Така, както са го дали тук не съм сигурен, че е най разумното да стане. Тези чупки и този достъп до рампата не са подходящи за интензивен достъп до паркинга. В момента, май са го решили по друг начин, минавах, но сега не мога да се сетя точно, във всеки случай прави връзка с новото северно платно.

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
Ще е хубаво ако стане една пешеходна улица почваща от Министерски съвет (бившето северно платно на Дондуков) продължаваща и след Мария Луиза в дясно от статуята и свързваща при католическия храм на ул. Борис, а зад малкия Цум оформят един хубав парк като градската градина или градинката при банята и джамията, а ако има останки от римско време да ги реставрират и съчетаят с парка. Целият комплекс да се свърже с Пиротска и да стане удобна пешеходна зона.

Offline Havelock Vetinari

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Звучи като да е твърде хубаво, за да е истина... И все пак предпочитам пешеходна зона Витошка или Граф Игнатиев. Някак си по-смислено ми изглеждат цялостно.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Това пространство обезателно ще се преустрои в пешеходно. Друг вариант няма. Ако успеем да откажем общината от възстановяването на булеварда и се създаде пред ЦУМ един голям площад ще е още по-хубаво.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Както си тръгнал, съвсем ще преоразмериш пространството. Досега досата безконфликтно имаше пешеходно движение, автомобили, паркинги, дървета и трамваи. От тези ще останат хората и някакво озеленяване... Защо е всичкото това? Композиционно също не знам, как ще изградиш пространството, по коя от двете оси и за какво ще се използва толкова пространството?

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Както си тръгнал, съвсем ще преоразмериш пространството. Досега досата безконфликтно имаше пешеходно движение, автомобили, паркинги, дървета и трамваи. От тези ще останат хората и някакво озеленяване... Защо е всичкото това? Композиционно също не знам, как ще изградиш пространството, по коя от двете оси и за какво ще се използва толкова пространството?

За открита експонация, култура и отдих - тези функции трябва да увеличат квотата си в Центъра.
А да се похлупи Сердика под бетонна плоча според мене е недалновидно - там също трябва стъклен купол, комбиниран с площадно пространство...