Author Topic: Обновяване на подвижния състав при покупка на нови возила  (Read 179561 times)

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Вероятно за да си ползват шофьорите зарядните на телефоните за кола. Но по-вероятна е хипотезата на Икар.
Зарядните за запалка работят и на 12 и на 24В.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Ето го новия MAN Lion's City CNG. Много време има докато започне доставката на 60-те, където е избран Ман. Да видим дали ще са такива, или ще са от стария модел  :rolleyes:

Offline 2513

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
Едвали ще е от този модел.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
И аз до последно не вярвах, че новите Солариси за Варна ще са от новия модел. На сайта на Ман стандартните 12 и 18 метрови версии от стария модел вече ги няма.

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
Лично аз се надявам да дойдат с врати, отварящи се навън, с копче върху вратата или поне такива с копче и от двете страни на вратата, но това по-скоро зависи от изискванията към производителя.

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
Ето списък с моделите https://www.bus.man.eu/bg/bg/city_buses_1/modelluebersicht_2/bus_modelluebersicht_1.html
Съчлененият CNG се предлага само от стария модел, до колкото разбирам. 
Към днешна дата само дизелите им са от новия модел.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Ето списък с моделите https://www.bus.man.eu/bg/bg/city_buses_1/modelluebersicht_2/bus_modelluebersicht_1.html
Съчлененият CNG се предлага само от стария модел, до колкото разбирам. 
Към днешна дата само дизелите им са от новия модел.

Да, защото този и електрическия вариант ще бъдат представени на IAA изложението за товарни автомобили, и сигурно веднага след това ще заменят стария модел изцяло.

Offline Stierlitz

• Маниак
    • View Profile
Има информация, може и лъжлива, че електрическите ще бъдат в Земляне, на мястото на паркинга на Еридантранс.

Offline Emperor

• Нямам спирка
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
И направо да взимат 260та линия и да се приключва с Еридан.
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
То и с електрическите ще се приключи ако поемат 260.

Offline mgt

• Запален по ГТ
    • View Profile
Има информация, може и лъжлива, че електрическите ще бъдат в Земляне, на мястото на паркинга на Еридантранс.
Има обявена поръчка за изграждане на кабелни линии за захранване на зарядни станции за електробуси в Малашевци и Дружба.
Земляне не присъства в поръчката
Което най-вероятно означава, че електробусите ще бъдат само в двата гаража

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
А защо всички автобуси се поръчват с едно и също оборудване, скорости? Защо не поръчат например, виждам че предлагат крайградски модел LE U с 46 места, с туристически седалки, колани, нископодов, който ще е идеален за 3-ката например, за 98, 69, 70, дори за Витошките линии. Има го във вариант със 6 степенен автоматик. Това би било много удобен автобус за такива линии, вместо с 30 пластмасови седалки и половината да пътуват прави.

Не е ли логично да се поръчват в различно оборудване, брой места, скорости, а не всички бройки да са еднакви? Все пак едно трябва и е подходящо за 204, съвсем друго за 3-ката например.

И попринцип не е ли по-добре да се поръчват със 6 степенната скоростна кутия, всеки модел се предлага и с нея. Новите им модели изглеждат страхотно, някой си е поиграл добре с дизайна.
« Last Edit: 12.09.2018, 21:09:48 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Защото нямат толкова акъл.