Author Topic: Метро в Русия и държавите от ОНД  (Read 113909 times)

Offline peyodp

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Re: Метро в Русия и държави от ОНД
« Reply #20 on: 03.01.2008, 20:39:49 »
Професионални „блъскачи” в киевското метро
03.01.2008 20:22
Киев, БНТ

Хората по цял свят, които пътуват сутрин рано с метро, са свикнали да се тъпчат в препълнените вагони. В Киев обаче за това начинание им помагат професионалисти. В метрото на украинската столица вече работят дежурни „блъскачи”.

Изпълняващите новата длъжност в киевското метро имат задачата да натъпчат хората във вагоните, така че вратите да се затворят и влакът да потегли навреме.

"Нуждата от такива асистенти се появи, защото пътникопотокът нарасна драматично. Интервалът между мотрисите е минута и половина и не можем да го намалим повече", разкрива Нина Бандурист - дежурен по метро станция.

Засега програмата е в експериментален стадий - няма специално назначени, а като „блъскачи” се въртят всички - от електротехниците и инженерите до поддържащите релсите. Всички обаче са преминали специален курс на обучение. Отзивите са противоречиви.

"Наистина помагат хората да влязат във влака", смята строителният работник Сергей.

"Аз съм против. Хората се блъскат помежду си, те ги блъскат, но от това влакът не върви по-бързо. Даже става по-лошо", убедена е студентката Татяна.

Засега няма данни дали други подземни железници са проявили интерес към челния киевски опит.  

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #21 on: 03.01.2008, 20:49:14 »
Виждал съм такива служители по документални филми за Япония.

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: 03.01.2008, 22:03:40 »
Quote from: maniak
като стана дума за метрото в Самара, знаете ли, че...
по соц време една от станциите на втория метродиаметър на самарското метро е трябвало да е казва Стара-Загора.
Е, досега Самара има само една линия, втората и трета още са само далечно бъдеще, а метрото никога няма да спира на станция "Стара Загора"

За да се казва Стара Загора, най-вероятно трябва да има улица, квартал или нещо, което да се свързва със самото има Стара Загора.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline ivan krastev

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #23 on: 05.01.2008, 17:07:31 »
Представям си колко е "приятно" да те бутат да се натъпчеш е препълнена мотриса ! Аз сутрин в час пик като се качвам на "Западен парк" тълпата буквално ме засмуква във вагона и лудницата е голяма !

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 05.01.2008, 20:14:19 »
Няма как. Ако не искаш да те бутат какво се тъпчеш тогава. Оставаш да чакаш.Не може иначе да се губи време.Това не е автобусна спирка да се задминават превозните средства.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline ivan krastev

• View Profile
« Reply #25 on: 10.03.2008, 20:10:29 »
Ето как ще изглежда и бъдещето метро в Челябинск - Русия ! Общо 4 станции , 5.7 км , пусков срок 2012 г.

станция «Комсомольская площадь»

станция «Площадь Революции»

станция «Торговый центр»

станция «Проспект Победы»

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 11.03.2008, 03:35:33 »
Типичният тежък, музеен стил. С изключение на последната, но тя ми се струва, че е надземна?

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #27 on: 11.03.2008, 07:00:31 »
Руската метро традиция
Ама не можем да отречем, че станциите им са хубави

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #28 on: 11.03.2008, 10:33:58 »
От най-хубавите са наистина. А колко е населението на Челябинск, че на мен ми се вижда малко завой към соц грандоманщината с метро във всеки град
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #29 on: 11.03.2008, 10:38:30 »
Quote from: borosport
От най-хубавите са наистина. А колко е населението на Челябинск, че на мен ми се вижда малко завой към соц грандоманщината с метро във всеки град
E о виж и броя на станцийте- само четири.Определено станцийте са подчертано демоде и не изпъкват с нищо оригинално и съвременно.

Offline ivan krastev

• View Profile
« Reply #30 on: 11.03.2008, 16:58:00 »
Населението на Челябинск е над милион и нещо ! И 4-те спирки са подземни , първата е плитко заложена , а останалите 3 са дълбоки ! Интересеното е , че строителството е започнало през 1998 г. и до момента са изградени само 2 тунела и се работи по котлована на едната спирка и на една от дълбоките станции се прави свода , като проблемут при тях е , че пари има , но организацията , която строи участъкът няма подходящото обурудване и кадри

Offline to6a

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #31 on: 17.03.2008, 23:05:40 »
Едно клипче за Московското метро  http://vbox7.com/play:b76dd12b

Offline zlatin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #32 on: 27.04.2008, 21:09:32 »
На 8 май в Прага откриват 3 станции от червената линия С - Střížkov, Prosek и Letňany, с дължина 4,6 km и времепътуване около 5 мин.

Ето го кранич вариант на приетия план за развитието на меторото  в Петербург през следващите 12 години. Мисля, че няма друг град в света, който може да се похвали с така добре планирана мрежа.

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #33 on: 27.04.2008, 21:39:14 »
E, руснаците винаги имат мега проекти, след което берат мега срам. Според мен и до 2050 няма да го изпълнят този смел проект.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline ivan krastev

• View Profile
« Reply #34 on: 27.04.2008, 21:54:19 »
Tози проект е от поне 20 години насам и се се е трансформирал , но уви и след 50 години няма да го направят като хората

Offline zlatin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #35 on: 28.04.2008, 17:35:29 »
E, руснаците винаги имат мега проекти, след което берат мега срам. Според мен и до 2050 няма да го изпълнят този смел проект.

Дано да не се окажеш прав, вспе пак града е със световно значение и е важно да има метро.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #36 on: 28.04.2008, 21:19:36 »
Тя и София е от световно значение, пък едвам го бута...
Плановете за метрото в Русия преди да падне комунизма бяха политическа пропаганда, сега са благопожелания... както и у нас, де
Но пък от друга страна е факт, че Петербург е къде-къде по-сложен терен от София, така че е нормално там да има забавяния...

Offline to6a

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #37 on: 02.05.2008, 17:47:14 »

Недей така, сега ги е надъхал Путин и наистина са дръпнали, могат пък и да успеят. То като гледам не е кой знае какво, червената синята жълтата и зелената линии вече отдавна функционират и са изградени напълно, така че не остава толкова много работа, друг е въпроса да не стане така, че градът да се разрастне преди 2020 и метрото пак да не е много удобно. Петербург сега е над 5 милиона и има много голям прираст.
« Last Edit: 02.05.2008, 18:07:08 by to6a »

Offline zlatin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #38 on: 05.05.2008, 14:50:00 »
Quote from: boleroto
Да, ама обслужва огромни територии. Има гигантска по обем инфраструктура, неограничен напрактика превозен капацитет. Едно подобно съоръжение се оптимизира много по-лесно, трябва да се съгласиш.

намерих една схема на метрото в Москова, според плана му за развитие през следващите 100 години. Изглежда доста добра, затова я качвам, по-скоро като пример за това как следва да се развива една метро мрежа в един голям град.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #39 on: 05.05.2008, 15:26:52 »
Леле те не си поплюват. Имат даже станция за връзка на 4 диамертъра - това предполагам ще значи и на 4 нива