Poll

кой е по-по-най

Икарус 280
21 (24.7%)
Мерцедес О305/О305Г/Хюлиез
4 (4.7%)
Мерцедес О345/О345Г
7 (8.2%)
Чавдар 141
1 (1.2%)
Meрцедес О302
1 (1.2%)
Ден оутдсен
1 (1.2%)
БМЦ :)
5 (5.9%)
МАН СЛ232/СГ262
2 (2.4%)
Мерцедес Конекто/Конекто Г
14 (16.5%)
Мерцедес О405
2 (2.4%)
Yutong ZK6126HGA
3 (3.5%)
MAN Lion's City
24 (28.2%)

Total Members Voted: 85

Author Topic: Най-добрата марка автобуси  (Read 74376 times)

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Re: Най-добрата марка автобуси
« Reply #340 on: 21.11.2016, 20:31:38 »
^ Ми аз тогава предлагам да бяхме останали на Икаруси, О305 и Чавдари - че к'во им е? Поддръжка - нулева, разходи - минимални, пък работи. Направо не вярвам какво чета...

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #341 on: 21.11.2016, 20:54:42 »
Но в момента като най-добри определено са MAN Lion's City. :)

Ако се наложи да им плащаш поддръжката обаче, ще ги намразиш за един ден ! Само обслужването на всички масла и филтри надвишава средната годишна заплата в България. Айде харесвай си ги още, може и снимка с някой да си направиш.............

Нали затова им се плаща достатъчно добра цена на километър пробег, за да ги обслужват. За кого е проблем скъпата поддръжка, освен за някой, който краде пари.

Друго, стана въпрос, че ако харесваш Чавдар 141, значи си несериозен. Форумът бил за сериозни хора. Е защо тогава е включен 141 като възможен отговор. Аз също харесвам 141. И като сме сериозни, изобщо смисълът на тази тема какъв е, като гледам възможните отговори, аз разбирам, че можем да говорим само за дизайн. Иначе на каква основа ще сравняваш ти О305 със Ситаро - автобус модел 1969-та с такъв модел 2006 г. Да сравняваш по здавина и надеждност МАН 262 с МАН Лайън - единият излязъл на линия преди 20 години и доказал се многократно, а другият - преди година-две. И да казваш кой колко можел да изкара. Няма смисъл.

Та ако говорим за дизайн - МАН Лайън и Мерцедес Ситаро - най-красивите автобуси, движили се в София.

Вече за здравина и надеждност единствено сервизните техници могат да дадат адекватно мнение, с аргументи. Ние само се возим.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #342 on: 21.11.2016, 23:10:52 »
Темата е по-скоро за сантимент и дизайн. Всеки автобус си е хубав, стига да се поддържа както си е по книжка и всичките му неща да си работят.

На мен пък ми харесват всички Чавдар-и на шаси Шкода 706 РТО-примитивни, но са ми симпатични като дизайн и с такива като малък съм пътувал много. Вярно, с несинхронизирани скорости и ресорно окачване, но си имат чар, и звука от двигателя ми харесва много. Като малък ме впечатляваха и Чавдар В14-20 аквариумите. Изглеждаха ми много модерни толкова стъклени с ръбат дизайн и двойни врати. Но и те не се оказаха особено успешни и бързо се скапаха.

От новите модерни автобуси коментирахме че най-доброто май е Конекто ЛФ, на мен ми харесват като комфорт най-много МАН-овете и Конектата, особено вариантите с тапицирани седалки и климатик, голям кеф е като ти се случи от тази модификация. На МАН-а може поддръжката да му е много скъпа, но комфорта да се возиш в такъв е незаменим с който и да е друг автобус. Също много ми харесва и Соларис като тези във Варна, също са много комфортни за съжаление тука купихме китайски вместо такива.

Като цало харесвам Българските автобуси. Изцяло Български дизайн, при това оригинален са Чавдар В14-20, Чавдар М80/81 и съчленения му вариант. Определено сме имали доста добри идеи и дизайн, но качеството на изработка е било голям проблем и за това се стигна до там по едно време по-нови български ватобуси да се заменят с по-стари западни.

Чавдар 141 не ме кефи особено, това си е като дизайн и каросерия изцяло австрийски автобус. Австрийците са го проектирали и то не особено успешно, бързо започнаха да късат шасита. В Перник има/ше оригиналният му австрийски вариант и на същите години също бяха с изпокъсани и провиснали шасита при 3-та врата. Австрийците явно нещо не са го доизмислили този модел+постоянното претоварване.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
« Reply #343 on: 11.05.2017, 23:40:23 »
Сито е модел, който от 6 години не се произвежда! За какви нови автобуси си говорим !??????????????
Ти май наистина си решил в този форум само да ми се репчиш и да се праиш на интересен... Ами Чавдар 141 какво е бе? Да не е нещо ново...? Пффф...  :angry:
Аз не го виждам да ти се репчи, просто ти поясни, че Citoто вече не се произвежда, даде ни една полезна информация. А в тази тема става дума за автобуси доставени чисто нови в България, и следователно и Чавдар 141 играе в отбора, защото като е бил произведен, веднага след производството е бил пуснат в България чисто нов, значи е доставен фабрично нов.

Ами Чавдар 141 какво е бе? Да не е нещо ново...? Пффф...  :angry:
Бил е чисто нов като е бил доставен, ама годините си вървят, та вече естественно не е ново, времето минава. И ако сега доставят чисто нови автобуси, след 5 години вече няма да бъдат чисто нови. Новото не остава вечно ново, тъй че недей много да се чудиш и да се питаш това онова дали е ново или е старо. Те и Чавдар 11Г5 и Ikarus 280 едно време са били чисто нови ама вече не са.

Offline Стререомонокъл

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #344 on: 26.04.2018, 14:58:25 »
Тази анкета е за да се радват децата ! Сравняваме круши с дини и моркови !
Много ясно! Няма как да се сравнява техника от 1965 със съвременната, въпреки, че и старата си има своите достойнства. Както казва Иво, темата е по-скоро за "сантимент и дизайн". Да, не е много сериозно, но пък е забавно.
Нация от лошо гледащи директори

Offline mishot

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #345 on: 03.07.2018, 00:54:45 »
Mercedes CapaCity са много по-добри от нашите Манове. И СОР също повече ми харесаха.  :fan:

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #346 on: 03.07.2018, 01:13:42 »
КапаСити е по-скоро екзотика, а пък другите зависи как са поръчани. Коментирали сме че и нашите е можело да бъдат поръчани с по-мощния двигател и 6 степенната скоростна кутия, но за предимно градска експоатация не е нужно. Сигурно това ти е направило впечатление, ВМС-тата на МТК и Соларисите във Варна и Бургас мисля че също са с 5 или 6 степенни автоматици.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mishot

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #347 on: 03.07.2018, 11:17:48 »
Не само до двигател, говоря и за дизайн и возия. Ясно ми е, че си е субективно. :)