Author Topic: Сайтът на ЦГМ  (Read 82351 times)

Offline spicy_e

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: Сайтът на ЦГМ
« Reply #380 on: 21.02.2017, 21:37:42 »
Инвентарият номер и моделът на автобуса са служебна информация, която не касае по никакъв начин пътниците, че да бъде качвана във виртуалните табла!
Служебна информация е номера на самия водая в даден наряд. ДК номера, инв. номера и модела на даден автобус не са служебни информации, тъй като са изписани върху самите автобуси и хиляди хора на ден ги виждат !

Online GANZ

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #381 on: 21.02.2017, 22:01:22 »
Аз също подкрепям идеята на spicy_e, да се показва инв. номер на превозното средство във виртуалните табла! ;)

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #382 on: 21.02.2017, 22:08:03 »
А само на мен ли не ми показват нищо виртуалните табла от повече от седмица, независимо от линията?

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #383 on: 21.02.2017, 23:06:50 »
Честно казано аз като фен ще се радвам във виртуалните табла да излиза модел и инв. номер на превозното средство, но обективно погледнато това е абсолютно излишно от практическа гледна точка. Достъпността е факторът, който трябва да се поставя на първо място, следващият фактор е климатизацията, всичко останало минава в графата любопитни факти, които вълнуват мен и още около сто човека в цяла София...
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #384 on: 22.02.2017, 08:00:45 »
Давам ви следния пример, на който бях свидетел през изминалото лято: момиче се качва в автобус, в който не е пуснат климатик. Решава да сигнализира в ЦГМ, откъдето обаче искат инвентарен номер на превозното средство - тя отива с телефона до шофьора и го пита какъв е номерът на автобуса, а той с насмешка и отговори "Слез и си го виж". Това е показателно, че в някои случаи не само на нас, феновете, може да ни се наложи да знаем тази информация. Не съм съгласен, че е лична или служебна информация, защото може да се види винаги от всеки. Що се отнася до името на шофьора - може би е излишно във виртуалните табла, но всеки има право да знае кой го обслужва - както е по магазини, учреждения и прочие

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #385 on: 22.02.2017, 09:33:49 »
При цялото ми уважение, но при наличие на що годе прилично зрение да не можеш при слизане да видиш поне един от двата номера на автобус, инвентарен или регистрационен, трябва да си пределно тъп. Оставям настрана факта, че оплакванията от непуснат климатик половината сигурно са към автобуси, които нямат климатик, но това е отделна тема и отново касае IQ-то на народонаселението. Честно - не виждам с какво този пример подкрепя излизането на допълнителна информация във виртуалните табла.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #386 on: 22.02.2017, 10:05:02 »
Дори да не се посочи номер е достатъчно да се посочи спирка и час на пристигане. По данните от GPS може да се види кое возило е било.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #387 on: 22.02.2017, 10:16:37 »
а той с насмешка и отговори "Слез и си го виж"
Правилно ѝ е отговорил. :D Иначе в чужбина навсякъде инвентарните номера ги има написани и вътре в превозните средства, обикновено в предната част. Може би трябва и тук да го направят стандартно.

Offline spicy_e

• View Profile
    • Email
« Reply #388 on: 22.02.2017, 10:53:40 »
При цялото ми уважение, но при наличие на що годе прилично зрение да не можеш при слизане да видиш поне един от двата номера на автобус, инвентарен или регистрационен, трябва да си пределно тъп.
При Соларисите са толкова "големи" инвентарните номера и "четливи", че да се чуди човек как някой може да ме ги види. А сега сериозно напълно възможно е да не успееш да видиш номера, ако слизаш от последна врата няма как да видиш предния, трудно можеш да видиш страничния и ако има хора пред теб може да не успееш да видиш задния.
Дори да не се посочи номер е достатъчно да се посочи спирка и час на пристигане. По данните от GPS може да се види кое возило е било.
Колкото до това правил съм си и този опит без ДК или инвентарен номер нищо не се получава. Просто ти казват, че се иска инвентарен номер иначе жалбата/похвалата ти е невалидна.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #389 on: 22.02.2017, 10:59:10 »
Пълна дебилщина. Преди време имах случай на забравена раница в тролей. След обаждане в ЦГМ ме пренасочиха към диспечерския център на тролеите. 5 минути след като обясних за случая ми се обадиха да ми кажат кои три възможни тролея търся, като два от тях бяха вече в депо а третия ми казаха на коя спирка да го чакам. Не е сложно.

Offline spicy_e

• View Profile
    • Email
« Reply #390 on: 22.02.2017, 11:07:28 »
И именно зареди това трябва да може да се виждат инвентарните номера във виртуалните табла, защото ще можеш да видиш в колко часа на коя спирка е бил тролея в случая ще видиш коя кола и ще разбереш номера на тролейбуса.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #391 on: 22.02.2017, 12:18:47 »
Напротив, касае ги. Това ще помогне при писането на жалба/похвала.
При положение, че го гледаш само в интернет защо ще пишеш жалба?
Еми искаш да напишеш похвала/жалба към даден водач, но след като влезнеш от превозното средство не успееш да видиш номера, влизаш във виртуалните табла и виж кой е.
Ако не си видял номера, пишеш дата, час и спирка. Те ще си го намерят кой е.
Инв. номер или КАТ номера пишеш в случай че си го видял с очите си, а не се позоваваш на информация, която предполагаш че е вярна от интернет.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #392 on: 22.02.2017, 12:27:13 »
Да не говорим че търсеното возило може да се е изключило от линия и да се е прибрало в депо/гараж или да е било заменено от друго.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #393 on: 24.02.2017, 16:31:44 »
Що за секретно "обществено допитване" ще се прави?!  :bounce: И какви са тия милиционерски принципи на отсяване?!
Центърът за градска мобилност провежда дискусии за проучване на мненията и нагласите на потребителите на сайта и фейсбук страницата. Ако искате да участвате и да споделите Вашето мнение, моля пишете ни на discussion.sumc@gmail.com Дискусиите ще се проведат на 1 и 2.03.2017 / сряда и четвъртък/. Ще се свържем с вас чрез имейл, за да ви информираме за детайлите във връзка с провеждането им.
Забележка: Моля да ни посочите вашите имена, възраст и дали ползвате градски транспорт. Целта ни е да включим разнообразни участници. Ако бъдете избрани за участие ще се свържем с вас.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #394 on: 24.02.2017, 18:23:19 »
Малко като томбола са го измислили. :D Сигурно целта е да не отидат по-устати участници, които да им кажат истината в очите.

Offline T_4

• View Profile
« Reply #395 on: 25.02.2017, 13:24:57 »
Доста е кратък срокът за заявяване на интерес и няма посочен час. Ако е от 13:30, да кажем, едва ли някой работещ ще отиде. Трябваше да го обявят като дискусионен форум от 18:30 часа със свободен достъп до запълване на капацитета на залата. Самото мероприятие може да се състои от кратка презентация от ЦГМ и сесия от въпроси и отговори.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #396 on: 28.02.2017, 13:53:35 »
Аз съм един от избраните за групата утре по обяд.  :rolleyes: Ще пиша след това да разкажа впечатленията си.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #397 on: 28.02.2017, 15:37:36 »
Иначе в чужбина навсякъде инвентарните номера ги има написани и вътре в превозните средства, обикновено в предната част. Може би трябва и тук да го направят стандартно.
В Дювазите съм ги виждал написани вътре най-отпред.

Offline abs111

• View Profile
« Reply #398 on: 28.02.2017, 17:22:00 »
Имаше ги да,но бяха стикери а не метални.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #399 on: 28.02.2017, 19:28:28 »
В Дювазите съм ги виждал написани вътре най-отпред.
Във всички искърски трамваи има, но само в тях.