Author Topic: Оповестяване в метрото - табели, озвучаване, схеми  (Read 103243 times)

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Браво, много добре измислено! Твърде типично за жалката ни организация и ниво на развитие обаче. Така и не можах да чуя аргумент да не работят въпросните табели.

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Te работят, но на някои състави изглежда не могат да им оправят посоката на индикаторите. Влакът се движи напред, а те светкат назад и ако им се залепи схемата със станциите отдолу, излиза че влакът се движи наобратно на това, което е в действителност. На мен ми е чудно защо обаче след като на някои това е оправено, все още не се поставя лепенката със станциите отдолу.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Te работят, но на някои състави изглежда не могат да им оправят посоката на индикаторите. Влакът се движи напред, а те светкат назад и ако им се залепи схемата със станциите отдолу, излиза че влакът се движи наобратно на това, което е в действителност. На мен ми е чудно защо обаче след като на някои това е оправено, все още не се поставя лепенката със станциите отдолу.
Все си мисля, че ако не може да се оправи посоката на индикаторите, то има възможност да се обърнат мотрисите. Преди си работеха и посоката беше правилна.
« Last Edit: 18.01.2018, 10:09:34 by dan »

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
А какво общо има посоката? Това не е джипиес, носи единствено ориентировъчна информация къде се намираш, а не дали влакът се движи напред или назад.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
А какво общо има посоката? Това не е джипиес, носи единствено ориентировъчна информация къде се намираш, а не дали влакът се движи напред или назад.
Защото идеята е, че индикаторите се запълват в посока движението на влака. Сега се сещам, че май в самото начало не беше точно така.
Но и ти си прав, че ако няма друго решение, то може в такъв случай просто да се разменят лепенките и на тези влакове да е огледално.

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Ако това е, бих казал напълно абсурдното, оправдание на метрополитен да ги налепят върху датчиците, то даже не е проблем, че да се оправя. Убеден съм, че съм виждал на стари състави движещи се в една и съща посока ЛЕД-чета. А където не може - просто да разпечатат няколко схеми наобратно и всичко се решава. От мухата слон.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Вчера забелязах, че на електронните табла показващи минутите до следващия влак на университета са премахнати дребните описания „Сливница“ > „Младост I“ > „летище София“ и „Сливница“ > „Младост I“ > „Бизнес парк“ и са заменени със „Сливница“/„Обеля“ и „Бизнес парк“/„Летище София“.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
Ако е вярно, значи най-сетне някой се е сетил че трябва да се пише ЗА къде е влакът, а не откъде е тръгнал и откъде е минал.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
А докога на стадиона ще пише, че мога да си хвана трамваи 2 и 14?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
А докога на стадиона ще пише, че мога да си хвана трамваи 2 и 14?
До когато от Орлов мост ще можеш да си хванеш 114 :D

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
И на „Младост I“ има 313, недейте така, моля ви се.  :D
А да, на „Сливница“ има 42 ама хайде, това се промени сравнително скоро.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София

Offline poly911

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
И на „Младост I“ има 313, недейте така, моля ви се.  :D
А да, на „Сливница“ има 42 ама хайде, това се промени сравнително скоро.
А на Люлин 43

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Мисля, че е много умеснтно пожелание на сватба младоженците да имат толкова стабилна връзка, колкото информационните табели в метрото. Все едно са гравирани в камък и практически е невъзможно да бъдат променени  :laugh: А може и да са включени в архитектурния проект на станциите като носещи конструкции и премахването/промяната им сериозно би компроментирало структурата  :crazy:

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Бих попитал "Докога на метростанция Сердика няма да има табели, че линията не е само до Младост, а достига до бизнеспарка или летището?" Влизайки в метростанцията първата информация е, че линията е към Младост. Схемите са далеч от входа. Да не говорим, че на целия западен участък подробното разписване на станциите е само до Интер-експо център Цариградско шосе, а м. април ще станат три години откакто линията стига до летището. 

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Метрото е структура със силно ограничен бюджет и не може да си позволи епохалните разходи да подмени толкова много табели за такава дребна подробност. Също така пътниците освен, че са виновни, че искат да ползват обществен транспорт, са и длъжни да познават схемата на метрото още преди да се качат на него. Метрото не е за заблудени типове, които биха се подвели по табелите. Всеки истински софиянец знае, че подобни табели са декоративни елементи и информацията в тях най-често трябва да се игнорира, тъй като те „не важат“. Да не говорим, че практически никой не ползва метростанция Сердика и дори и да имаше някакъв проблем, нямаше смисъл той да се решава за тази пуста и забутана станция.

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Някой беше казал, че се работило по нов стандарт, който е приложен на МС Витоша от доста време. Когато той бил завършен щяло да се сменят поетапно всички табели и схеми. Ма това беше преди почти 2 години вече.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Част от „новите“ табели , които сложиха зад вестибюлите указващи направлението на всеки от пероните вече също са неактуални, тъй като липсва МС Витоша.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Част от „новите“ табели , които сложиха зад вестибюлите указващи направлението на всеки от пероните вече също са неактуални, тъй като липсва МС Витоша.
На някои я има написана с маркер :crazy:
Забелязах, че на Вардар е сложена новата обща схема, както първоначално беше на Сердика. Интересно също е, че спря и подмяната на часовниците с телевизори.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
На „Константин Величков“, „Вардар“ и „Западен парк“ са подменили големите карти. Има туристическа информация, всичко е коректно написано и на английски, харесват ми, но нещо се подмотават, трябва да се преоборудват още много станции. Мисля, че на „Люлин“ и „Сливница“ също има от тези нови големи карти. На стадиона „дреболиите“ по електронните табла за време до следващия влак обаче си стоят.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
На мен новите монитори не ми харесват. Нещо не са улучили цветовите схеми и се виждат много по-слабо отдалеч. На "Сердика" разчитах старите табла отвсякъде, сега трябва да се приближа поне наполовина.