Author Topic: Оповестяване в метрото - табели, озвучаване, схеми  (Read 170752 times)

Offline Dimitar Dragnev

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Форумът за класически езици
    • Email
И по двете линии като че ли вече се сменят (ако не са изцяло сменени) картите и разписанията в таблата на станциите. Във вторник видях смяната на СУ, а днес от станция "Надежда" се качиха с един наръч карти и разписания, явно за втората линия.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
И освен съобщаването на линиите на метрото са набутали и куп глупави съобщения за общинските театри, за консумирането на храна в градския транспорт и за това, че возейки се в ГТ допринасяш за чистотата на въздуха. Що за идиотизъм? Тези системи са за да съобщават спирките, а не за да правят нерелевантни съобщения.

Едит: Мнението ми е за оповестяването в наземния транспорт, не знам защо е преместено в темата за оповестяване в метрото.
« Last Edit: 01.10.2020, 20:09:02 by Sofia »

Offline Nikolai Boyanov

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
От днес във влаковете вече звучат ето така: Станция СУ Св. Климент Охридски - връзка с линия 3 "Овча Купел - Хаджи Димитър" Sofia University St. Kliment Ohridski - transfer here to line 3 "Ovcha Kupel - Hadzhi Dimitar"
Повече информация за новите метростанции и още последни новини за него, отидете на този сайт и намерете [Metro System] Line 3 - 12 Stations U/C | 4 Stations App:
https://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1818

Offline danny

• Писател
  • **
    • View Profile
От днес във влаковете вече звучат ето така: Станция СУ Св. Климент Охридски - връзка с линия 3 "Овча Купел - Хаджи Димитър" Sofia University St. Kliment Ohridski - transfer here to line 3 "Ovcha Kupel - Hadzhi Dimitar"
Ново озвучаване или добавка към съществуващото? На НДК нищо не се съобщава все още.

Online SashoGrigorov

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Същия отвратителен английски ако може въобще да се нарече английски. Записите са същите но е добавено съобщението за връзка.

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • ČKD Tatra T6A2-SF
    • View Profile
Чрансфър хиър цулайн трее (дърво?), Овча Купел - Хаджи Димитър.  :help:
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Чрансфър хиър цулайн трее (дърво?), Овча Купел - Хаджи Димитър.  :help:

По-скоро “уайн трий” (винено дърво).
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline danny

• Писател
  • **
    • View Profile
Това е много тъжно, защото изглежда, че скоро няма да се флашнат с новите гласове, въпреки че се разпространяваше подобна теза из социалните мрежи.

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
На мен ми харесва това с различни гласове. Не бих търсил унификация, поне на този етап.

В тролеите вече се съобщава, поне за връзка с М1 и М4. За другите видове транспорт не знам.

Offline danny

• Писател
  • **
    • View Profile
На мен ми харесва това с различни гласове. Не бих търсил унификация, поне на този етап.

В тролеите вече се съобщава, поне за връзка с М1 и М4. За другите видове транспорт не знам.
Проблемът всъщност идва от там, че М4 все още остава буквално само на хартия и като цяло съобщенията за връзка на Сердика са тотално объркващи. Произношението на английски нека бъде nice to have.
« Last Edit: 06.10.2020, 15:00:30 by danny »

Offline danny

• Писател
  • **
    • View Profile
Както се казва - не са важни фактите, а това което докладваш (избирателно).

ПП: Подписано от г-н Братоев
« Last Edit: 16.10.2020, 14:26:12 by danny »

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Както се казва - не са важни фактите, а това което докладваш (избирателно).

ПП: Подписано от г-н Братоев

Пази си подизпълнителите, нормално.