Author Topic: Нови странични табели  (Read 15703 times)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Заяждам се, както ти се заяждах за метрото, защото ти се дразня...  :P
Та каквото съм гледал из снимки от чужбина, рядко при ел.табела има такава долу- те са достатъчно големи и ясни, дай навсякъде да наслагаме табели- че някой са малоумни или гимързи да се огледат, това ли е дискриминация !?
На конкретната снимка определено не е снимано от перона на спирката, откъдето човек би се заинтересувал за номера му, а под ъгъл и на майната си, как беше:"спирките са за чакащи, не за тичащи пред трамвая и през релсите" :Р
Иначе в Зап.Европа имат навика да слагат номер и от лявата страна на автобусите, разбира се пак горе !!! ;)

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Аз вчера гледам един автобус и отпред пише, че е 11, а отстрани - 108. Някой въобще играе ли си да сменя страничните табели? Пак мързелива работа... Автобусът беше 16 не знам си кой
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Аз вчера гледам един автобус и отпред пише, че е 11, а отстрани - 108. Някой въобще играе ли си да сменя страничните табели? Пак мързелива работа... Автобусът беше 16 не знам си кой

оперативките обикновенноги правят тея работи, въпреки че всичко си опира до желания на шофьора

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Работата е че ако му кажат твърде късно на оперативката "отивай на еди коя си линия" и той трябва да се включи след 15 минути, няма нито време, нито желание за смяна на странични табели. Икарусите имат всички линии на ролката си, обаче защо ако ги пуснат по линия като 604, или 76, винаги шофьора надрасква две или три големи цифри с химикал върху лист-обвивка на баница... и ето ти табела :)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Заяждам се, както ти се заяждах за метрото, защото ти се дразня...  :P
Та каквото съм гледал из снимки от чужбина, рядко при ел.табела има такава долу- те са достатъчно големи и ясни, дай навсякъде да наслагаме табели- че някой са малоумни или гимързи да се огледат, това ли е дискриминация !?

Не сравнявай чужбина с България. Това и аз съм го мислил, но за нас е неприложимо по ред причини. А ако бях снимал трамвая от спирката, видимостта щеше да е още по-гадна.

Моля авторът на темата да я смени "Нови странични табели", т.к. аз имам да пиша много затрамваите. При автобусите все нещо се вижда, докато при трамваите положението с табелите е огромен проблем.

И хайде днес ходете да гледате с каква трансперанта кара 2021 отпред. И вземете, че и повярвайте и питайте ватмана до къде ходи. Въпреки че отдолу има маршрутна 8.
За справка - трансперантата е на 14 и до 10:20 нито един пътник не го е попитал трамваят 14 ли е и къде ходи, т.е. хората гледат долната табела, която е маршрутна и осмицата е в далечния край.
мур

Offline tiristor

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
На тия чешките на ролката им е адски малка цифрата... Как ще я видиш - то пиле не може да я види. Ето виж на 20 как се вижда горе, ама те си поставят табела с височина на цифрите 15 см.

Offline Nicky

• Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
Честито - с новите странични табели явно ще се сдобият и трамваите. Днес (вече вчера) видях 1079 със странична табела, след това и един 9хх.

Offline tiristor

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
За тролеите и трамваите са червени поставките. А забележете с какъв неандерталски шрифт са табелите на 901 и 4231.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Хубава работа, ама българска. На трамваите поставките са сравнително добре залепени, обаче слагат някакви листа на с номера на линията, направени на не знам какъв си шрифт, ама доста трудно се вижда. Толкова ли е сложно да използват Arial или Impact.
мур

Offline tiristor

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Хубава работа, ама българска. На трамваите поставките са сравнително добре залепени, обаче слагат някакви листа на с номера на линията, направени на не знам какъв си шрифт, ама доста трудно се вижда. Толкова ли е сложно да използват Arial или Impact.
А тб шофьорите така му се радват...

Offline Gordon

• Маниак
    • View Profile
    • Email
А няма да е въобще лошо ако шофьорите на автобусите започнат и да сменят страничните табели в съответствие с линията, по която се движат.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
А няма да е въобще лошо ако шофьорите на автобусите започнат и да сменят страничните табели в съответствие с линията, по която се движат.

Е няма да е лошо, но все пак най-важно е да има отпред отдолу! Когато всички автобуси, тролеи и трамваи тръгнат с табели там, нека мислим и за страничните. Сега тези табели, за които е темата, мисля, че си ги сменят и са много по-полезни, отколкото електронните(говоря за зелените мерцедеси).
мур

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Хубавото е, че започнаха да се отлепват и => да изчезват, а на Емо ще му зачислим персонален водач за МГТ  :D
НЕ на хейтърството!

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile

Е няма да е лошо, но все пак най-важно е да има отпред отдолу! Когато всички автобуси, тролеи и трамваи тръгнат с табели там, нека мислим и за страничните. Сега тези табели, за които е темата, мисля, че си ги сменят и са много по-полезни, отколкото електронните(говоря за зелените мерцедеси).
2033 където и да е кара с табела 79. Преди няколко дни идва на Билата - от преде 78, отстрани в новата поставка 79. Преди беше на 85 и пак така...

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Хубавото е, че започнаха да се отлепват и => да изчезват, а на Емо ще му зачислим персонален водач за МГТ  :D

1. Кое му е хубавото, че изчезват?
2. Аз нямам такава и дори не съм почръчал на никого - някой да не ме обвини, че искам да крада.

Вижте, аз се радвам, че на бригадирския автобус на 213 му е изгоряло централното захранване на всички табели :fan: :P :fan: :P
Както и на 3289, страничната на 3587 и още някоя странична.
мур

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
А на частниците ще слагат ли, или ще останат само на всичките общински фирми !?

Дано да доживеем деня за монтиране единствено на ел. табели на абсолютно всичките возила на удобно място горе и да се престане с всички видове хартиени и пластмасови табели долу, както е в нормалните държави !!!!!

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
А на частниците ще слагат ли, или ще останат само на всичките общински фирми !?

Дано да доживеем деня за монтиране единствено на ел. табели на абсолютно всичките возила на удобно място горе и да се престане с всички видове хартиени и пластмасови табели долу, както е в нормалните държави !!!!!

Хахаха. А най-добре без табели.
А наш съфорумник точно ми изпрати снимка на нов автобус - вижте с колко хубави ел. табели е. И дали е от нормалните държави.
« Last Edit: 30.06.2009, 17:32:11 by emo »
мур

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Ти ми кажи грузия каква е. Факт е, че и там няма табели долу и всичко е горе.  ;) :P

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Ти ми кажи грузия каква е. Факт е, че и там няма табели долу и всичко е горе.  ;) :P

Да и сигурно в целия град освен линия 93, друга няма.
А снимката от коя държава е наистина. Съмнявам се да е от Грузия, то там ако има Икарус ще е лукс.
мур

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Вижте, аз се радвам, че на бригадирския автобус на 213 му е изгоряло централното захранване на всички табели :fan: :P :fan: :P
Както и на 3289, страничната на 3587 и още някоя странична.
3595 отдавна не е бригадирски автобус  ;) а иначе си се радвай, лошо няма, те лудите са на изчезване  :D
НЕ на хейтърството!