Author Topic: Въпроси към администратори и модератори  (Read 188322 times)

Offline Трамкар Т8М-900

• Запален по ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
За мен са 6 вагона, вие го казвайте както искате, не смятам, че съм в грешка. Влакът е разделен на 3 модула с по 2 вагона всеки, а не на 3 модула с по 1 вагон...
не разбираш ли че не всичко което има цяла рама е отделен вагон? Например на Т6А2 рамата е цяла (1част) и това е вагон но например Т8М-900М рамата е на три части но пак е ЕДИН вагон. Покажи ми как след като трите секции на Т8М-900М бъдат разделени чрез разглабяне на всяка връзка и с помоща на кран как ще вървят самостоятелно с трима ватмани управлявайки ги.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Да не забравяме и любимите на давидчо двувагонни Икарус 280Т. :angel:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Спрете се! И да си преместите тази дискусия в темата "Ако се казвах така, щях да се гръмна", полза няма, само сериозен оффтопик.... Да се извади как от Метровагонмаш са си дефинирали творението и да се спре. Иначе вместо вагони, баба ми може и файтони да ги нарича..... На Давидчо нека му е от последните предупреждения, че се е запътил към творческа ваканция.... Да не си излива всички родени, но недоразвити мисли тук във форума, а да си ги запази за този момент, в който ще е със спрени права и ще може да спори и да се убеждава сам себе си!

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Еми аз като казах преди, че трябва цялостна промяна на форума никой не ме чу. Сега ще четем такива индивиди и подобни из форума и ще има теми за щяло и нещяло, а уж е за транспорт.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Сега разбирам, че най-големият проблем в страната е този форум.. .
Сигурно и европрограмите са окрадени тук и ЕК го е схванала и затова спира мониторинга.

Изпратено от моят Moto C с помощта на Tapatalk

Offline aleks101

• Запален по ГТ
  • Фен на трамвайния транспорт!
    • View Profile
Защо постът ми в темата Ikarus 280, съдържащ актуални снимки на 2412, е изтрит?

Offline aleks101

• Запален по ГТ
  • Фен на трамвайния транспорт!
    • View Profile
Имам предложение към Dragon и модераторите.

Аз, както и много други, публикуваме архивни снимки понякога. Само че те може вече да са публикувани и, както ми бе казано, постовете ми от няколко дена насам съдържат вече публикувани снимки. Та, предложението ми е да се направи меню на форума, чрез което даден потребител да може да проверява дали някоя снимка, която се готви да публикува, е вече пускана.

Например да има едно поле, в което да избираме файл, както е когато публикуваш пост, и сайтът да проверява в базата данни дали тази снимка е вече публикувана.

Мисля, че една такава фунция би била много полезна на форума и ще намали повтарящите се постове.   :)

Поздрави,
Алекс.
« Last Edit: 13.11.2019, 18:48:24 by aleks101 »

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
Интересна идея, но дали технологията на форума позволява распознаване на снимки? Ако има някакъв add-on, може да се внедри. Не съм писал в много форуми и не знам какви са възможностите, но не се сещам за подобна опция в други форуми.

Offline davidcho10

• Маниак
  • AUDI RS6-R C7 ABT<3
    • View Profile
Едва ли ще има такова нещо. Това че са админи или модератори не значи, че са програмисти и ногат да го направят. Виждал съм и други форуми точно като този, което значи че има готова основа и след това се добавят някакви неща по избор на админа, но трябва да са направени предварително, най - вероятно...
373
2707
311
26.05.14
18.01.19
09.06.19

Offline Mammoth

• ČKD Tatra T6A2-SF
    • View Profile
Всичко е допълнителни плуг-ин добавки към платформата на форума, ако има такъв въобще и е съвместим с версията на форума, тогава може и да може.
В 2313 ВТ :devil:

Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Това не е никак лесно като алгоритъм и не вярвам да има готов add-on за форума. Не съм пробвал, но може би самия гугъл може да ти направи тази проверка, като посочиш изрично да търси само в този сайт.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline ooleg

• View Profile
Имам предложение към Dragon и модераторите.

Аз, както и много други, публикуваме архивни снимки понякога. Само че те може вече да са публикувани и, както ми бе казано, постовете ми от няколко дена насам съдържат вече публикувани снимки. Та, предложението ми е да се направи меню на форума, чрез което даден потребител да може да проверява дали някоя снимка, която се готви да публикува, е вече пускана.

Например да има едно поле, в което да избираме файл, както е когато публикуваш пост, и сайтът да проверява в базата данни дали тази снимка е вече публикувана.

Мисля, че една такава фунция би била много полезна на форума и ще намали повтарящите се постове.   :)

Поздрави,
Алекс.

Да се проврти дали два файла са еднакви по стандарт се прави хеш сума на файла по някакъв метод например md5 и после се сравняват тези хеш сумо дали съвпадат. Лошото на снимката е, че тя може да е обработена с програма. Един пиксел да е махнат/добавен и ще излезле, че снимката е различна. Т.е. за да се сравнят две снимки дали са еднакви като изображение се нуждаеш от изкуствен интелект. Такова нещо и да го има няма да е безплатно .

Offline Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Друг доста по-лесен вариант е да се ползва галерията на форума.