Author Topic: Въпроси към администратори и модератори  (Read 196703 times)

Online emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Определено темата не е за заключване, защото утре ше се появат снимки на Т6Б5 с табели от БМЦ и ще се публикуват в темата за Т6Б5. След два дни ще се говори за уредбите за спирките в някой ман и ще се пише в темата за манове. И така се получава разпръсване на мнения в различни теми. От друга страна на някой не му се чете за табели и спирки, влиза в тема за манове и гледа 10 поста само за това.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
Смятам, че малко повече доверие от администрацията и създаване на отделен раздел "Информационни системи"(има го в доста западни форуми), до който да имам достъп за модериране ще е работещо решение. Критиката, когато е градивна ще я оставям, но плювни ще бъдат пращани директно в "Изтрити". Този раздел може да съдържа три основни теми - описание на видове системи със снимки, тема за дискусии и тема за гласовото, която да е отделна. Отделно, всеки да е свободен да пусне нова тема - примерно "Проблем с 1618", която като се отработи да се трие или заключва. Такъв тип диалог ще си бъде своего рода хелпдеск и за техници, и за ползватели на услугата.

В дискусиите спокойно може да се пише за проблеми и наши грешки ако щете. И когато това е написано без предубеденост или злоба, естествено, че ще бъде отработено без някой от нас да изпада в полемика.

Хайде пък да видим този модел дали няма да заработи? Но с условието, че Админите ще наглеждат сериозно поведението не само на лошия Искър, а и на другите "клавиатурни нинджи", които си изливат злобата от трафика, блъсканицата в метрото или скарването с гаджето върху хората, които поддържат и настройват тези системи.

Online hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Не мисля, че е необходимо да има цял нов раздел за обсъждането на табелите. А също и нарочен модератор не смятам, че е необходим, да не говорим, че ако има такъв, то той трябва да бъде безпристрастен.

Offline georgi_L

• Приятел на ГТ
  • Изработвам модели на ГТ.
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Аз не подкрепям това, което @Iskar предлага, защото :
1.Това е излишно да има цял нов раздел.
2.Ще започне недоволство, караници и интриги.
3.Ще доведе до сериозни разправии между съфорумниците -защо на този му било изтрито мнението; защо не знам си още какво и т.н.

Аз предлагам ако се отключи темата отново, да се назначи безпристрастен модератор, както казаха и да се забрани изрично кавги и намесването на личности в темата, а коментиране само на работата относно системите. Всякакви коментари от вида на итриги и заяждания да бъдат трити и участниците да се санкционират от модератора, в крайна сметка няма нужда сега да наливаме масло в огъня, който пламна и още пламти!

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
От написаното, само Емо е чел и разбрал какво написах...
Че Марио създава неразбории с неумението си да комуникира в темата за табели- това е факт откакто се е върнал. Трябваше да се очаква подобно поведение. Дори @Dragon сам споменава в пост, че Марио е скандалджия.
Въпросът е, че администрацията не се намеси, докато не се спомена името на спасяващите и сдружениетто. Реакцията отстрани прилича на мерене с двоен аршин...  Ако не бяха споменати тия двете-  циркът във въпросната тема още щеше да си върви. Пак казвам- така изглежда отстрани... Ако не е така- извинявайте. Ако е така- администрацията дължи извинение и подобряване на "стопанисването". Не е... чисто, не е приятно ако администрирането е пристрастно към каквито и да е сдружения, партии, организации и прочее. Факт е- хора сме и винаги го има личния избор, но все пак трябва да се пази някакъв неутралитет при администрирането.

Темата за табелите- нека да бъде отключена. Има какво да се коментира, говори и прочее. Но ако пак се почне с разпри- вместо да се спира темата, наистина наложете наказания на пораждащите споровете. Съмнява ме на някой да не е ясно и за мненията писани по молба/принута от чужди потребители, слагането на подписи по същия начин и прочее. Виновните-  ясни са. Еми гонят се или им се налага наказание. Тогава не мисля, че ще има такова напрежение за коментар на каквато и да е част от информационните системи на превозните средства.
« Last Edit: 09.01.2020, 19:36:12 by dj_the_bus »

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Аз като модератор се намесих още в началото на патардията, че дори и малко след това. При следващото ми влизане тук темата вече беше набрала скорост и въпреки че съм модератор се намесих по отношение на Чавдара и трамвая, тъй като знам на всеки един взел участие в мероприятията свързани с тях какво му е коствало (включително и на мен). Просто не мога да стоя безучастно когато срещу това се говори публично. Иначе ние модераторите както и администратора не четем постоянно тук и е много вероятно да се случи събирането на няколко мнения, противоречащи на Правилата, преди да се вземат адекватни мерки. Вероятно такъв е сегашния случай, според мен чисто съвпадение със съмнения за обратното.

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
Аз като модератор се намесих още в началото на патардията, че дори и малко след това. При следващото ми влизане тук темата вече беше набрала скорост и въпреки че съм модератор се намесих по отношение на Чавдара и трамвая, тъй като знам на всеки един взел участие в мероприятията свързани с тях какво му е коствало (включително и на мен). Просто не мога да стоя безучастно когато срещу това се говори публично. Иначе ние модераторите както и администратора не четем постоянно тук и е много вероятно да се случи събирането на няколко мнения, противоречащи на Правилата, преди да се вземат адекватни мерки. Вероятно такъв е сегашния случай, според мен чисто съвпадение със съмнения за обратното.

За Чавдара се извиних!

Патардията се случва защото има хора, които както споменах, изливат злобата, натрупана през деня тук във форума срещу някого, който знаят, че ще кипне. Изнасянето на лична информация и директното плюене пък бяха върхът на сладоледа и беше редно, авторите на тези дълги писания, пълни с лични обиди и насаждащи мнение от типа "Изгонете ги тия двамата табелкаджии" да получат минимум 50% предупреждение. Аз също трябва да получа предупреждение заради това, че изобщо седнах да им влизам в махленската разправия. Но когато виждаш как въпреки скъсване на задник и нерви, всичко се оплюва от определени хора, нормално и да се ядосаш! Доколкото разбрах, авторът на шрифта Sofia Sans е минал през същото, така, че май не е единичен случай това, което се прави от някого, да се оплюе от дадена компактна група от хора.

Сега искам да кажа няколко неща относно работата на ИБИС екипът!
1) Бяхме обвинени, че е хаос с табелите в ТМ Искър - ДЕПОТО Е ПРИВЕДЕНО В ПЪЛНА УНИФИКАЦИЯ И Е "ПОД КОНЕЦ";
2) Бяхме нападнати за МАН 2019 - всичко е ПОД КОНЕЦ!(със забележка - 2304 е без странична табела, която е в Чехия за рекламация);
3) Бяхме нападнати за "кафето" - по моя инициатива имаме решение и в момента ще се върне базата данни с ръчно сетване на крайната спирка до отстраняването на бъгът в AVL таблетите;
4) Гласово - почти сме на финала с новата визия, която ще дойде и с решение, спиращо опцията за намаляване от AVL-а. Така ни е обещано и ще изискаме;

ИБИС екипът желае да получава критика, но тя да бъде наистина професионална, а не просто "Щом вие го правите, не ни харесва!". Не е коректно.

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
Ама Марио, негативното отношение към Инфо-екипа го правиш само ти! Начинът по който отговаряш на всяко различно мнение, дадена идея, въпрос или нехаресване ти носи само негативната репутация на скандалджия. Затова неколкократно писах (пак припомням- чете се отляво-надясно отгоре-надолу), че факт са ти уменията по тези системи. Че можеш- не мисля, че някой ще ти  го отрече. Но поведението ти е отвратително! Пак те призовавам да говориш откровено и искрено! И спри да се вкарваш във филми за някаква конспирация... Преди да се върнеш кавги в теми свързани с информационните системи имаше само когато се появяваха твои писания от чужди постове. На всички ни е ясно как караш тоя и оня да постват определени неща, да си слагат подписи и прочее, които ти си направил/написал. Не знам защо администрацията си затвори очите за това. Ако смяташ по тоя начин да действаш- ос`раш форума! А администрацията- еми губи си от доверието, като си затваря очите. Вместо да се затварят теми заради потребители- същите да се накажат.

Online hitar_potter

• View Profile
Според мен администрацията добре си върши работата като цяло. Не можем да назначим някой, който да „дежури“ в определени теми, че да не стане пак спор, в който всяка от страните се опитва да бъде горната кора на ла*ното, с извинение.

@Iskar, ще ти го кажа съвсем просто: Няма смисъл да пишеш дълги оправдания, когато някой се изкаже провокативно:
1. Тези, които са предубедени, ще останат предубедени и няма да си сменят мнението
2. Тези, които не са предубедени, имат собствени очи и виждат кое как е. Ако си наистина прав, няма смисъл да ги убеждаваш в правотата си, защото сами са стигнали до този извод.
3. Единственото, което се случва е, че си губиш времето, а и на всички останали с лавината, която следва.
Оставяш малко време на модераторите да си свършат работата и това е!

Online mitakis

• Vintage bus restorator
  • Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
Равдам се, че днес сте водили нормална и културна дискусия.
Опредено темата не е за заключване, лично на мен ми е изключително интересна от техническа гледна точка.
И както Емо каза, не 'се получава разпръсване на мнения в различни теми' за превозните средства.
Но да си сипвате ругатни през 3мин в полунощ, това беше най-малкото задължително действие.

Клеветите по адрес на ибис екип, сдружения, спасители, форумни мафии, картели, съюзи, дружества и бла-бла, показва само че тези хора се стараят да правят нещо градивно.
Опитват се да бъдат съчмите в лагера на колелото на промяната на МГТ, а не поредната пръчка в спиците му.

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
Но меренето с двоен аршин от администрацията на форума, пристрастно към сдружения или организации е гадно. Поне за страничните наблюдатели, още повече за такива, като мен пазещи неутралитет към такива неща. Ако си сложиш ръката на сърцето- на дали ще отречеш, че заключи и изчисти темата най-вече заради спрягането споменатите организаци. Дори @Dragon признава, че лично е засегнат от неща писани по повод същите. Но искрено се надявам да има старание за неутрално администриране и модериране на форума. (По-рано споменах- факт е, хора сме, имаме си лични пристрастия, но трябва баланс)
 Факт е, че @RADOCVET отдавна призова за провеждане на дискусия, а не кавга. Но този хаус и кавги не бяха само от последната вечер. А за поръчковите постове- ако се отрече ще е цинизъм.

А това и предните постове, където коментирам администрирането и модерирането- са по-скоро описание как това изглежда отстрани.

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
Равдам се, че днес сте водили нормална и културна дискусия.
Опредено темата не е за заключване, лично на мен ми е изключително интересна от техническа гледна точка.
Най-точното мнение от началото на цялата полемика! Ако в темата се дискутират технически въпроси и такива, свързани с дизайна, никой от ИБИС екипа няма да скочи и да каже, че ни плюят. Но да се говори от определени потребители(които си го позволяват многократно) за "Съсипване", "Безобразия", "Хаос" и други, смятам, че това вече попада в категорията на безпочвеното плюене и не му е мястото във форума.

Клеветите по адрес на ибис екип, сдружения, спасители, форумни мафии, картели, съюзи, дружества и бла-бла, показва само че тези хора се стараят да правят нещо градивно.
Опитват се да бъдат съчмите в лагера на колелото на промяната на МГТ, а не поредната пръчка в спиците му.
Всеки има право да прави каквото сметне за добро и полезно за транспорта. За това уж сме се събрали тук. Сдружението възстановява автобуси, трамваи и търси решение за транспортен музей, "Спаси София" пък се бори с некачествените ремонти и чистотата на въздуха. Каузи има за всеки. Мисля, че не е нужно всеки да "яхва" каузата и идеята на другите и да има необходимото уважение поне от гледна точка на професионалните отношения. ИБИС екипът(и членовете му по отделно) не са ходили(и няма да ходят) при: Монов, Ганчев, Фандъкова, Борис Бонев, Карлос Контрера и други, за да плюят по инициативи на горните две организации и ние очакваме същото. Ако посетим някой от описаните, то определено ще е по технически въпрос, например както разговорът ни с Ганчев за проектът Т6Б5 относно изработка на скрепителна арматура в "Трамкар".

Хвърлянето на кал по работата ни пред представители на СО и общинските дружества си е парче клевета и доколкото ми е известно, представлява клевета и е престъпление от частен характер по смисъла на НПК. Доколкото не ми е къса паметта, инициаторът на тези ходения по общински структури беше заявил, че няма да се занимава с табели и с ИБИС екипът, но се получава друго, което се пренася след това и тук, във форума.

Online emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Има си проблеми, които никога няма да се изчистят. За Марио считам, че той прекалено много си самовнушава и самонавива, че има хора, които го плюят, ненавиждат като човек. Казвам го, защото аз съм същият. И за много съм го правил, а в действителност съм грещал. Е имаше двама в този форум, които още твърдя, че ме ненавиждат и много се радвам, че вече не пишат(Repcho и conecto - аз назовавам хората с никове, не само да загтавам, за неща в които съм убеден). Вчера ми сложиха 30% наказание, защото съм написал "форумна мафия". Извинявайте, но това е несериозно. Да бях написал олигогрени, капути или нещо наистина обидно, да бях използвал нецензурни изрази, щях да се съглася. Не, че някой ще ми обърне внимание на тази жалба. Дори се натъкнах и на следното мнение:
Малко излизам в офф-топик, но като казахте за URL-а, че ще се сменя, отдавна си мисля да предложа форумът да бъде вече gtmafia.info?  :P Преди време го измислих това наименование за нашата (не дотам) секретна организация нашега, но макар и да звучи несериозно, ще се доближава максимално до стария адрес - само две букви разлика  :crazy:
В това мнение за мен има много повече обида, отколкото дори да ми бяха писали в прав текст, че съм идиот
Напълно обосновано 400 000 км  без проблеми, без нито един счупен двигател, без блокирали спирачки, пукнати интеркулери врати и т.н. Старите Манове и Мерцедеси са в пъти по-добри от който и да е турски и китайски боклук. Вози се по кабините и не се обаждай неподготевен и некомпетентен. Китайците ще се движат максимум две години след като им изтече гаранцията. Добре че е 5 години та ще им се радваш общо 7 години.
Откъде въпросният потребител съди, че се возя по кабините. Може да се возя, но може и да не се возя. С някои ватманки излизам на кафе, на обяд, вечеря и това си е част от личния ми живот - дайте да пишете и за него.  Обаче наказание за потребителят има ли? 100% - не. Еми не е ли двоен стандартът? За мен всякакви подобни заяждания са много по-обидни, отколкото някоя директна "обидна" дума. Но някои хора просто живеят, за да се заядат с някого, да обидят. Пожелах именно това, нещо да го няма през тази година, но уви не. Или поне за някои. Давид4о изгонен от форума? Защо? Защо аз никога не съм имал проблеми с него, защо никога с нищо не ме е обидил, след като дори му чета всичките мнения и мога да кажа, че се е държал далеч по-културно отколкото други хора. Отново двоен стандарт. Но кой е той? Някакъв ученик, дайте да го разкараме.

Следващото нещо, за което апелирам е да се спре с използването на всякакви обидни квалификации по адрес на превозните средства. Ако претендирате, че форумът е сериозен, а не махленски, то е недопустимо да се пишат за дадени превозни средства, че са кенефи, курници, щайги, боклуци и т.н. Така може да си пишем във ФБ, в свободни чатове, но не и тук. Преди години се скочи срещу мен, че съм наричал едни дювази "вагонки", но сега всички от модераторския екип си траят срещу определенията, които писах по-горе.
Оставам настрана хвърлянето на всякакви факти без доказателства, това няма как да се спре.
Но поне обърнете внимание на това, което аз съм написал
« Last Edit: 10.01.2020, 10:48:55 by emo »

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Аз трябва да бъда най-толерираният човек тук. Трябва да ми сложите една снимка и да и биете по един лайк на всяко влизане във форума. Няма да стигнат темите във форума, ако пишем какво сме направили аз и екипа ми.
The Grand Tour

Online emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Аз трябва да бъда най-толерираният човек тук. Трябва да ми сложите една снимка и да и биете по един лайк на всяко влизане във форума. Няма да стигнат темите във форума, ако пишем какво сме направили аз и екипа ми.

Ти и си един от най-толерираните. Имаш всякакви привилегии - а именно ти си на едно ниво с изгонения давид4о като стил на изказване. И наистина ми стана интересно какво толкова си направил (освен, че гледаш някой нещо да ме засегне и ти да му лайкнеш мнението) или да се заядеш с мен директно.
« Last Edit: 10.01.2020, 12:46:52 by emo »

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
Като чета написаното в последните дни сериозно се притеснявам в неделя да не се изпотрепете в 435 ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Online The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
Като чета написаното в последните дни сериозно се притеснявам в неделя да не се изпотрепете в 435 ...

И тази опасност отмина. Похвала за което.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Online emo

• Нямам спирка
    • View Profile
В ресторанта всичко беше перфектно. На някои успях да им надуя главите. Благодаря, че не ме изгониха.

Offline Chezare

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Само при мен ли темата "Системи за визуална и акустична информация" излиза заключена?

Online emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Не. И при мен е заключена.