Author Topic: Бисери  (Read 143354 times)

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Re: Бисери
« Reply #700 on: 02.09.2014, 21:38:05 »
Отвори сайта на произволен автобусен превозвач, потърси няколко месеца в аванс и ще видиш отсечки от рода на Хамбург - Мюнхен (около 700 км) за 8-9 евро.......

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #701 on: 02.09.2014, 21:43:24 »
Отвори сайта на произволен автобусен превозвач, потърси няколко месеца в аванс и ще видиш отсечки от рода на Хамбург - Мюнхен (около 700 км) за 8-9 евро.......

Транспортът в Европа е като самолетите- колкото по-рано го планираш,толкова по-евтино ти излиза (с изключение на пътническите влакове). А не като при нас- дали ще го вземеш 15 дни по-рано или от гарата - цената не се променя.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #702 on: 02.09.2014, 21:46:55 »
Много са си напреде Германия даже! Който твърди обраното живее в голяма илюзия....
Взимат си хората по мин. 2-3000 евро заплата, возят се на хубави рейсове, трамваи, тролеи, метро, влакчета и т.н. И придвижването става много по-бързо от България. Като цяло цялата им политика е в пъти по-добра. И най-вече парите им стигат и живеят добре.

Не съм в час със сигнализацията при влаковете, ама според мене не в Германия сряда-петък се катурва някой влак, па нека наща си е по-модерна....

Offline martin4o

• View Profile
    • Email
« Reply #703 on: 02.09.2014, 21:55:24 »
...
И нивото на грамотност май им е по-високо от "нащо".

Offline lopik

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #704 on: 15.10.2014, 22:57:02 »
Днес слушах двама мъже, видимо не много ограмотени, да си говорят в метрото:

-Знаеш ли, че четох, че искат да правят ново метро в София и то някакво такова, без шофьори.
-Е, как така без шофьори?!
-Еми, някакви електроники ли, нещо ли там си ще вкарват. Няма да има шофьори!
-Е, ти знаеш ли някъде по света да има метро без шофьори?
-Абе, да ти кажа, не съм чувал. Сигурно това е най-новото нещо и ще го правят в София първо.

:D :D

Offline 2513

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #705 on: 05.01.2015, 23:09:02 »
Абе хора @vasko да,не е неявка нещо се е разписвал отдавна.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #706 on: 06.01.2015, 11:17:47 »
Защо питаш в тази тема?! И пиши малко по-грамотно, прави лошо впечатление... ;)

vasko
Маниак
Ел. поща
Неактивен Неактивен
[Добави потребителя в списъка с приятели]
Публикации: 780 (7.879 на ден)
Ел. поща: vasko_g_m@abv.bg
Възраст:N/A
Местонахождение:София, ж.к. Обеля 2
Ниво на предупреждение: ****
Дата на регистрация: 28-09-2014, 17:02:28
IP: ****
Хост: ****
Локално Време:06-01-2015, 11:15:40
Език:Bulgarian
Последно активен: Днес в 00:21:03

Offline mitakis

• над нещата
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #707 on: 22.01.2015, 17:09:50 »

Списък на подвижния състав в София
Забравете провалите,
запомнете уроците.

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #708 on: 22.01.2015, 17:18:41 »
А "обществения въпрос" кой е?  :laugh:

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #709 on: 22.01.2015, 19:50:23 »
Всъщност, телевизионното и радио разпръскване не е вредно или е малко вредно! Всичко зависи от дължината на вълната! - колкото по-голяма, толкова по-малко вреда за живите организми. А когато дължината на вълната е по-голяма от размера на тялото на живия ортанизъм  :arrow: нулева вреда!  ;)

Не знам къде го прочете и кой те е излъгал ама написа голяма смешка. Освен това, да допуснем за момент че си прав. Дължината на вълната при телевизионно наземно разпръскване е около 40 см. Лилипути да сме пак ще ни "хване".
Също така закономерността на по-голяма и малка вреда е пропорционална не толкова на дължината на вълната, колкото на мощността на излъчването  ;)

Ха сега като си толкова голям разбирач сметни въздействието от мобилни мрежи и WiFi рутери и проучи какви заболявания създава.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #710 on: 22.01.2015, 20:01:18 »
Тази дискусия не е за тук, защото това не е бисер, а е научен факт! Обяснено ми е подробно от учител по физика.  ;)

Когато дължината на вълната е 40 см. е вярно, че тя има негативно влияние върху човешкия организъм, но това негативно влияние е незначително, защото тази дължина има по-голяма стойност от размерите на повечето човешки органи.

Радиовълните са много вредни когато дължината на вълната е под 1 сантиметър! Тогава вече те влиаят зле на всички нива на нашия организъм.

Абсолютно вярно е, че мобилните мрежи и WiFi рутерите имат много зловредно влияние над живите организми! Телевизионното разпространение има слабо негативно влияние, а радиоразпространението още по-слабо, като дори част от него няма никакво лошо влияние, защото дължината на вълната е над 2 метра.  ;)

По тази причина нямаме WiFi рутер у дома!  ;)
« Last Edit: 22.01.2015, 20:03:40 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #711 on: 22.01.2015, 20:45:49 »
Интересно ми е дали наистина живееш толкова здравословно, колкото изкарваш във всяка тема тука. Ти си против всяко нещо, което е вредно, неполезно и т.н., дали си толкова стриктен във всяко нещо, дали си безгрешен, дали си готов да си носиш последствията (глобите и наказанията) при постъпките или аз се заблуждавам нещо?
Питам просто...

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #712 on: 22.01.2015, 22:50:07 »
Е това е "бисер"

"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Mammoth

• ČKD Tatra T6A2-SF
    • View Profile
Бисери
« Reply #713 on: 17.07.2015, 10:15:56 »
Случката се развива преди седмица някъде.

Линия 88, пик, няма дълги тролеи само къси.
Тръгвам да се качвам от сп. Нептун посока Владиславово и вътре е адския гъч, една жена зад мен се провиква "Ама моля ви се! Дайте малко по - навътре." И от вътре се обажда някой "Е, всички го искате по - навътре ама няма как да стане!" :crazy:
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #714 on: 17.07.2015, 21:15:48 »
Случка в трамвай 22. На една от спирките на Ботевградско шосе тичаща жена в последния момент се хвърля към затварящата се последна врата на състав Т4-B4, при което вратата я притиска. Реакцията на пътниците е светкавична - поне 4-5 човека, включително няколко шумни циганета, започват да викат на ватмана, който се намира в предния вагон, да спре и да отвори вратата. Викането продължава може би половин минута без никой от пътниците да съобрази, че ватманът няма как да ги чуе. В крайна сметка освободиха жената без сериозни наранявания. На гара Подуяне последната врата не се затваряше, при което ватманът слезе и отиде до нея, за да провери какво не е наред. Когато една от гръмогласните пътнички го видя му направи забележка, че няколко спирки по-назад е притиснал качваща се жена. Ватманът ѝ обясни, че последната врата е скосена, което ограничава видимостта към нея в огледалото и затова не е видял качващата се жена. След няколкосекунден задълбочен размисъл жената троснато му отговори: "Ами оправете си я (вратата) тогава!". Не знам, може би очакваше да дойде с ъглошлайф и електрожен и да промени конструкцията на вагона.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #715 on: 17.07.2015, 23:20:20 »
Интересно как не се е обърнала вратата. На Дювазите при задържане на вратата по някаква причина, тя се обръща и движението ѝ е обратно на останалите. :rolleyes:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline 701

• View Profile
« Reply #716 on: 18.07.2015, 00:28:21 »
Интересно как не се е обърнала вратата. На Дювазите при задържане на вратата по някаква причина, тя се обръща и движението ѝ е обратно на останалите. :rolleyes:
В някои случаи отпада АП-то на вратата и тя остава блокирана, тоест само ръчно може да се манипулира, докато не бъде вдигнато АП-то. АП-автоматичен предпазител. А и при натискане на копчето за вратите, ако някой реши да се качва/слиза и се натисне повторно бутонът, вратите няма да спрат да се затварят и имбецилът ще бъде затиснат.
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #717 on: 18.10.2015, 23:43:26 »
Не се стърпях, мисля че следния коментар е точно на място за тази тема  :D

(прикачения файл)
Виж как потъваме, настъпваме, дървената лъжа. Бавно си тръгваме, без бъдеще....

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
« Reply #718 on: 04.12.2016, 01:48:07 »
зеления ЗОР
Ей това ме уби.
зор със СОР.
Това също е доста яко. Или още така SOR със ресор, SOR със сос, SOR в доматен сос.

Иначе за останалото не се смея чак толкова колкото за тези две цитати.

Offline София 100

• View Profile
    • Email
« Reply #719 on: 04.04.2017, 23:21:18 »
Днес ми провървя :). Пътувам с тм 20 привечер. Още на първата спирка усещам нещо тъничко като кибритена клечка да ме боцка по гърба. Обръщам се назад и какво да видя:  зад мен седят млада майка и малко момиченце в кенгуру, което през цялото време ми казваше: "Тате, тате"   :) Майката държеше ръцете на детето надалеч за да не ме подръпва и обясняваше, че таткото е на работа и ще се прибере по-късно, но то настояваше на своето :"Това е тате, тате, тате..." :D
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна