Author Topic: Малко филмчета за едновремешната илюзия.  (Read 18999 times)

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
На кинопрегледа от 1987 г. има кадър със строежа на метротунелите на юг от НДК, снимано явно от хотел Хемус . Интересно дали не са използвали по-ранни кадри - през 1987 г. не е ли бил вече готов и зарит този участък?

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
81-ва или 82-ра

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Да, защото мисля че беше 1986г., когато пуснаха ТМ6 до Арсеналски и ние специално с един съсед отидохме да се возим и да видим, тогава май вече всичко наоколо беше готово.

Offline София 100

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
  Кратък клип за провеждането на X-ти Международен фестивал на червенокръстките и здравни филми във Варна през 1983г. На сайта филма грешно е датиран 1985г., но тогава е бил XI фестивал.  Няма много кадри с  возила на ГТ в града, само на 2:04 се вижда син Икарус 280. Любопитна ми се струва обаче атмосферата, запечатана на филма: въпреки, че годината е 1983, повечето обекти на материалната култура изглеждат като от 1963г. Организацията  и отношението на домакините към делегатите е казионно формална, както самия политически строй по това време. Всичко ми изглежда малко като един разказ на баба ми за младините и: на 18-годишна възраст работила за малко в цех за отливане на стопове за автомобили, който се намирал някъде на Военна рампа. Калъпите, които използвали в производството били много груби и стъклата на стоповете ставали много криви и негодни за употреба, но началникът и казвал: "Важно е, че сме ги произвели. Ако някой не може да си послужи с тях си е негов проблем".  :rolleyes:

Източник:  https://avarchives.icrc.org/Film/71
« Last Edit: 21.05.2020, 17:44:37 by София 100 »
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна