Author Topic: 21.12.2012 - краят на света  (Read 12773 times)

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
21.12.2012 - краят на света
« on: 08.08.2009, 15:09:59 »
21.12.2012 - краят на света

Вероятно сте чули за "21 декември 2012 г. - страшният съд" - денят, когато ще настъпи края на света. Пророчеството е подкрепено от много религии, календари и предсказания. Това е друга теория за настъпването на Апокалипсиса, различна от тези, които са ни познати.

2012 год е най-наситената с глобални предсказания година в близко бъдеще. Осем причини изтъкват учени и гадатели за настъпването на края на човечеството през тази година:

1. През 21 декември 2012 ще се случи "Парадът на планетите" - в една линия ще се наредят не само планетите от Слънчевата система, но и в други звездни системи от самия център на галактиката.

2. През 2011-2012 година е поредният пик на слънчевата активност, който ще доведе до обръщане на магнитните полюси.

3. През 2012 Земята ще се сблъска с астероида 2005 YU55.

4. През 2012 година ще започне епохата на глобалното затопляне.

5. През 2012 е пикът на световната икономическа и политическа криза и Земята, каквато я познаваме, няма да бъде същата, пророкува Нострадамус.

6. През 2012 година, според изчисленията на учения Александър Филатов, близко до Земята ще мине планетата Нибиру, която ще стане причина за потоп, смяна на полюсите и промяна на климата.

7. През 2012 година приключва епохата на "Петото Слънце" по календарите на маите. При встъпването си в нов цикъл съществуващата цивилизация ще бъде унищожена.

8. През 2012 година ще настъпи вибрационен преход, при който петата човешка раса ще умре, за да стори път на шестата - децата индиго.
« Last Edit: 07.07.2011, 15:39:34 by Repcho »
Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана, като да си умрем от смех, хе-хе-хе...

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: 21.12.2012 - краят на света
« Reply #1 on: 08.08.2009, 15:11:37 »
Старо.
Може да си организираме форумна среща, на която всички заедно да подскочим, да отклоним Земята от орбитата й и така да избегнем гибълта.
Но пък цифрите 2112 ме навеждат на мисълта, че Бай Пешо ще ни спаси със своя тролей.
Отделно, че Баба Ванга е предрекла Трета световна война за 2014 година, което означава, че светът ще го има дотогава.
« Last Edit: 08.08.2009, 15:14:57 by Knoxville »

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 08.08.2009, 15:11:55 »

Календарът на маите: В древния календар на маите се посочва, че края на света ще бъде на 21 декември 2012 г. Цивилизацията на маите, живели в Централна Америка, процъфтявала от 6 до 9 в. Те били обсебени от времето и воденето на календар. Той бил невероятно точен и показвал циклите на Луната, Слънцето и планетите. Предсказвал лунните и слънчевите затъмнения за хиляди години напред в бъдещето. Този точен календар мистериозно приключва на 21 декември 2012 г.
В календара е описано, че на 21 декември 2012 г. Слънцето ще се издигне до центъра на Млечния път, посочен като черна дупка. През последните пет години, астрономите открили, че в действителност съществува огромна черна дупка в центъра на нашата галактика - Млечния път. Съвременните астрономи, както и маите, твърдят, че на 21 декември,2012 г. положението на Земята ще се изравни със Слънцето и центъра на нашата галактика Млечния път. Това галатическо събитие става веднъж на всеки 25800 години. Никой не знае какъв ще бъде ефекта от това изравняване за нашата планета, но маите вярвали, че ще се случи нещо ужасно.

Polar Shift Theory: Има теория, която е поразително подобна на прогнозираното от маите изравняване. Явлението се нарича "полярна смяна". Цялата мантия на Земята ще се промени за дни или часове по време на това събитие и ще промени положението на северния и южния полюс, което ще причини земетресения, цунами, вулканични изригвания и други природни бедствия. Част от авторите на теорията твърдят, че това ще стане през 2012 г.

Дори в книгата "Пророчеството Орион" се твърди, че земното магнитно поле ще се обърне, което допълнително подкрепя теорията за полярната смяна (Polar Shift Theory). НАСА предрича, че през 2012 г., когато Слънцето достигне края на 11-ия лунен цикъл, ще се обърнат неговите магнитни полюси, което може допълнително да засили въздействието на магнитното поле на Земята като вредни частици попаднат върху нея.

Планетата Ерис (Nibiru или планетата Х) и Глобалното затопляне: Тази теория предполага, че истинската причина за климатичните промени, вулканичната дейност, както и за засилването на сеизмичната активност, е проближаването на планетата Ерис (планета джудже) до нашата слънчева система през 3600 година, което ще доведе до топене на ледниците. Тази планета Ерис, или така наречената "Nibiru", беше първата, наблюдавана на 21 октомври 2003 г. с 1,22 метровия телескоп от обсерватория в планината Паломар (Palomar) в Калифорния. В теорията се твърди, че "Nibiru" е преминала между Марс и Юпитер преди около 7200 години и най-вероятно е задействала природни катаклизми и наводнения.  Предполага се, че планетата ще бъде близо до Земята между 2010 и 2012 г., което може да предизвика масово топене на ледниците, причинявайки огромни приливни вълни и в крайна сметка, връщането на наводненията от времето на Ной.
Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана, като да си умрем от смех, хе-хе-хе...

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 08.08.2009, 15:12:44 »
И Чинг (КНИГА НА ПРОМЕНИТЕ): Друго доказателство в подкрепа за страшния съд на 21 декември 2012 г. е пророчеството от древнокитайската класичесла литература И Чинг. Графиките от книгата точно показват времето на разпадане на Римската империя, откриването на новия свят, световните войни през 20 век, както и края на света на точно определена дата - 21 декември 2012 г.
Съвпадение ли е, че и двете предсказания на - на И Чинг и календара на маите посочват една и съща дата? Вдействителност, много от световните религии и най-известните пророци предсказват, че нещо ще се случи около 21 декември 2012.

Библията и пророчествата на Нострадамус: Според текстове в Библията метеор, астероид или комета скоро ще се сблъскат със Земята.
Знаем, че пророчествата на Нострадамус предсказват издигането във властта на мнозина световни лидери и значими събития в миналото. Той точно предсказа атентата срещу Световния търговски център през 2001 г. Дори и в книгата на Нострадамус се говори за серия от природни бедствия, причинени от нещо като "комета" и изучаването на тези предсказания води до извода, че той може да има предвид възможността за възникването на "Трета световна война", където ядрените оръжия могат да предизвикат масови разрушения навсякъде.

Дори високотехнологичните оракули ("Уеб Ботове") предвиждат за край на света денят 21 декември 2012 г.

Какво мислят учените: http://www.vbox7.com/play:f2bffe12

Дали това е само съвпадение или безсмислени модели на случайни събития?

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 08.08.2009, 15:14:51 »
Вярвате ли в това?

Има стотици предсказания от миналото за "края на света", които не са се сбъднали досега. Значи ли, че това е просто поредния опит да се популяризират различни теории, свързани с деня на страшния съд - 21 декември 2012 г.? Много хора наистина искат да научат повече за това.

Факт е, че календара на маите приключва на 21 декември 2012 г., но добре е да отчетем и факта, че датата за началото на цивилизацията на маите е 3113 пр. Хр. и един пълен цикъл на календара на маите ще бъде 5125 г., т. е. 21 декември 2012 г., което обяснява защо календара на маите мистериозно приключва на 21 декември 2012 г.

Дали така упорито предсказвания край на света, който трябва да се случи съвсем скоро - през 2012 г,  не е всъщност драстичен преход на човечеството към нов светоглед и дали тази смяна на светогледа ще започне да става след 2012 г.?

--- Вече има и игрални филми за 2012 година ---
Трейлъри:
"2012 Doomsday", Directed by Roland Emmerich
http://vbox7.com/play:c7e13004 и
"Seeking Closure", Directed by Kevin Tan
http://vbox7.com/play:bda1d8a5

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 08.08.2009, 15:16:52 »
Насъбрах малко инфо за тези, на които темата им е любопитна.

Дали ще се случи нещо от всичко написано и казано по клиповете - не знам.
Но ако изобщо тълкованията са верни, няма начин да не се отбележи как от толкова различни източници, времена и места, изниква една и съща година...

Дано грешат  8)
« Last Edit: 08.08.2009, 15:21:03 by KRUPA »

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6 on: 08.08.2009, 15:19:18 »
Добре, написал си за подреждане на планетите на една въображаема линия, като по-надолу пише, че това се случва през 25 хиляди и не знам си колко години. Но аз имам някакъв спомен, че преди 10-тина години се наблюдава това явление, като тогава се очакваше и да има убийствени земетресения. Имаше ли вярно такова подраждане, или аз нещо съм си втълпил с детския мозък?

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 08.08.2009, 15:22:22 »
Ако не бъркам тогава беше само за Слънчевата система, докато тук се говори за подреждане на планетите от центъра на галактиката до нас май...  :angel:

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8 on: 08.08.2009, 15:23:27 »
Не знам но за мен това са простотии :D

Offline glavi4ka

• Маниак
    • View Profile
    • GTBurgas.eu
« Reply #9 on: 08.08.2009, 15:25:30 »
През 2012 година още ще се чудим как да излезем от кризата .........
Бързият Боинг 767 от М.рудник за Изгрев излита на всеки 15 мин.,а А320 от Комлука до Славейков на 20!

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #10 on: 08.08.2009, 15:26:29 »
Аз като ви казвам, че МД2 е излишен, вие не ми вярвате. То 2012 г. идва краят на света, а пък те строят метро. И сега ми прецакаха трамваите за метро, което ще ни отведе към отвъдното.
мур

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #11 on: 08.08.2009, 15:26:51 »
Е, защо, да му се невиди, света ще свършва на 21.12 ?!? Не може ли поне да почака до 22, та да черпя за рожденният си ден...на мен ми се струва измислица, същата работа беше и в настъпването на 2000-та година - ще стане апокалипсис, ще станат земетресения...изобщо не вярвам на тези работи, пък ако е писано да стане - ще стане...

Offline martin4o

• View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 08.08.2009, 15:41:17 »
Аз казвам, че всичко е възможно. Доказано е за Големия взрив, доказани са и други подобни явления, променили нашата планета, за да има днешния си вид. Но не вярвам в думите на всичкти гадатели и учени, които твърдят за края на света и то точно през 2012. Учените са тръгнали от думите на някакви древни гадатели, доказали са, че не е невъзможно и вече са решили, че е неизбежно. Но помнете ми думите - 21 декември ще е един обикновен ден, в който всички ще са в предколедна треска, а ние ще си пишем във форума мнения за 3608 и 3410 (току що завърнали се от Омуртаг) или за инеКОНски трамвай 2412, който преди ден е тръгнал на линия. По това време може и 2402 да очакваме. :D
« Last Edit: 08.08.2009, 15:50:52 by martin4o »

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #13 on: 08.08.2009, 15:47:59 »
За 3410 не знам, но 3608 ще надживее всички големи взривеове, земетресения, ядрени катастрофи и тем подобни.

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 08.08.2009, 16:40:19 »
Учените не казват, че ще стане, а че е напълно възможно да се случи - има разлика :)

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 08.08.2009, 18:25:36 »
Аз вярвам, че може да се случи и това от време на време не ми дава мира. Още повече, че този път повече хора вярват, че нищо няма да стане и си мисля, че може да се случи като в приказката с лъжливото овчарче, когато най-накрая наистина го изяжда вълкът, въпреки че никой не вярва.
Представете си, че стане и че сте на моята възраст. Няма ли да се прецакате, че сте влезли в университет, след като завършите 12 клас и се блъскате ли, блъскате и за какво? За да може едно астероидче да падне и да ви попречи да се реализирате, превръщайки целия ви престой в университета в загубено време?
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline mediar

• Маниак
    • View Profile
    • Mediar's Site
« Reply #16 on: 08.08.2009, 18:39:09 »
Туй за края на света е глупост. Ако тогава ще свършва, защо тогава си даваме зор за да развиваме магистралите и тн.  :D

Offline martin4o

• View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 08.08.2009, 18:48:02 »
Туй за края на света е глупост. Ако тогава ще свършва, защо тогава си даваме зор за да развиваме магистралите и тн.  :D
Защото никой не може да го предвиди със 100% сигурност. По твоята логика светът трябва да спре да се развива. И какво като нищо не стане после? Ще казваме, че сме си изгубили времето, чакайки края на света!

Offline Nicky

• Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
« Reply #18 on: 08.08.2009, 18:59:02 »
Вече ще избягвам да се качвам на 2012 :/ явно не е на добре. Дано го пускат по-рядко по 10/8. Поне ще мога да си посрещна рождения ден, пък и като идва края на света, мога да изхарча всичките си спестявания за празнуване, пък после все някак ще изкарам още 10 дни без пари.

ПС: На мен лично ми е омръзнало от някакво апокалиптични прогнози, освен това ми се и живее :D
« Last Edit: 08.08.2009, 19:00:56 by Nicky »

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 08.08.2009, 19:16:45 »
Представете си, че стане и че сте на моята възраст. Няма ли да се прецакате, че сте влезли в университет, след като завършите 12 клас и се блъскате ли, блъскате и за какво? За да може едно астероидче да падне и да ви попречи да се реализирате, превръщайки целия ви престой в университета в загубено време?

Защото никой не може да го предвиди със 100% сигурност. По твоята логика светът трябва да спре да се развива. И какво като нищо не стане после? Ще казваме, че сме си изгубили времето, чакайки края на света!

Ами елементарният извод е, че човек трябва да живее така, ча хем да се радва на живота, хем да се развива. А не да набляга само или предимно на едно от двете.
Иначе дори и да не умреме през 2012, а някога след нея (да не говориме ако е преди това), ние пак ще сме се прецакали. Защото или ще сме си губили цял живот времето само с учене и бачкане и никакъв личен живот, или ще сме си изгубили времето само във веселие и купони, непомръднали и със сантиметър напред като личностно развитие и интелектуално обогатяване.
Баланс трябва да има.