Author Topic: Вкарване на ред и систематизация на информацията във форумите  (Read 13613 times)

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Възможно ли е дискусиите относно зачисленията на автобуси/тролеи/трамваи по линии да се обособят в отделни теми? Постоянно в темите за новите возила темата се измества в посока по коя линия ще ги пуснат, започват се едни сметки къде колко превозни средства има от различните модели, започват се едни спорове какво трябва да се бракува и тн, което не е в същността на темата за определения модел, който се обсъжда...

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Това до голяма степен е отговорност на потребителите да не се случва. Когато имам време ще обособя нарочна тема, а при трамваите такава има.

Online Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile

И още нещо – в темата ''Бургас'' е вкарана подтема ''Поморие''. Тогава това беше преместено единствено и само заради един нов потребител, който пишеше всичко накуп. А после така и не беше върната в ''Други градове''.
Мнението е от преди почти 3 години, но мисля, че все пак темата за Поморие трябва да бъде преместена от раздел “Бургас” в раздел “Други градове”.
« Last Edit: 25.06.2019, 14:58:06 by Magirus deutz »

Offline mitakis

• над нещата
  • Нямам спирка
    • View Profile
Ще я преместя по-късно, вкл. и постовете за кобрите в Поморие.

Списък на подвижния състав в София
И ако нещо в живота би имало смисъл,
то е да бъдем добри с околните
и да живеем сякаш можем и повече.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Това се отнася и за Карнобат. Доколкото има отделни теми за Асеновград, Велинград, Балчик и т.н., редно е всеки град да си е тема, независимо че не е областен център.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
В тоя ред на мисли преди една години казах, че е редно темите за Украйна и Грузия да не са в "Градския транспорт в ОНД", защото не са членове на това нещо! И най-важното - в самите държави в момента, олицетворението на това нещо - Русия не им е много приятелска държава, а агресор.

Online Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
В тоя ред на мисли преди една години казах, че е редно темите за Украйна и Грузия да не са в "Градския транспорт в ОНД", защото не са членове на това нещо! И най-важното - в самите държави в момента, олицетворението на това нещо - Русия не им е много приятелска държава, а агресор.
Не се опитвай да намесваш политиката навсякъде. Въпросната тема е достатъчно да бъде прекръстена на “Градският транспорт в страните от бившия СССР”.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Не се опитвай да намесваш политиката навсякъде. Въпросната тема е достатъчно да бъде прекръстена на “Градският транспорт в страните от бившия СССР”.

Така ги разбирам нещата, така са чисто юридически, така ги смятам за редни!
Бившия СССР е вярно, както е ВЯРНО, че вместо Балкабите можем да изпозлваме израза страните от бившата Османска империя! Само, че никой не желае да му се напомня, че е бил някъде протов волята си!
Освен това пък е крайно нелогично прибалтийските държави да ги нахакаш в тоя кюп щото например Литва е член на Еврозоната и дори ние имаме да и дишаме парите!
Не виждам никаква причина, да са нещата не както са ДЕЮРЕ и ДЕФАКТО, а на исторически принцип!
Обратното означава да смяташ, че и Полша и Финландия трябва да са в обща тема с Русия, Казахстан и т.н. на исторически принцип!
Освен това, не приемам да ми казваш как да виждам света около себе си! Не знам на колко години си, но предполагам съм доста по-голям от теб, за да ми казваш как да виждам нещата! Аз не се дразня от твоите интереси, просто ги приемам и разбирам и моля да отвърнеш със същото! Погледни града, в който живееш и неговия градски транспорт! Мисля, че е доста видно, че има трески за дялане колкото за цяло дървопреработвателно предприятие и по-добре енергията да се впрегне във вкарването на  някакъв ред там!

И едно лично мнение: Ако не си разбрал максимата, че ти може да не се занимаваш с политика, но политиката се занимава с теб, след някоя и друга година ще я разбереш.
« Last Edit: 26.06.2019, 12:16:09 by ooleg »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Само искам да вметна че политиката в този форум се толерира в една единствена тема. Във всички останали случаи се таксува като офтопик, независимо от достоверността на съжденията.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Това важи за всяко нещо, което не си е в съответната тема. И все пак по въпроса за Украйна, Грузия е добре да се вземе някакво решение, че да не се караме барем за това.

П.С. Мисля, че стана ясно какво ми е мнението относно Карнобат, Поморие и т.н. ама все пак да кажа - каквото нещо си е към дадения момент деюре, да си е такова в сайта.  Щом нещо си е отделна община, трябва да си е отделно или групирано на районен принцип са още няколко себеподобни и то само, ако рядко има мнение за всяко поотделно.
Т.е. смятам за правилно, че колегата от Варна някога е създал "Хасково и Димитровград" въпреки, че са отделни общини и едното е областен център на другото. Но не би било редно Димитровград да бе част от тема Хасково.

Чисто теоретично само Аксаково е един вид изключение според мен, където не само, че не трябва да е в отделна тема или част от Варна ами дефакто говорим за общ градски транспорт въпреки, че част от него деюре е с аксаковска шапка и отделен аксаковски превозвач, който е от Варна.
« Last Edit: 26.06.2019, 13:14:05 by ooleg »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Темата за транспорта по света е шарена: в нея има държави, региони (ОНД, Третия свят), видове транспортни решения (Маглев, циклотрамвай) и конкретни марки возила. По принцип обособяване по държави се прави, когато постовете станат много. В началото европейските столици бяха накуп, после се обособиха само държави, за които има писано повечко. Никой от модераторите няма време да разхвърля постингите от "европейски столици" към съответните държави, така че в общата тема продължават да киснат постинги за градове, за които впоследствие са се обособили теми по държави. А държави, за които се пише малко - Литва (N.B. Литва е към европейските столици, а не към ОНД!), Албания и т.н. си остават в общата тема за европейски столици.
По същия начин е за Третия свят: ако почне много да се пише за определена държава, тя се сдобива с тема, иначе е в общата за Третия свят. По подобен начин е за ОНД. Надали има модератор-мераклия да разпердушини темата на 15 теми, колкото са новообособените през 1991 държави.

Р.S. Експериментално отцепих "испанските" постинги от "Европейски столици" към "Испания". Упражнението никак не е лесно, тъй като при разцепването не се виждат картинки и можеш само да гадаеш, откъде са снимките, които се виждат в темата. Така че вероятността да отцепя Украйна и Грузия от ОНД клони към нула. Ако някой публикува нещо за Прищина, нека си направи тема за Косово, няма да му търся нещата в тема "Сърбия", колкото да е политически некоректно.
« Last Edit: 26.06.2019, 15:30:04 by blagun »

Offline zirka

• Наистина съм луд
  • www.GTBURGAS.eu
    • View Profile
    • Email
В темата ''Други градове'' има най -много натрупани ''мнения'' за Тетевен, същевременно има отделна за ''Троян''. Не е ли най -удачно да се обединят в - ''Троян'', като се добави и Ловеч! Ето пряко свързаните коментари относно въпросните градове: #2, 27, 28, 30, 31, 60 - 62, 168 - 177, 213 - 219, 221, 242, 249, 270, 271, 277, 293, 301, 305, 316, 331 - 338!
WWW.FORUM.GTBURGAS.EU