Author Topic: Ескалатори и траволатори  (Read 25240 times)

Offline Dikovec

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #40 on: 10.09.2009, 10:26:14 »
добре де за бързащите не е ли пространството между траволаторите
НЕ! НЕ Е! Нормалната употреба на подобни съоражения е вече 1000 пъти коментирана :)

Не виждам що трябва да кряскаш. ;)
Желаещите да мързелуват да се возят на траволатора, ок че е прието да се седи само от едната страна на съоръжението, но кажи ми каква ти е логиката дали ще ходиш по паветата или по движеща се пътека ? :D ....

Не сте ме разбрали правилно, т.е. не се карам на никого. Идеята е човек да спести време, ходенето по треволатор е еквивалент на тичане, само дето не се изпотяваш и т.н. :)

ПС. нямам нищо против модератора да ми изтрие или премести мението ;)
« Last Edit: 10.09.2009, 10:29:06 by Dikovec »

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 10.09.2009, 16:51:34 »
Аз днес към 15:30 часа сефтосах травалатора (няма да коментирам спазването на правилото) и южната каса - беше си ремонтиран тавана, всичко беше на шест.
Влака дойде и имаше няколко празни места, които на самата станция се заеха и от Сердика (на която имаше престой около минута) вече си имаше правостоящи...

Offline citizen

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 11.09.2009, 10:53:13 »
Не сте ме разбрали правилно, т.е. не се карам на никого. Идеята е човек да спести време, ходенето по треволатор е еквивалент на тичане, само дето не се изпотяваш и т.н. :)

ПС. нямам нищо против модератора да ми изтрие или премести мението ;)

Просто писането с главни и толкова удивителни е прието в нета като кряскане, така както и чиста лява лента на траво- или ескалатор.
Моята, лична идея е, че траволатора в общи линии по-скоро ме забавя. Ходенето ми по него с тази му скорост за мен лично не се различава от това да съм по паветата. Ходене по него малко ми прилича на плаване по течението. Но всеки с избора си, не оспорвам чиста лява лента.
Но в моя случай при близо 2 м ръст е по-удачно през паветата - нито ще се сблъсквам с лявостоящи, нито ще го запълвам излишно. Разбираемо скоростта е ниска да не изпопада народа, но не ми върши работа. Единствено бих го ползвал да просвещавам простолюдието, че едната част е за ходещи.

Адмирирам съоръжението в полза на трудноподвижната част от пътниците ! Дано максимално дълго във времето отлагаме естествената нужда от ползването му ! :D

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #43 on: 11.09.2009, 14:49:42 »
Според мене тоя траво(е)латор е симпатичен, но беше излишен.
Колко му е човек да измине пеша 100 метра без помощта на тоя уред?

Offline aliaska

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 11.09.2009, 15:25:08 »
По тази логика и ескалаторите и те са симпатично,но са излишни,щото колко му е да качи човек 20 стъпала,пък е и полезно....

Offline martin4o

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 11.09.2009, 15:57:02 »
По тази логика и ескалаторите и те са симпатично,но са излишни,щото колко му е да качи човек 20 стъпала,пък е и полезно....
Не е точно така. Пробвай да се качиш по стълбите на някоя станция и да извървиш стоте метра без траволатора. После ще ни кажеш къде и дали си хвърлил повече усилия. Освен това метрото ползват множество възрастни хора и такива с увреждания. За тях траволаторът е малко улеснение, но много трудно биха се прдвижили по стълбите. За останалите хора също ескалаторите помагат. Който иска да се катери за здраве, може и по стълбите, а и ей къде е Витоша. ;)

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: 12.09.2009, 00:42:14 »
Стълбите, излизащи от подлеза на Ларгото към белия свят (Булбанк и магазин Явор) са отвратителни - къси, стръмни. Може би трябва да се помисли за ескалатори там, още повече, че отдолу ще са метростанции на 2 нива.

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #47 on: 12.09.2009, 12:58:03 »
Изходът към Булбанк неминуемо трябва да придобие друг вид. В момента е изключително малък, но предполагам след като отворят подлеза от странатана Шератон нещата ще се пооправят. Ескалатор обаче и тогава ще е необходим.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline Vladislav

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 13.09.2009, 10:08:27 »
Някак не разбирам какво общо има горният пост с траволатора, но нейсе.
Благун: Моя грешка. Остана при прехвърляне на мнения към специализираната тема и към архива

По въпроса - някой има ли данни с каква скорост се движи траволаторът до Орлов мост? На мен ми изглежда някак бавен в сравнение с други подобни съоръжения, с които съм се возил. Един траволатор в Париж имаше означение: "Много висока скорост, 9 км/ч". Мисля че бях чел, че в началото е била опитана скорост от 12 км/ч, но това се е оказало твърде бързо и много хора губели равновесие. Нашият траволатор изглежда върви двойно по-бавно, но на форумната среща се очерта консенсус, че вероятно устройството му позволява корекция на скоростта.
« Last Edit: 13.09.2009, 11:37:12 by blagun »

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 13.09.2009, 11:54:06 »
Скоростта му е поне 4-5 км/ч, тъй като изпреварва пешаците, които се движат със средната скорост за ходене пеша - 3км/ч

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #50 on: 13.09.2009, 12:26:56 »
Поне 4-5 казва Болерото  :D Според мен обаче е не повече от 3-4. Преди няколко дена повървях малко в насрещното и не ми беше проблем да вървя така, без да ме 'избута'.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 13.09.2009, 16:06:19 »
Скоростта му е поне 4-5 км/ч, тъй като изпреварва пешаците, които се движат със средната скорост за ходене пеша - 3км/ч
Нещо си в грешка. Нормално един пешеходец се движи с 4.5-5 км/ч (че дори и 6) и очевидно скоростта на пътеката е по-ниска - предполагам не повече от 3 км/ч.
Диковец, не веднъж се обясни каква е идеята на съоръжението - не да се подпираш на перилата и да чакаш да те стовари пред станцията, а да ходиш по него и да стигнеш по-бързо.
« Last Edit: 13.09.2009, 16:10:39 by conecto »

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #52 on: 13.09.2009, 20:14:30 »
 Марто направо отивай с колелото да мериш :)
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 13.09.2009, 20:21:57 »
Нещо си в грешка. Нормално един пешеходец се движи с 4.5-5 км/ч (че дори и 6) и очевидно скоростта на пътеката е по-ниска - предполагам не повече от 3 км/ч.
Диковец, не веднъж се обясни каква е идеята на съоръжението - не да се подпираш на перилата и да чакаш да те стовари пред станцията, а да ходиш по него и да стигнеш по-бързо.

Средната скорост на ходене е 80 m/min. Да, прав си...

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 13.09.2009, 23:34:39 »
Обмислял съм го доста, но ме притесняват камерите в подлеза.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 13.09.2009, 23:52:03 »
Да.. камерите на Мусагеница не успяха да хванат къртене на седалки, та едно колело в подлеза на СУ ще забележат...

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 14.09.2009, 20:36:34 »
Обмислял съм го доста, но ме притесняват камерите в подлеза.
Защо да се притесняваш? От Орлов мост до паметника на армията си е най-обикновен подлез. Чак след това се навлиза в зоната на станцията.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 07.12.2009, 10:42:59 »
Някой скоро да е виждал травалаторите?
Аз днес с удоволствие установих, че вече не се третират като атракцион - всички ходят по тях, за да спестяват време. Нямаше нито един "возещ се", което си е похвално.

Лека-полека ще се научим. С ескалаторите е малко по-трудно, ама и там ще се свикне...

Offline bmbg

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 07.12.2009, 10:59:02 »
Редовно ги ползвам и наблюдението ти е правилно, но трябва да кажа, че много често се случва единият траволатор да е спрял.

Offline martin4o

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 07.12.2009, 14:19:50 »
На мен пък ми направи впечатление, че много хора дори не ползват траволаторите, а ходят по коридора между тях. За ескалаторите ситуацията е друга. Там при изсипване от влак просто няма как да се наредят всички отдясно.