Author Topic: Ескалатори и траволатори  (Read 25131 times)

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ескалатори и траволатори
« on: 13.07.2009, 17:08:40 »
Повече ескалатори няма да има, но тогава и двата перона ще се използват и хората ще са разпространени равномерно, а и изхода откъм Графа ще се отвори и централния ще остане само вход.
« Last Edit: 12.09.2009, 00:37:09 by blagun »

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Ескалатори и траволатори
« Reply #1 on: 14.07.2009, 11:13:16 »
Повече ескалатори няма да има, но тогава и двата перона ще се използват и хората ще са разпространени равномерно, а и изхода откъм Графа ще се отвори и централния ще остане само вход.
Равномерно ще се разпространяват, но ще бъдат чувствително повече. Ще има и по-голямо натоварване на ескалаторите. Може би трябваше да са по четири, а не по три. За съжаление е късно, но разбира се трябва да оценяваме и да се радваме на станцията и в сегашния й вид.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2 on: 14.07.2009, 11:31:42 »
Равномерно ще се разпространяват, но ще бъдат чувствително повече. Ще има и по-голямо натоварване на ескалаторите. Може би трябваше да са по четири, а не по три. За съжаление е късно, но разбира се трябва да оценяваме и да се радваме на станцията и в сегашния й вид.
Не забравяйте, че след свързването няма всички да се качват и да слизат на тази станция.
Икономията е майка на мизерията!

Offline Dikovec

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 14.07.2009, 13:00:41 »
Има и още едно правило което за съжаление никой не спазва. В Мюнхен ако просто се возиш на ескалатора задължително заставаш отдясно. Отляво минават само хора, който се катерят/слизат пак по ескалатора и се движат значително по-бъзо...

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 14.07.2009, 13:59:46 »
О, това да го спазваха щяше да е супер, че много мразя като бързам някоя лелка да ми запуши ескалатора...

Offline Gordon

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 14.07.2009, 14:20:31 »
О, това да го спазваха щяше да е супер, че много мразя като бързам някоя лелка да ми запуши ескалатора...
Няма как до го спазват, докато не го въведат. В Лондон навсякъде стоят надписи keep to the right.

Offline Крюшо

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6 on: 14.07.2009, 14:43:53 »
Няма как до го спазват, докато не го въведат. В Лондон навсякъде стоят надписи keep to the right.
Откатко чета форума, си мисля, че трябва да направим някаква организация по ограмотяването на хората за движение по ескалаторите. Със свързването на 2-та радиуса след 2 месеца ни очаква много по-голям пътникопоток и това е решение за по-бързото изпразване на станциите. Мисля, че навсякъде в Западна Европа се практикува този начин на пътуване с ескалаторите (лично аз съм го виждал в Париж и Барселона) . Дани да не предложим на Метрополитен залепване на лепенки, показващи, че към дясната страна на ескалаторите се придържат тези, които стоят на едно място, а в лявата са ходещите по тях?

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
« Reply #7 on: 14.07.2009, 14:47:12 »
Откатко чета форума, си мисля, че трябва да направим някаква организация по ограмотяването на хората за движение по ескалаторите. Със свързването на 2-та радиуса след 2 месеца ни очаква много по-голям пътникопоток и това е решение за по-бързото изпразване на станциите. Мисля, че навсякъде в Западна Европа се практикува този начин на пътуване с ескалаторите (лично аз съм го виждал в Париж и Барселона) . Дани да не предложим на Метрополитен залепване на лепенки, показващи, че към дясната страна на ескалаторите се придържат тези, които стоят на едно място, а в лявата са ходещите по тях?

В целия цивилизован свят си има култура за качване на ескалаторите, независимо дали в метрото или кварталния мол.
За момента обаче не може да се изисква от хората да спазват тези общоприети в Западна Европа правила, при положение че Метрополитен не смята за необходимо да ги обозначи по станциите.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 14.07.2009, 14:53:27 »
Метрополитен много неща не смяташе за необходими преди да им досаждаме с въпроси и запитвания, така че точно ние сме тия, дето можем да причиним промната...

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
« Reply #9 on: 14.07.2009, 15:42:15 »
Метрополитен много неща не смяташе за необходими преди да им досаждаме с въпроси и запитвания, така че точно ние сме тия, дето можем да причиним промната...

Нямам нищо против да участвам ако се реши да се изпрати запитване, молба или там , както се нарича. :)

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 15.07.2009, 20:12:21 »
 Аз затова не ползвам ескалаторите(където може) и си се качвам по стълбите.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 15.07.2009, 22:28:03 »
В целия цивилизован свят си има култура за качване на ескалаторите, независимо дали в метрото или кварталния мол.
За момента обаче не може да се изисква от хората да спазват тези общоприети в Западна Европа правила, при положение че Метрополитен не смята за необходимо да ги обозначи по станциите.
Да, наистина е така на доста места. С едно изключение - когато дебитът на ескалаторите не е достатъчен, еднолентово движение би генерирало голяма опашка и затова в такива случаи има двулентово - т.е. се стои и вляво, и вдясно.
И да оборя един мит - немските институции въобще не разчитат на културата на своите граждани. В Германия няма нищо повече от инструкции (само че немците намират за нужно да ги четат и спазват за разлика от нас). Eто въпросната инструкция:
« Last Edit: 15.07.2009, 22:33:50 by blagun »

Offline Dikovec

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 15.07.2009, 22:53:04 »
Това с инструкциите в Германия не го бях виждал... обаче веднъж си застанах спокойно отляво и една благородна немска крава щеше да ме отнесе като куцо пиле домат :) от тогава много внимавам:)))

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #13 on: 14.08.2009, 16:32:50 »
В настоящата тема ще се дискутира ескалаторите и траволаторите в нашето метро.
Поводът за нея са новите (и засега единствени) траволатори у нас на станция СУ, а идеята е на колегата Dicovec.

« Last Edit: 18.08.2009, 17:51:14 by LG_ »

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
« Reply #14 on: 14.08.2009, 19:11:03 »

От май месец...

« Last Edit: 18.08.2009, 23:31:42 by Repcho »

Offline aliaska

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 18.08.2009, 11:22:48 »

Траволаторът и ескалатора са радост за мързеливци както обичам да им казвам.В Германия и други европейски страни има много подобни съоръжения,особено в германия,където почти не съм стъпвал на стълби,а големи разтояния (например на летищата )и на много други места разтоянията се изминават с такива траволатори.Само,че при нас ме притеснява ползването му от гледна точка на това,че не сме научени на (Gehen links,stehen rechts правилото) и преминаването бързо по него ще бъде затруднено.

« Last Edit: 18.08.2009, 23:32:07 by Repcho »

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 18.08.2009, 11:57:25 »
Ще се приучи нрода, като се бута с едно: "Извинете, ама може ли да мина.."

Offline Dikovec

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 18.08.2009, 12:00:33 »
Вярно е, че народа ще се научи, но няма да е зле да има пояснителни табелки и надписи... не е зле ако да се проведе и една разяснителна кампания от страна на Метрополитен. Тук е момента да се опитаме да им вменим това задължение:)

Offline kernel32

• Запален по ГТ
  • Fail!
    • View Profile
« Reply #18 on: 18.08.2009, 13:04:13 »
Ами те за gehen links не са ли малко теснички тези травелатори :P Бабите ще има да недоволстват :D

Offline Dikovec

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 18.08.2009, 14:55:46 »
Написах един e-mail до metro@metropolitan.bg, който спкойно може да копирате, променяте и изпращате, там където сметнете за необходимо :)

Така или иначе все си мисля, че това (както и много други неща) зависи от нас!

"Здравейте!
Във връзка с предстоящото пускане на МС "Св. Кл. Охридски" усилено се коментира използването на ескалатори и траволатори на територията на софийското метро.

http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=359.940

С цел подобряване ефекта от използване на тези съоражения се надяваме да бъдат въведени следните правила при тяхното използване:
Отляво да се използват от хората желаещи да ходят (качват/слизат), а от дясно от тези, които просто се возият (снимка escalator.jpg). За целата е небходимо да се поставят разяснителни табели (снимка icon.jpg) и/или надписи в близост до ескалаторите и траволаторите.

Предложеното решение не е измислено от вчера, а се прилага широко във всички развити страни.

Надяваме се нашето желание да бъде удволетворено, за което сърдечно Ви благодарим.

Поздрави
Стефан Диков (от името на ползвателите на софийското метро)"

LG_: Съдържанието на постинга е леко променено за да се напасне на смисъла на преместените тук постинги

« Last Edit: 18.08.2009, 17:08:46 by LG_ »