Author Topic: Ретро снимки  (Read 642095 times)

Offline niczano

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Re: Ретро снимки
« Reply #3400 on: 12.06.2020, 16:06:16 »
От "ибей" площад В.И. Ленин

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3401 on: 25.06.2020, 16:07:56 »
Картички от Bus Memories.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Metan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #3402 on: 26.06.2020, 18:58:35 »
Тези балкантуристки автобуси с бургаските номера са интересни, но не мога да позная каква марка са

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3403 on: 26.06.2020, 21:29:20 »
ОМ - Борсани, италиански.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Metan

• View Profile
« Reply #3404 on: 26.06.2020, 23:19:26 »
Като тези ли са? Виждам разлика в оцветяването с горните, но номерата са близки.

« Last Edit: 26.06.2020, 23:22:19 by Metan »

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3405 on: 26.06.2020, 23:38:53 »
Същите абсолютно.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3406 on: 29.06.2020, 04:38:32 »
Някакъв неизвестен рейс в Севлиево, вероятно FAP или нещо от тоя род.

Offline bbb71

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #3407 on: 13.07.2020, 16:34:59 »
Здравейте! Някой дали има снимки на "плавателният канал", който е трябвало да бъде изграден в столицата. Също така бих бил благодарен, ако някой знае дали има още съществуващи остатъци от изкопите, както и къде би бил преминал маршрутът в днешно време.
Мисля да се напише някаква статия как би изглеждала София с тази екзотична придобивка, кои неща нямаше да ги има и къде щяха да бъдат спирките!
П.С: Знам, че е било невъзможно да се реализира.

Поздрави!

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #3408 on: 13.07.2020, 16:54:13 »
« Last Edit: 13.07.2020, 16:56:02 by viktorlc »
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #3409 on: 13.07.2020, 22:49:28 »
Също така бих бил благодарен, ако някой знае дали има още съществуващи остатъци от изкопите
В студентския парк изкопът си седи, но е обрасъл.

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3410 on: 14.07.2020, 00:46:27 »
Не е било невъзможно... просто безсмислено... но по онова време много неща са правени без смисъл, просто за самото правене, а не за резултата. То и сега го има това де...

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3411 on: 14.07.2020, 01:30:25 »
Навремето съм живял точно до въпросния плавателен канал, като бях в друга част на Младост близо до СБА.  Беше пълен с вода и тръстика и като деца правехме салове и лодки от стиропор и си играхме там. След няколко инцидента го засипаха, някъде към 95-96-та може би, постепенно по цялото протежение на Младостите. Между Младост 1 и 2 имаше дървено мостче.

И на мен са ми казвали, че не е било невъзможно да се направи, дори е щяло да стане добра атракция...но в бедните следвоенни години това е било последното нещо от което има нужда, изисквало е много труд, русерс и пари, които тогава са трябвали за много по-важни работи и са го зарязали. Трябвало да има шлюзове и помпи, било е сложно и скъпо съоражение. 58-59-та много хора са си загубили уиикендите да копаят безплатно в полето до Горубляне и района на днешния Студ.град.

Въобще имам една книга "България, нашата родина" от 50-те и наистина тогава е имало много грандомански проекти, които на теория са нещо хубаво, но само за престиж и показ без особен смисъл и постижимо само за много богати държави не и за бедността след военните години. Като например проекта за огромен фар на Черни връх и павирано шосе и автобусна линия до там, а фарът е трябвало да озарява Софийското поле овековечавайки подвига на бригадирите строили шосето. Или огромна мегаломанска сграда на мястото на царския дворец, която на проекта в книгата е все едно нарисувана на лист с молив.И всякакви подобни проекти са описани там :)
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #3412 on: 14.07.2020, 10:43:53 »
Здравейте! Някой дали има снимки на "плавателният канал", който е трябвало да бъде изграден в столицата. Също така бих бил благодарен, ако някой знае дали има още съществуващи остатъци от изкопите, както и къде би бил преминал маршрутът в днешно време.
Мисля да се напише някаква статия как би изглеждала София с тази екзотична придобивка, кои неща нямаше да ги има и къде щяха да бъдат спирките!

Поздрави!
Ето на тази въздушна снимка  от април 1966г., се вижда частта от канала, която е била построена в края на 50 - те години.

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #3413 on: 16.07.2020, 15:59:39 »
Още един ОМ Тигре Борсани - СА 3311.

Offline Metan

• View Profile
« Reply #3414 on: 16.07.2020, 21:25:12 »
Има с бургаски, има и със софийски номера. Колко ли такива са закупили за Балкантурист, явно не са били никак малко? Иначе снимката е хубава, дояде ми се грозде.
« Last Edit: 16.07.2020, 21:26:49 by Metan »

Offline София 100

• View Profile
    • Email
« Reply #3415 on: 18.07.2020, 20:54:58 »
Снимки от различни места в София, заснети през 1969 и 1974г.
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline Metan

• View Profile
« Reply #3416 on: 19.07.2020, 00:42:30 »
Снимките са много хубави, тези от 1969 са хванали ремонта на Георги Димитров, махането на паважа и смяната на релсовия път, подлезът при хотел Балкан вече е изкопан, както и долната част от Сп. Петка. Някои от снимките ми се струва, че са 1-2 години по-рано (например Съборна и Корекома със Св. Николай). Можеш ли да пуснеш връзка към оригиналните снимки?

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • Ikarus 280.92T Ganz elektrotechnische werke
    • View Profile
« Reply #3417 on: 19.07.2020, 01:10:56 »
Кое е мястото от предпоследната снимка?
Никога няма да се измисли по - добро нещо от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #3418 on: 19.07.2020, 09:18:59 »
Добър въпрос. Аз залагам на някъде в „Надежда“. Тази смес от стари къщи и панелни блокове само натам ме навежда, макар и да не мога да позная мястото.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #3419 on: 19.07.2020, 12:47:53 »
Добър въпрос. Аз залагам на някъде в „Надежда“. Тази смес от стари къщи и панелни блокове само натам ме навежда, макар и да не мога да позная мястото.
На времето на много места е било така...

Снимката от Ал. Невски е огледално обърната - личи си от посоката на завой на ККМ и от иконата, кояъо е наопаки...