bTV и Нова успяха да заблудят целия свят, че има криза...
Я мразим да мислим, оти като мислим се мразим...
Та и ти така сега...
Часовете по история много бързо се забравят май.
Само да напомня - Крахът на Уолстрийт през 1929 е предизвикан след един единствен слух, пуснат от известен банкер Дж. П. Морган.
Същността на слуха - една от най-популярните банки (Проминант Банк мисля, че се казваше) е пред фалит.
Идеята на слуха е да се предизвика паника сред хората, имащи влогове в банката.
Целта - уплашени, че ще загубят парите си, хората ги теглят, банката е принудена да възстанови активите и и почва да събира дължимото от хората, които е кредитирала.
Те остават без капитал и се оттеглят от пазара; пазара претърпява загуби, защото с такива масови тегления от актива на банката, долара се обезценява. Респективно пазара е принуден да се свие, съкращавайки работници, които бидейки без работа се оттеглят от пазара, защото не могат да си позволят излишни харчове, което предизвиква още по-жестоко свиване на икономиката.
Респективно липсата на капитал предизвиква малките производства да разпродадат имуществото си или да го върнат на банките, търпящи загуби.
Системата е същата от 1929 - ако медиите наплашат населението и го предизвикат да се оттегли от пазара се получава лавинообразен ефект, който засяга всички отрасли, дори и кризата да е започнала в един определен.
Кризата тръгна от САЩ, тъй като Федералният резерв сви потреблението на долара и това предизвика обезценяване и банките бяха принудени да възвърнат активите от кредитираните си клиенти, респективно - кризата започна оттам и благодарение на любзните медии като btv, които още преди да е стигнал ефекта до тук ни учеха как се кандидатсва за работа по време на криза и какво да си купуваме по време на криза, нашия пазар претърпя много по-жестоко свиване, отколкото щеше да претърпи, ако медиите си бяха държали плювалниците затворени...
Тъй като най-големите кредитори на банките в света като цяло са корпорациите (има корпорации, които са по-силни икономически от цели държави като Саудитска Арабия), банките работят за интересите на клиентите си. Корпорациите, подобно на всеки бизнес, имат само един интерес - максимална печалба, срещу минимална инвестиция.
Инвестирането в насъскване на свиване на пазара е начин за изкупуване на малки конкурентни предприятия и производства на безценица и това е икономическа практика, прилагана и оптимизирана от десетилетия насам.
Системата на МВФ (Международния Валутен Фонд) се занимава с две неща: отнемане на златния стандарт на страните, които са ѝ подопечни и въвеждане на моделс централна банка, заемаща парите на правителствата, тъй като по този начин, стойността на парите се контролира от тяхното обръщение, а не от реалното количество активи, които притежава държавата.
Лошото на тази система е, че - който контролира частните банки, регулира обръщението, който регулира пазара, регулира банките и в система, в които парите се оценяват от обръщението им, стойността на парите в отделните държави автоматично се превръща в скачени съдове...
Така...
Да продължавам ли да обяснявам или ще продължавате да се правите на остроумни и да мятате ирочнини забележки???