Author Topic: График на движение на метрото  (Read 121524 times)

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: График на движение на метрото
« Reply #960 on: 04.04.2018, 14:05:20 »
Всъщност, аз съм забелязал, че часовниците по станциите са 2-3 минути напред. Телефонът ми се сверява автоматично и съм го засичал с БАН, точен е, я техните винаги са напред. Затова и тръгват по-рано, де факто по техния часовник е на време. Не знам, дали е нарочно с някакъв замисъл или от небрежност.

Online wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #961 on: 04.04.2018, 17:27:29 »
Небрежност, разбира се. Има станции, на които са точни, а и периодично ги сверяват, но явно сами избързват малко по малко. А за часовниците в самите влакове да не говорим - вечният рекорд, който съм виждал е 6 минути напред. Доколкото ми е известно няма мусати /или сходно/ в метрото, така че това обяснява, защо има случаи да минават по-рано.

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #962 on: 05.04.2018, 14:45:50 »
Няма как и да имат под земята!Движението става по хартиено разсписание.

Offline Lepos_Grim

• Приятел на ГТ
  • The Omsi Possessed
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #963 on: 28.04.2018, 16:14:08 »
Аз също съм забелязал, че влаковете тръгват от МС Витоша 2 минути преди разписание и съответно надолу също минават с две минути аванс.
Това е така, защото в час пик влаковете трупат закъснения от Витоша до Обеля и се дължи на относително големия интервал между влаковете. Евентуално ако влаковете са по-начесто (6-7 минути) няма да трупат толкова закъснения.
Не знам дали сте забелязали, но влаковете Обеля-Витоша не са толкова редовни колкото тези Витоша-Обеля (разлика от около 2-3мин.)
Мисля, че промени в графика ще настъпят най-късно при откриването на МД3. Надявам се да съм прав, защото преди отварянето на новата метростанция Витоша пътникопотопът беше много по-малък отколкото сега. :(

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #964 on: 06.07.2018, 07:41:46 »
Не знам дали чак сега го забелязвам или винаги си е било така, но в сутрешните часове на Младост 1 влаковете не се редуват, а идват 2 поредни до Летището и един до Бизнес парка.
Винаги съм си мислил, че се редуват през влак...
« Last Edit: 06.07.2018, 07:43:42 by bonbon »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #965 on: 06.07.2018, 12:12:18 »
Майка ми го беше забелязала това още преди 6-7 месеца. Мисля, че се получава така заради курсовете на някои влакове от Витоша до БПС, както и заради включването на влаковете от депото до Летище София.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #966 on: 10.07.2018, 13:42:28 »
към БП 7:06, 7:18, 7:30
към ЛС 7:09, 7:16, 7:22, 7:28

Причината е, че в обратната посока се прави синхрон към центъра, а отсечката към ЛС е по-дълга и трябва от по-рано да се направи по-кратък интервалът.

Offline Lepos_Grim

• Приятел на ГТ
  • The Omsi Possessed
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #967 on: 13.10.2018, 09:22:41 »
Безобразие. Вчера влакът, които трябваше да дойде в 19:09 на Сердика 2 дойде с цели з минути по-рано. А друг път дойде толкова рано, че после поне 20 минути нямаше влак. :help: Слава богу, че не се случва толкова често, ама е изключително неприятно да се разминават така разписанията.

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #968 on: 13.10.2018, 09:31:38 »
Безобразие. Вчера влакът, които трябваше да дойде в 19:09 на Сердика 2 дойде с цели з минути по-рано. А друг път дойде толкова рано, че после поне 20 минути нямаше влак. :help: Слава богу, че не се случва толкова често, ама е изключително неприятно да се разминават така разписанията.

Не влаковете пристигат по-рано, ами разписанието в сайта на ЦГМ е грешно (ако го гледаш там).
Моите наблюдения са, че има разлика с 3-4 минути - по М2 идват по-рано от разписанието, а по М1 - закъсняват.
Опитвах се няколко пъти да правя маршрут с прекачване, гледайки разписанията, но на практика това не е възможно без чакане на 15+ минути автобус след слизане от метрото например. Затова мога да твърдя, че разписанието на метрото е въведено грешно в сайта.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #969 on: 13.10.2018, 21:10:17 »
Или пък може да нямат персонал и за това да се получават по-големи интервали от посочените. Неведнъж ми се е случвало при обявен един интервал в пиков час на таблата в някоя станция да чакам и да покаже на таймера с няколко минути повече. Редовно се случва на станция Искърско шосе.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #970 on: 13.10.2018, 22:45:06 »
Ако липсваше цял влак щеше да чакаш 2 пъти повече, не с минута-две. Специално таблата от Дружба до Летището очевидно не могат да смятат - като пише 10 мин например - идва след 7 8 винаги, и на таблото просто се отброяват по-бързо. Засечи го с часовник и ще видиш.
« Last Edit: 13.10.2018, 22:46:42 by wiNt »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #971 on: 14.10.2018, 08:38:48 »
На Люлин пък в посока летището дава точно време, а в посока Бизнес парк идва винаги, когато остават две минути на таблото.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #972 on: 14.10.2018, 19:44:21 »
Часовниците във влаковете и тези във станциите не показват едно и също време. Оттам идва и разминаването спрямо разписанието.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline snaker

• Маниак
    • View Profile
« Reply #973 on: 15.10.2018, 21:34:31 »
А според мен цялото разминаване в разписанието е само и единствено в това, че имат толкова много време, че ако не се влачат между станциите винаги ще са с аванс. Дори в час пик, когато се бавят повече по станциите, пак се кара общо взето с около 40-50 км/ч. Нашето метро е едно от най-бавните, на които някога съм се качвал изобщо.

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #974 on: 15.10.2018, 21:45:07 »
Разписанието е разтеглено - да, на има участъци по които не може да се кара бързо.
Въпроса е, че според умните глави изготвящи разписанията и хората в Метрополитен не си помагат помежду си.
Ако се кара сравнително бързо, на последната станция ще е с поне 10 минути аванс....
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“