Author Topic: Русе - обща тема  (Read 281586 times)

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Русе - обща тема
« Reply #1100 on: 27.09.2020, 21:46:13 »
Четох за промените в транспорта. А3, 6 и 19 ще влизат откъм Охлюва  Метро и по Трети март - до уличката към Корабната пред Сарайския мост. Не знам дали е пропуснат заместител на ТБ2+9+24+26 - практически главният набор линии, обслужващи Западната промишлена зона. Без такъв заместител по маршрут Арда - Стамболов- Охлюва - Метро - Трети март - Ерма просто обслужването с 3 рехави линии е пародия. При това иде реч за няколкомесечен ремонт.
« Last Edit: 27.09.2020, 21:52:17 by blagun »

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #1101 on: 27.09.2020, 23:41:28 »
Пародия е, че за втори път (вече като общинско дружество) не могат да се светнат, че могат да прибират с авариините камиони подвижния си състав в депото. Сега сигурно линиите се обдлужват с максимум 25 тролея и пак ще бъдат оставени на "добрите" намерения на спуканите капути, ходещи със спрейове в ръка. От предния ремонт не си взеха поука, че парите за чистене на драсканици и смяна на счупени стъкла(подменени със плексиглас) могат да се минимизират до няколко литра нафта за Шкодата и Камаза. Че няма да осигурят охрана е ясно и на малките деца, но поне за времето на ремонта да приберат последната партида тролейбуси. За довозващ транспорт от Сент Уан към ДАП-а - от къде акъл да пуснат бусчето Ивеко поне в пиковите часове(не знам дали Меркавима е цял). Явно паната за графити обещани от кмета вече са достъпни.

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1102 on: 28.09.2020, 00:28:26 »
До Благун Т26 не се изпълнява от доста време.
Що се отнася за транспорт с бусчето. Три пъти си писах с управителя и той категорично отказва да пусне транспорт. Според него бусчетата вече не са стока, а меркравима си стои цял и може да тръгне на линия. Към този момент машините са 21 броя и наистина няма да е толкова сложно да се прибират. Разписанията на 2,9 и 24 също са орязани както си трябва. Би трябвало да има охрана, но и аз се съмнявам. В неделната вечер 903 ивекото с табели 29 е оставено в Чародейка и вероятно ще се ползва редовно.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1103 on: 28.09.2020, 11:35:29 »
Чехите казват, че в Злин има само два 24Тр, които не са в движение, така че не може всичките 5 да са оттам.

Разцветката бе същата като на тези от Злин и на петтях. Всичките с каросерия на Ирисбус Агора. Като гледам снимки в нета и в Марианске има Шкоди със същата каросерия и разцветка. Не съм видял документи за да знам с точност от къде идват. Интересно ми бе само за къде са.

Възможно е да са за Кишинев, но е странно защо от Румъния пътуват към Турция. Дали няма някакви ограничения за преминаване между Румъния и Молдова в момента?
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #1104 on: 28.09.2020, 11:42:32 »
Кишинев очакват 20 24Тр с новата каросерия от Рига - едва ли тези са били за тях.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1105 on: 28.09.2020, 11:44:44 »
Те имат интерес, по моя информация, и за още тролейбуси, освен тези от Рига.
храна за мозък - http://www.banitza.net/