Author Topic: Русе - обща тема  (Read 236535 times)

Hamann

• Guest
Re: Русе - обща тема
« Reply #60 on: 31.07.2009, 15:57:59 »
Големи красавци ще сте,трябваше и фуражки да ви направят  :) :) :)

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.transport.vt
    • Email
« Reply #61 on: 01.08.2009, 19:20:35 »
По БТВ току-що казаха ,че са вдигнали цената на билета на 90 ст.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #62 on: 01.08.2009, 22:56:57 »
По БТВ току-що казаха ,че са вдигнали цената на билета на 90 ст.
Това го коментирахме в тема "ЕГГЕД" с подходящи "благословии" ;)

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #63 on: 03.08.2009, 20:18:48 »
Геокомерс май са прочели моите думи и возят на 80ст (никой не споменава това) и може да ми се струва, но днес с 28 когато се качвах към Дружба и настигнахме на Сердика 27 тя беше почти празна(в 28 бяхме около 25души). Ако някой знае на колко возят Шанс 99 да каже, ако не аз утре ще използвам 32 и ще съобщя. Еггед май ще бъдат в нокдаун за времето когато Геокомерс (Шанс 99) таксува на 80ст защото в момента застаряващото население на града не е готово да отделя по още 10ст за возила по нищо неотстъпващи на споменатите Геокомерс.
Едит:4.08 Шанс също карат на 80ст.
« Last Edit: 04.08.2009, 19:11:15 by simo »

Offline DidoGO

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #64 on: 10.08.2009, 19:28:56 »
До края на годината 50% от тролейбусния парк в Русе ще бъдат обновени

Инвестиции в размер на 6 млн. евро, 80% обновяване на тролейбусите в града, внасяне на 30 реновирани автобуса "Мерцедес", проучвания за разширяване мрежата на градския транспорт до края на 2009 г. предвижда програмата за развитие и инвестиции в обществения транспорт в Русе. Проектът за цялостно модернизиране на транспорта в Русе стартира през 2007 г., когато е създадено съвместно акционерно дружество между община Русе и "ЕГГЕД България" АД. Вече е сключен договор за доставка на над 60 нови автобуса от среден клас габарити, като всички са адаптирани за хора с увреждания. Производството на първите двайсет автобуса е възложено в началото на май и първите десет ще бъдат в движение в града през месец ноември. Пълният размер на инвестицията в новите превозни средства се очаква да надхвърли 12 милиона лева. През октомври и декември от Италия ще пристигнат още петнайсет електротранспортни средства, което означава, че до края на 2009 г. около 50% от тролейбусния парк ще бъдат обновени, казаха за "Строителство Градът" от "ЕГГЕД Русе" АД.  Първите седем реновирани тролея се движат по улиците на Русе от лятото на миналата година. Те са изцяло обновени швейцарски машини, доставени от гр. Базел. Всяка от тях може да превозва 134 души.

http://sg.stroitelstvo.info/show.php?storyid=768049

Offline ari_91

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #65 on: 10.08.2009, 20:19:06 »
Това е добра новина , стига да е найстина вярна .  :)

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #66 on: 10.08.2009, 20:40:42 »

Кое му е доброто? Че обраха старите западни машини или,че имат наглостта да се хвалят?
« Last Edit: 10.08.2009, 20:50:30 by Beer »
Keith Keller (67018) - - (92042) Honegger

Offline svilenrr

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #67 on: 10.08.2009, 21:20:28 »
Тази PR новина ЕГГЕД я мелят вече две години, с тази ралика, че машините които ще идват като тролеи не бяха от Италия, а от Германия (по предположения се гласяха модели на NAW), а сега идват много стари ИВЕКО-та. NAW щяха да са къде къде по-добре. Що се отнася за автобусите си намериха пазар за старите, разнебитени, много шумни и грозни израелски подобия на автобуси, които никой от БГ не иска и ни ги натресоха по нашите улици да ни развалят спокойствието с трещящия шум, който издават и да ни смущават с грозотата на външния си вид  :angry:. Докато не видим тази поръчка от нови автобуси това са само призказки за реклама, а не изпълнимо обещание.

Offline Wishmaster-ruse

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.Roat.hit.bg    http://Wishmaster-ruse.hit.bg
    • Email
« Reply #68 on: 10.08.2009, 23:54:55 »
Хаха ако Меркавима е шумен застани зад Tessa май беше на русе - щръклево маиче работи да видиш какво е шум и тресене от двигателя на този автобус.
Нито пък BMC и Isuzo са по тихи  :P
няма тих голям двигател дето е сложен на дърт автобус
Исузо ти се струва тих защото е със малък двигател дето го дават да гори 15л на 100 км.
така че не си правете илюзия за автобус и тишина няма такова нещо както и тих камион когато му се дава газ на буталата.

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #69 on: 11.08.2009, 11:03:06 »
Е как, има много тихи автобуси - новите ;) Mercedes Citaro например е доста тих ;)

Offline svilenrr

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #70 on: 11.08.2009, 14:25:33 »
Съгласен съм, че всички шумят, но на Меркавимите е много дразнещ пръщящ шум, докато на автобусите на Геокомерс и Шанс не пръщи, а по-скоро "вие" както Мерцедеса, докато не е тролей. Този шум е по-поносим от пръщенето на Меркавимите. Дано разберете какво имам предвид  ;).

Offline Vancho

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #71 on: 17.08.2009, 17:25:11 »
Да вземат да ''обновят'' контактната мрежа, че вече не се издържа... Положението става все по трагично ... Днес множество аварии с голяма продължителност в Чародейка /където е най новата КМ  :rolleyes:/

Offline Marti

• Наистина съм луд
  • RADIO ENERGY The Best Of 90s Music
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
« Reply #72 on: 20.08.2009, 18:20:47 »
Картите за пенсионери и учащи - със снимки

Абонаментните карти на "ЕГГЕД Русе" АД за пенсионери, ученици, студенти и докторанти редовно обучение, вече ще се издават само след предоставяне на актуална снимка. Картите за многократно пътуване, които ще влязат в сила от 1 септември, ще са по-добре защитени срещу злоупотреби. Снимките с размери 20x30 мм ще бъдат залепени върху документа, като по този начин никой друг освен собственика няма да има възможност да ги използва. Тази промяна във формата на картите няма да има отражение върху цената, която ще остане същата. Абонаментните карти ще могат да бъдат закупени от всички пунктове на Дружеството ЕГГЕД Русе АД, както досега, а веднъж дадена, снимката ще може да бъде използвана и при закупуване на карта за следващ период.

Съвсем скоро клиентите на ЕГГЕД Русе ще разполагат и с официален документ, който да регламентира правата и задълженията на пътниците и на превозвача ЕГГЕД Русе - Общи условия за превоз на пътници в общинската транспортна мрежа на град Русе. Документът ще бъде публикуван на сайта на компанията и по пунктовете за продажба на карти веднага щом бъде изработен. Това са само две от поредицата от мерки, които ЕГГЕД Русе АД смята да предприеме като грижа за клиентите си.
Източник: News.Ruse24.bg

Offline roki

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #73 on: 02.10.2009, 19:00:55 »
Информация от днеска 02.10.2009г.
54610 - 29л
54230 - 29л
59043 - 29л
54415 - 27л
59010 - 27л
59021 - 27л
54830 - 27л
54356 - 25л
54367 - 25л
59032 - 13л
54137 - 13л
54829 - 13л
54159 - 13л
54760 - 24л
54782 - 24л
53321 - 24л
53287 - 24л
54654 - 24л
53276 - 16л
53298 - 2л
53210 - 7л
53221 - 11л
53054 - 9л

Offline Marti

• Наистина съм луд
  • RADIO ENERGY The Best Of 90s Music
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
« Reply #74 on: 08.10.2009, 09:35:36 »
Определят нови условия за автобусните превози

На днешната сесия общинският съвет ще гласува решение за обявяване на конкурс за възлагане на обществен превоз на пътници по Републиканска транспортна схема, предаде Дарик радио. Ще се утвърдят условията и изискванията към кандидатите. Общинските съветници ще определят и критерии и начин за оценка и класиране на кандидатите, участници в конкурса.
Източник: News.Ruse24.bg     

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
« Reply #75 on: 08.10.2009, 19:48:18 »
Някой да знае Шанс99 и Геокомерс да не са се обединили? Защото днес гледах ученическа карта за пътуване за А18 с надписи Шанс 99, а линията е на Геокомерс и се изпълнява от тяхни автобуси?!

Offline platon

• Запален по ГТ
    • MSN Messenger - plamengt@hotmail.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #76 on: 09.10.2009, 09:48:53 »
Някой да знае Шанс99 и Геокомерс да не са се обединили? Защото днес гледах ученическа карта за пътуване за А18 с надписи Шанс 99, а линията е на Геокомерс и се изпълнява от тяхни автобуси?!
Предполагам, че ако това е станало щеше да има информация в медиите. По-вероятно е обаче да са се договорили да издават карти и за линиите, обслужващи другата компания.

Stinger

• Guest
« Reply #77 on: 13.10.2009, 21:16:04 »
Извинявам се предварително, ако е дискутирано преди за хаосът, който цари на т.нар. "временно" депо в Дружба 3. Тролеите стигат чак до новата Билла. Никога нямаш представа откъде ще тръгнат, ватманите и кондукторите минават покрай спирката и напук нищо не казват на пътниците. За толкова години манталитета на ватманите и кондукторите не се промени с грам. Отношението е все едно, че са някакви шефове, а пътниците са някакви натрапници, а не клиенти.
« Last Edit: 13.10.2009, 21:58:49 by Stinger »

Offline Wishmaster-ruse

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.Roat.hit.bg    http://Wishmaster-ruse.hit.bg
    • Email
« Reply #78 on: 13.10.2009, 23:27:53 »
със риск да си създам врагове но ще кажа това прави сте че не се знае от къде ще тръгне тролея на Дружба но наистина някой пътници са натрапници. Мога и примери да дам  ;)
Например на Метро си спрял на най отдалечения край на паркинга и имаш 20 минути почивка и си седнал да се храниш и пътниците идват и се качват без да попитат може ли да се качът а когато им направиш забележка почват какво ми били пречели да стоят седнали в автобуса.
Или пък нямало навес на Метро и ако валял дъж трябвало да съм ги пуснел вътре въпреки че имам почивка.
Да кажа пак не искам да си създавам врагове но обществената чакалня е на гарата и автогарата мен ми бръмнала главата от некултурни пътници дето като влязат и разговарят на висок глас та да ги слушат всички и е нормално да искам да остана поне за малко на тишина.

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
« Reply #79 on: 13.10.2009, 23:30:36 »
със риск да си създам врагове но ще кажа това прави сте че не се знае от къде ще тръгне тролея на Дружба но наистина някой пътници са натрапници. Мога и примери да дам  ;)
Например на Метро си спрял на най отдалечения край на паркинга и имаш 20 минути почивка и си седнал да се храниш и пътниците идват и се качват без да попитат може ли да се качът а когато им направиш забележка почват какво ми били пречели да стоят седнали в автобуса.
Или пък нямало навес на Метро и ако валял дъж трябвало да съм ги пуснел вътре въпреки че имам почивка.
Да кажа пак не искам да си създавам врагове но обществената чакалня е на гарата и автогарата мен ми бръмнала главата от некултурни пътници дето като влязат и разговарят на висок глас та да ги слушат всички и е нормално да искам да остана поне за малко на тишина.
За мене си прав, но такава е културата на българина и тя нямя дя се промени за жялост.