Author Topic: Русе - обща тема  (Read 254453 times)

Offline iproject

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Re: Русе - обща тема
« Reply #120 on: 08.02.2010, 16:41:33 »
Неправилно паркиран джип блокирал тролеите в Чародейка
Цялата тролейна мрежа, осигуряваща кв. „Чародейка”, е била блокирана от неправилно паркирал джип на обръщалото, съобщиха от Община Русе.

От ранни зори униформени и служители на снегопочистващите фирми безуспешно издирвали прибралия се на топло стопанин на лъскавото возило.
От общината апелират към гражданите да спазват ограниченията, свързани с лошите метеорологични условия и тежката пътна обстановка. Все още не е чистено по второстепенната пътна мрежа, но до края на деня се очаква снегопочистващата техника да влезе и там. От Община Русе призовават гражданите да не използват личните си автомобили, защото така затрудняват целия процес на снегопочистване.
Ето я причината за липсата на тролеи в Чародейка.

Offline Karosa SL11

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #121 on: 08.02.2010, 18:40:33 »
Неправилно паркиран джип блокирал тролеите в Чародейка
Цялата тролейна мрежа, осигуряваща кв. „Чародейка”, е била блокирана от неправилно паркирал джип на обръщалото, съобщиха от Община Русе.

От ранни зори униформени и служители на снегопочистващите фирми безуспешно издирвали прибралия се на топло стопанин на лъскавото возило.
От общината апелират към гражданите да спазват ограниченията, свързани с лошите метеорологични условия и тежката пътна обстановка. Все още не е чистено по второстепенната пътна мрежа, но до края на деня се очаква снегопочистващата техника да влезе и там. От Община Русе призовават гражданите да не използват личните си автомобили, защото така затрудняват целия процес на снегопочистване.
Ето я причината за липсата на тролеи в Чародейка.
Добре де вие в Русе паяци нямате ли? Викат полицаите и паяка, и се решава въпроса. Не е нужно да се блокира целия обществен транспорт заради един тъпанар, на който му е харесало да паркира точно на обръщалото на тролеите. Иначе за такива идиоти лекове много: от пълнене на купето със строителна пяна до заливане на автомобила със спирачна течност. Въпрос на въображение.
Това Кента-та е най гадния автобус на света!

Offline platon

• Запален по ГТ
    • MSN Messenger - plamengt@hotmail.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #122 on: 09.02.2010, 08:22:08 »
Паяци няма. Иначе кмета е много приказлив! Може да паркираш където си искаш и това е! Пълна свободия! И общината все се оплаква, че няма пари.

Offline roki

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #123 on: 09.02.2010, 21:09:43 »
Така си е пълна свободия особено в този сняг ако с кола или автобус по ул.Борисова и други малки централни улички е не мислимо.

Offline naster1

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #124 on: 12.02.2010, 18:06:10 »
По молба на благун, пускам тук тази снимка:

източникЪТ е di4ko
« Last Edit: 12.02.2010, 18:26:33 by difian »

Offline roki

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #125 on: 12.02.2010, 19:44:39 »
Днеска 12.02.2010г. видях Исузу на Шанс-99 по линията Пиргово-Мечка-Русе  учудващо пак са спечелили някоя линия явно на сухо няма да останат.

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #126 on: 12.02.2010, 20:46:20 »
Днеска 12.02.2010г. видях Исузу на Шанс-99 по линията Пиргово-Мечка-Русе  учудващо пак са спечелили някоя линия явно на сухо няма да останат.
Те тази линия я имат от януари. Имам приятели от Пиргово и казват, че биха предпочели да закъснеят за работа и да изчакат следващия автобус на Искра отколкото да се тъпчат като фъстъци във вакумирана опаковка. А се и случвало часът когато автобус на Шанс трябва да обслужва маршрута да има автобус на Искра и шофьорът на 2-та фирма им е обеснявал, че Шанс не искали да си пращат автобусите по непочистения маршрут :annoyed:. Според мен тези Исузу-та въобще не стават за междуселищен транспорт и особено до/от селата Пиргово и Мечка към града. Този маршрут има голям пътникопоток, като този до/от Мартен и Сандрово.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #127 on: 13.02.2010, 00:21:33 »
По молба на благун, пускам тук тази снимка:
Благодаря! Явно ме хваща носталгия и искам отвреме навреме да си видя родния град и родния блок.
Ако има на какво да се завижда на Русе инфраструктурно, това е перфектно проектираното още преди повече от 30 години околовръстно шосе (Международното шосе). Вярно, доста време беше зле поддържано, но да се надяваме, че това е минало свършено.

Offline roki

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #128 on: 13.02.2010, 19:11:54 »
Те тази линия я имат от януари.
Ясно просто аз не съм го засичал и не съм в крак с новостите.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #129 on: 03.03.2010, 10:11:37 »
Паяци няма. Иначе кмета е много приказлив! Може да паркираш където си искаш и това е! Пълна свободия! И общината все се оплаква, че няма пари.

Ха, да ви е честит! 
Quote from: news.dir.bg
За 4 часа паякът прибра 3 автомобила в Русе
02 март 2010 / News.dir.bg
Паякът в Русе вече работи. За освобождаване на колата се плащат 40 лв глоба.

Ако собственикът се яви, докато я вдигат, може да си я получи обратно само срещу половината сума.
Автомобилите се прибират на паркинга на ул. „Котовск". Вчера само до обяд бяха прибрани 3 коли, паркирани в нарушение, предаде БНТ-Север. Само за 10 минути, пред смаяните погледи на минувачите, служителите на паяка закачиха, вдигнаха и отнесоха един автомобил. Така вече ще се освобождава място за движение или пък за следващия нарушител.

Вдигането на колата с паяк не е изненада за шофьорите, тъй като на много места в Русе вече са поставени специални табели. На тях е изписан и телефонният номер, на който автомобилите могат да бъдат потърсени. Тази крайна мярка беше наложена от Общината с решение на местния парламент, и с цел движението в града да се облекчи.

Първите собственици на прибрани коли побързаха да си ги вземат още преди обяд. Но в случай, че не направят това, паркингът е достатъчно голям, за да побере поне 30 автомобила, паркирани в нарушение.

Offline Vancho

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #130 on: 08.03.2010, 15:56:50 »
Хайде нека аз разкажа една случка от днес.
Качих се от спирката на ялта в 13 та с карта за 29 та... Показах я и кондукторката ме запита откога 29 та ходела по тоя маршрут. Аз и отговорих че си слизам преспокойно на следваща спирка и по правилник картата важи до следващата спирка, където вече не се дублират маршрути. Да, ама не. То важало за половин спирка, а не за цяла  :D На СБА съм можел да сляза с 24 та, но не и да се кача  :D Та така де не желаех да се разправям... Жената ме свали на кръговото където вече бях влазъл в маршрута си и оттам си хванах 29 та.. И без туй ми направи услуга щото се качих на ЗИУ вместо Ивеко и си слязох в моя квартал :P Ама така де, то качването не е като слизането, а и жената работи от 20 години, аз като още нямам 19, какво съм тръгнал да споря с нея  :bb:  :rolleyes:

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #131 on: 08.03.2010, 17:55:42 »
по правилник картата важи до следващата спирка, където вече не се дублират маршрути.
В Русе са много либерални. До съвсем скоро в София не признаваха карти, даже ако автобусът спира на същата спирка, но на различно колче. Примерно за маршрут Плиска-Орлов мост с карта за А213, завиваща надясно от Орлов мост, не можеш да ползваш друг автобус или тролей, продължаващ направо или наляво. Сега това е променено, но не знам, дали се зачита и за качване.

В твоя пример изглежда, че от Печатните платки до Ялта можеш да отидеш с ТБ13, но не можеш да се върнеш по същия начин.

Offline Wishmaster-ruse

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.Roat.hit.bg    http://Wishmaster-ruse.hit.bg
    • Email
« Reply #132 on: 11.03.2010, 23:46:07 »
По принцип трябва да слязат на Пазара, защото в правилника е посочено, че важи само за спирки, които се дублират по маршрута. Така че няма какво да се сърдите, но правилника не е измислен от работниците.
Учудващо е, как винаги Българина тълкува грешно 90 процента от нещата, подлежащи на тълкуване. И винаги смятаме, че някакви си правила било за движение, било за безопасно пресичане и изчакване на градския транспорт на тротоара, а не на платното за движение, не се отнасят до нас самите.

Както и да е, това не е тема, която трябва да дискутираме точно тук.
« Last Edit: 12.03.2010, 17:15:54 by blagun »

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #133 on: 12.03.2010, 00:14:02 »
Ъ-Ъ-У...

Offline iproject

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #134 on: 12.03.2010, 08:21:18 »
Wish гледал съм правилника на ЕГГЕД на спирката в Чародейка. Там си пише, че пътника има право да слезе на следващата спирка след като вече не се дублира маршрута. Например съм с карта за 21 и съм в ТБ29 и слизам на паметника Ленин , вместо на пазара.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #135 on: 12.03.2010, 17:19:52 »
Ами направо го цъкнете с GSM този правилник, за да се изяснят нещата. Явно правилото за следващата спирка е в сила, след като и контрольорката го зачита. Но Ванчо се е качил на предходната, а не е слязъл на следващата спирка, което не е същото. По тази логика той може да се качи от Ялта за една спирка на ТБ2 с карта за ТБ29 с претенцията, че двата тролея имат стотина метра общ маршрут в кръговото движение.

Offline Vancho

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #136 on: 13.03.2010, 18:54:23 »
Добре де, в случая ако се кача на ТБ 2, вече нещата коренно се променят, защото отивам в съвсем различна посока, но при качване от Ялта на 13 та, аз отивам в същата посока, към която се движи и 29 та. А и след не повече от 200 300 метра се влиза в кръговото и маршрутите се засичат. Наистина недоумявам каква е тази идиотска логика. Някой ще каже : ами качи се с карта за ТБ 29 в дружбите спирката на 24 часа. Убеден съм че почти никой няма да се заяде за подобна щуротия, само дето друг е въпроса че аз по добре да отида на печ платки, отколкото на спирка в дружбите. И още нещо : веднъж стигнах до училище по една много странна схема : 9 та до СБА и 19 та от СБА към захарната... Е, не е ли същата ситуация както описаната с ТБ 13 ? Този път никой не ми направи проблем.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #137 on: 13.03.2010, 20:44:56 »
Ето го текстът от общите условия за превоз на пътници в Русе:
"3.1.8. Карти за пътуване, издадени за една линия важат и за останалите Превозни средства на Превозвача, в участъците  където маршрутите им се дублират и имат общи спирки, включително до първата следваща спирка.". Значи кондукторката в А19 те е проспала или те е проверила след кръга.

Тук е целият документ: http://egged-ruse.com/tickets/ticketcollectors

Offline Vancho

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #138 on: 13.03.2010, 22:14:26 »
Не, провери ме веднага след като се качих но не сметна за редно да ми прави проблем и съвсем правилно. Просто не мога да разбера за няколкостотин метра защо трябва да се правят на интересни... Ще кажеш че на следващата спирка ще влезе проверка... Те винаги се качват от печ платки  :D  И така и не схванах как така слизането е различно от качването, ама както и да е  :rolleyes:

Offline Wishmaster-ruse

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.Roat.hit.bg    http://Wishmaster-ruse.hit.bg
    • Email
« Reply #139 on: 14.03.2010, 00:09:42 »
Проблема е изцяло на колежка която не ти е направила забележка в 19 линия ако заедно с теб се качат проверяващите и колежката е изгармяла заради 90ст.
Ако така и харесва браво на нея но не си струва да я накажат за това и да прати много поздрави на някого на ул. Дунав №10.
А и доколкото помня в такъв случай трябва да накажат не кондуктора а нередовния пътник.  8)