Author Topic: Русе - обща тема  (Read 235840 times)

Offline N_D

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Re: Русе - обща тема
« Reply #140 on: 14.03.2010, 21:11:48 »
В подобна ситуация пътника казва, че не е таксуван или не са дали билет.И става скандала.
В София е по различно

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #141 on: 17.03.2010, 20:22:26 »
Днес приключва монтирането на контролния център на системата за контрол чрез GPS в отдел „Транспорт” на Община Русе. Това е вторият контролен център, който варненската фирма „Дилтекс” ООД изгражда напълно безплатно за общинска администрация. Първият център вече функционира в отдел „Екология” и чрез активно предаващите устройства /GPS/, монтирани на сметоизвозващите машини на фирма „Титан” в общината се получава пълна информация за начина на изпълнение на договорните отношения. Общинските служители проследяват в реално време къде се движат камионите, спазват ли се точните маршрути, в какъв час и в какъв обем се извършва сметоизвозването.
С монтирането на GPS на автомобилите на градския транспорт също се цели контрол на изпълнението на договорните отношения между Общината и превозвачите. Община Русе ще следи точно маршрутите на автобусите и тролейбусите, спазват ли се часовите графици, проследяване на движението на автобусния и тролейбусния превоз в реално време. На базата на тази информация не само ще се контролира изпълнението, но ако се наложи ще се създават нови транспортни схеми, адекватни на реалните пътни условия и на нуждите на гражданите.
Информация:www.ruseinfo.net

Offline iproject

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #142 on: 17.03.2010, 21:15:41 »
Сега ако пуснат и 1 уеб интерфейс да гледаме системата през нета ще е супер :)

Offline Niksan

• Приятел на ГТ
  • https://gtruse.wixsite.com/gtruse
    • View Profile
    • Email
« Reply #143 on: 17.03.2010, 22:23:18 »
Добра идея е това с GPS системите в Русе!!!Браво на ЕГГЕД и Община Русе!!!

Offline platon

• Запален по ГТ
    • MSN Messenger - plamengt@hotmail.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #144 on: 18.03.2010, 11:04:15 »
Не знам ЕГГЕД да имат нещо общо със системата. Както и да е - сега нека сложат подходящи дисплеи на спирките за да могат и пътуващите да знаят след колко време ще пристигне съответната линия. Не знам обаче дали тази услуга не е много скъпа за реализация.

Offline iproject

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #145 on: 18.03.2010, 11:49:56 »
Скъпа и може би неприложима. Драскачите и вандалите веднага ще се възползват от дисплеите и ще ги осерат/с извинение/ за има няма 1 седмица.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #146 on: 18.03.2010, 11:54:07 »
Полезна е и не тръгвайте с тази нагласа. В София спиркознаците са осрани като такива, но дисплеите са ОК и показват важната информация.

Offline Niksan

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #147 on: 18.03.2010, 22:22:06 »
Не знам ЕГГЕД да имат нещо общо със системата. Както и да е - сега нека сложат подходящи дисплеи на спирките за да могат и пътуващите да знаят след колко време ще пристигне съответната линия. Не знам обаче дали тази услуга не е много скъпа за реализация.
Добре ще е и в Русе да сложат дисплеи!!!

Offline Wishmaster-ruse

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.Roat.hit.bg    http://Wishmaster-ruse.hit.bg
    • Email
« Reply #148 on: 22.03.2010, 11:30:49 »
От тук ги хвалите GPS - ите ама когато се качите и Ви се влача 15 минути от обръщалото на Дружба 3 до СБА не ги хвалите тогава че карам с 15-20 км в час.
Точно вчера имах следния случай една госпожица с приятеля си му казва така - този сега какво се влачи с 20
той: не зная
тя: е нищо имаме време живота е пред нас.
После имах и друго подхвърляне от един господин дето явно бързаше за някъде.
Та неговите думи бяха да съм се научел да карам когато го питах защо смята че не умея да карам взема да ми развива теории че вчера съм вземал книжка и съм си мислел че съм шофьор.
Просто за сведение имам книжка от 18 години с професионална категория а от 16 карам всеки ден.
липсват ми само за мотоциклет и трамвай за разлика от въпросния господин.
Не съм отишъл на работа да се влача а да карам.
Не че ми пука за такива реплики от пътници ама е неприятно.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #149 on: 22.03.2010, 13:58:27 »
Защо намеси GPS-a само!? Той помага за контрола и за спазването на графика. За раздутите разписания проблемът е другаде. Въз основа от данни от GPS-a, дано ги настроят по-добре!

Offline iproject

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #150 on: 22.03.2010, 16:16:10 »
Всички превозни средства ли имат GPS ? Сега следва да се оптимизират разписанията , за да може и шофьорите да си карате нормално и да няма закъснения. Преди 2 дена ми се случи при това вечерта един автобус N9 да кара надолу по Волов с 15-20. Наистина не е много нормално да се кара с такива скорости...

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
« Reply #151 on: 22.03.2010, 18:35:16 »
Всички превозни средства ли имат GPS ? Сега следва да се оптимизират разписанията , за да може и шофьорите да си карате нормално и да няма закъснения. Преди 2 дена ми се случи при това вечерта един автобус N9 да кара надолу по Волов с 15-20. Наистина не е много нормално да се кара с такива скорости...
Надали всички ПС имат вече GPS-и, но явно има някакъв срок защото липсваха днес доста тролеи(по Т27 два Меркавима, а по Т24 в час пик имаше малък Ман :annoyed:). Наистина е наложително промени в разписанията.

Offline Niksan

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #152 on: 22.03.2010, 21:41:57 »
Надали всички ПС имат вече GPS-и, но явно има някакъв срок защото липсваха днес доста тролеи(по Т27 два Меркавима, а по Т24 в час пик имаше малък Ман :annoyed:). Наистина е наложително промени в разписанията.
Преди да променят разписанията на А32,всяка сутрин закъсняваше и доста често не завиваше към ул.Мальовица,а продължаваше напред по маршрута на А18.
    А днес случайно забелязах,че А16 не продължи към "Дом на културата",а зави на кръстовището на Бул.
"Цар Освободител" и Бул."Съединение" и продължи към спирка"Сердика".
  :annoyed: :annoyed: :annoyed:

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
« Reply #153 on: 27.03.2010, 21:01:21 »
Възобновяват автобуса по линията от завода за печатни платки до Танкодрума

Община Русе съобщава, че от 2 април 2010 г. се възобновява пътуването на автобус по линията от завода за печатни платки до Танкодрума. Автобусът ще спира на всички градски спирки. Пътуването ще се осъществява в петък, събота и неделя по следното разписание:
Тръгване от Печатни платки 8.00 ч. и 18.00 ч., а от Танкодрума - 8.30 часа. и 18.30 часа
RuseInfo.net

Online blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #154 on: 27.03.2010, 21:57:48 »
Танкодрумът не беше ли по пътя за Николово? Или са направили нов път от Чифлика?

Offline roki

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #155 on: 28.03.2010, 08:33:43 »

Община Русе съобщава, че от 2 април 2010 г. се възобновява пътуването на автобус по линията от завода за печатни платки до Танкодрума. Автобусът ще спира на всички градски спирки. Пътуването ще се осъществява в петък, събота и неделя по следното разписание:
Тръгване от Печатни платки 8.00 ч. и 18.00 ч., а от Танкодрума - 8.30 часа. и 18.30 часа
RuseInfo.net
И обира всички пътници от автобусите за Николово в посоката за Хаджигеновата чешма и  Хиподрума.

Offline roki

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #156 on: 29.03.2010, 18:06:40 »
Тази сутрин в 7ч. сутринта се беше скъсала контакната мрежа кръговото и цялото кръгово беше обградено от тролей и все Ивекота и 3-4 Зиута за цвят а Меркавим 53254 беше едновременно на 13 и 21 линия.

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
« Reply #157 on: 29.03.2010, 18:23:37 »
53121 беше по същото време на 27/29 линия. ЗиУ-тата от ден на ден са все по-голяма рядкост на линия. Днес на Т27 нямаше нито един руснак :( . И незнам какво толкова промениха в разписанията на А11 и А32 като сутрин към 7:30ч на спирката на ОУ"Братя Миладинови" винаги идват заедно - пълна глупост.

Offline roki

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #158 on: 29.03.2010, 20:08:45 »
Да вече Зиутата се броят на пръсти кажи-речи а за А11 и 32 само сутрин да е следобяд към 17.30ч съм засичал същата аномалия по ул.Борисова.

Offline Wishmaster-ruse

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.Roat.hit.bg    http://Wishmaster-ruse.hit.bg
    • Email
« Reply #159 on: 04.04.2010, 19:30:30 »
Целта на прословутия GPS няма нищо общо с това което казвате и си мислите
Контролните точки са от преди 4-5 години и не са изобщо съобразени. Със това влачене ще има бум на повреди свързани от лошо охлаждане и претоварване на ходовите системи. Неопланите започнаха да страдат вече 463 събори двигател вече.