Author Topic: Архив МД-1  (Read 114756 times)

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Архив МД-1
« on: 30.01.2006, 12:16:54 »
Трасето от Юнак до Интерпред е изкопано още в края на 80-те с първоначален замисъл за нормалнорелсов трамвай от Младост/Дървеница до Графа. Тогава, когато тунелът стигна до Руското посолство - горе-долу 1986-88 г. ТМ14 и 19 се изчакваха по един коловоз, минаващ по локалната лента на Драган Цанков. Следи от този байпас има и сега.

Къртицата ще тръгне от Юнак към СУ и Булбанк.

А някой зане ли, каква е тохнологията - къртицата ще направи единия и после другия тунел, или две къртици ще вървят една срещу друга разминавайки се.

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Архив МД-1
« Reply #1 on: 09.04.2006, 16:11:06 »
Не мога да разбера защо никой от общината не поддържа сайта за софийското метро!Можеха да качат там новите снимки.
Има и един неофициален, но той не е обновяван от 2003г.Дано някой се сети да направи сайт за метрото, аз нямам техническата възможност(засега)
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 13.04.2006, 16:13:10 »
Quote from: difian
Искам да попитам нещо за металните ленти отгоре вляво.Същите ги има в нашето метро.Те за какво са?
 Дано да сте разбрали какво точно питам.
Ако питаш за тези на тавана на депото,това са релси от които метровлаковете се захранват с ток за да могат да се придвижват в депата.Би трябвало на релсите да има закачени колички със висящ кабел,където да ги включват.
« Last Edit: 13.04.2006, 19:47:25 by Repcho »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #3 on: 14.04.2006, 20:09:29 »
Quote from: Ivo
Ако питаш за тези на тавана на депото,това са релси от които метровлаковете се захранват с ток за да могат да се придвижват в депата.Би трябвало на релсите да има закачени колички със висящ кабел,където да ги включват.
Това ми е последното мнение по този въпрос.Ако Dragon или някой от другите модератори реше, нека преместят мненията.
 Та така, и аз си мислех,че са за това.Но правило впечатление,че подобни ленти има по цялото трасе.Огледайте се на всяка станция.От 4 год. не ползвам метро и вече съм забравил къде се виждат добре,но май на по-новите станции са скрити и си виждаха само в крайщата на тунелите.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4 on: 14.04.2006, 21:40:12 »
Това са кабелите на осигурителните инсталации.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 14.04.2006, 23:31:02 »
Quote from: CKD
Това са кабелите на осигурителните инсталации.
Не тези, който се виждат през прозорците.Нещо като лайсна,метална пръчка...

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 23.04.2006, 18:11:09 »
Тук имам няколко въпроса (не, че често пътувам с метрото, ама любопитството...)

Има ли някаква възможност да се разгледа депото? Някой знае ли през деня кога могат да се видят влакове, които влизат/излизат в депото?

Защо след станция Обеля толкова стръмно влизат релсите под земята и какво има след вратите (предполагам, че релсите свършват, но колко навътре?)

Чух, че като се строяла станция Опълченска, тя се срутила и я изграждали наново. Вярно ли е това? И въобще доколко е сигурно софийското метро?
« Last Edit: 25.05.2006, 12:46:15 by conecto »

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 23.04.2006, 18:59:19 »
Аз пък се чудя защо планират коловозите да са по средата на станциите, а пероните- от двете стрнии (пр. Обеля)  . Така трябва да се правят стълби за преминаване от единия перон на другия. Не е ли по-лесно да са както Люлин, Сердика и т.н.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 23.04.2006, 23:05:22 »
Да, не се бях замислил за това, но ако се объркаш и влезеш от другата страна как ще пресечеш релсите? На Обеля има стълбище, но другия перон не се ползва и не можем да разберем дали ще може да се пресича свободно.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 24.04.2006, 13:50:11 »
Имах предвид ако някой влезе на перона за обратната посока и не за Обеля, а по принцип за някоя от изграждащите се надземни станции. Сигурен съм, че доста пенсионери ще бъркат входовете  

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #10 on: 26.04.2006, 15:21:22 »
Доколкото съм запознат, станциите на СУ и Юнак ще са с островен перон както досегашните заради големия трафик.Следващите ще са със странични, може би с изключение на станцията на пазара и на Деница(за да е удобно за прекачване)

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #11 on: 04.05.2006, 09:23:05 »
в. "Телеграф"
Бойко Борисов: Ще ръкопляскам, ако правителството си отиде
4.5.2006 г.
    Спира строежът на метрото

--------------------------------------------------------------------------------

"Ще ръкопляскам ако това правителство си отиде. Държавата не дава пари на София за основни разходи, а градът нараства всяка година със 70 000 души". Това заяви пред бизнес елита на столицата кметът Бойко Борисов.

Ако правителството не даде до юни 20 млн. лева за продължението на метрото, общината ще спре строежа му, обясни градоначалникът. По думите му парите за изграждане на подземната железница вече са се изчерпали. "Надявам се държавата да не експериментира и този път със столицата , категоричен бе Борисов.
   Кметството е затънало в борчове заради кредитите за ремонтите на улиците. Реалният бюджет, който трябва на Coфия, е 1.5 млрд. лева., а са отпуснати едва 500 млн. лева за тази година. "Вие ще фалирате с толкова пари, а аз трябва да съм добър управленец", обясни пред бизнесмените столичният кмет. Шестстотин милиона лева били нужни само, за да се приведат софийските улици в нормално състояние. 684 млн лева пък трябвали за инфраструктурни проекти. За в бъдеще в града трябва да се преасфалтират и основните булеварди. "Магистрала "Тракия" е 300 км., а София има 2 500 км. улици и трябват пари за поддръжка". Според кмета оперативно София се управлява от общинския съвет, а не от него. "Всеки мой опит да променя нещо среща отпор, защото на практика от общината се хранят партиите", възмути се градоначалникът.

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #12 on: 05.05.2006, 12:50:51 »
Тъжна новина
Дано все пак правителството да се вземе в ръце и да даде пари за метрото, щото става лошо!Правителствата се смениха, но финансовия геноцид към столицата си остана...

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 05.05.2006, 20:56:04 »
Ми ще зарежат разкопките в центъра на София и така...

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 05.05.2006, 22:45:44 »
Quote from: conecto
Ми ще зарежат разкопките в центъра на София и така...
Парите за центъра отдавна ги има.Става въпрос за работите след Интерпред.
« Last Edit: 06.05.2006, 12:31:57 by difian »

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 06.05.2006, 12:09:22 »
A, не бъди толкова сигурен

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #16 on: 11.05.2006, 18:58:15 »
Във форума на общината на въпрос на "Desi" кога ще започне работата на къртицата, е отговорено, че се очаква това да стане до края на май. В момента се правели стоманобетонни конструкции. Пише, че пробивът щял да приключи за три месеца(?). Явно аз нещо не разбирам.
« Last Edit: 17.03.2009, 19:14:16 by blagun »

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 11.05.2006, 22:57:02 »
Пред "Шератон" част от тротоара е заграден, както и една трета от подлеза на ЦУМ. Това защо според вас? Нали "къртицата" ще влиза откъм Националния стадион?

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: 12.05.2006, 01:34:17 »
Ако наистина е затворено за това си заслужава неудобството. Мисля обаче, че щеше да е много по-добре, ако станция "Сердика" беше построена под въпросната алея на НАТО. Така щяха да се ползват двата съществуващи подлеза за изходи на метрото, като се има предвид, че този при президентството е на доста по-оживено и възлово място от сега съществуващия западен изход на "Сердика".
« Last Edit: 12.05.2006, 01:35:25 by conecto »

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 12.05.2006, 02:10:02 »
За руините не се бях замислил, но за разстоянието между изходите мисля, че не е голямо. Вероятна причина е застрояването на бул. Тодор Александров с бизнес сгради.