Author Topic: 112- "Телефонът на спасението"  (Read 2020 times)

Offline denis09rspab

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Тази тема не е свързана с ГТ, но поради честите случаи на катастрофи, запалвания и други инциденти свързани с ГТ реших да направя тази тема. Всички знам,че тел.112 работи в цялата страна и на него се приемат  сигнали за видове произшествия. Моето лично мнение е ,че това е чудесна идея и техниката, която имат за обслужване е страхотна ,но вместо оператори трябва да има служители на: полиция,пожарна,бърза помощ, гражданска защита, защото те знаят как да подходят към дадена ситуация... така или иначе когато се обадите на 112 случая се предава на дадения телефон за който се отнася сигнала, ще е добре човек да приема и разпределя сигналите, като всички работят в една обща стая. Не знам как е положението с полиция и бърза помощ, но с пожарната в София и връзката с 112 често се губи...Все се бърка нещо... винаги информацията е неточна и ако е нещо по сериозно става неприятно. Както е станало с мотриса 314 на спирка Павлово, сигнала сигурно е приет в 112 и от там са предали на 160 без да искат много информация, която всъщност е важна... така ако се искаше малко повече инфо нямаше да се пратят две пожарни и да се оголи район, но аз имам надежда че комуникацията ще се подобри за напред и дано на никой не се налага да ползва спешните телефони.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: 112- "Телефонът на спасението"
« Reply #1 on: 24.10.2009, 19:14:27 »
Преди около година мъж беше легнал в ранните часове на линията . Като първи трамвай спрях на прилична дистанция . Обадих се на 112 , попитаха ме за възраст , състояние и външен вид .След 15 минути ме потърсиха и попитаха същото . Така и не дойдоха . Младежи с кола дойъдоха , качиха го и така движението беше освободено . Линеен също беше дошъл , но не и линейка . Случката стана на Христо Ботев и Сливница - на половин километър от гаража на Бърза помощ.

Offline denis09rspab

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 24.10.2009, 22:33:21 »
Ето за това говоря...човешкият живот е толкова ценен...човек ако получи инфаркт, след 15мин. може да не е жив. Значи проблема не е само при пожарната за съжаление :(

Offline Muslon

• Маниак
    • View Profile
« Reply #3 on: 28.10.2009, 18:52:46 »
В другите страни на 112 също отговаря оператор, който задава стандартни въпроси и след това се изпраща полиция + бърза помощ (+евентуално пожарна). Друг въпрос е, че в повечето западни градове, бърза помощ е на адреса до макс 10мин след повикването (независимо в коя точка на населенето мястои по кое време на деня) а немската полиция е на мястото преди бърза помощ дори ;)

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 30.10.2009, 19:31:25 »
 Има си нормативи до колко точно минути трябва да пристигне линейка, пожарна, полиция и т.н. В главата имам спомени за някакви 8 минути, което при нас е непостижимо, защото някой идиот продължава да държи почти всички линейки на Сточна гара вместо да са разпръснати из града и по големите болници.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5 on: 31.10.2009, 12:31:09 »
защото някой идиот продължава да държи почти всички линейки на Сточна гара вместо да са разпръснати из града и по големите болници.
Много ясно, нали трябва да има печалба и за бензиностанцията на Лукойл :fan: :angry:
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #6 on: 31.10.2009, 13:03:20 »
Много ясно, нали трябва да има печалба и за бензиностанцията на Лукойл :fan: :angry:
Едно време Бърза помощ имаха гараж в Хаджи Димитър, където гарираха линейките. Естествено, той се закри и сега абсолютно всичката има налична техника е на Сточна гара. По представителствата на фирмите производителки на колите ги водят за техническо обслужване, ама съм виждал и там да си ги човъркат отдолу. Китайските Ивеко май не са към Булавто например.

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 02.05.2011, 16:08:24 »
НАскоро се наложи да звъня на 112, за да съобщя за човек, който беше във видимо нетрезво състояние, паднал "по очи" на тротоар до работното ми място.По лицето му имаше кръв.Часът беше около 15:30.При позвъняването ме питааха в какво състояние е човека.Обясних съвсем точно и кратко за какво става дума.По едно време.човечецът се надигна (доколкото му беше възможно) и клатушкайки се запъти към тях си (часът бе около 16:15).В 16:28 получих обаждане от дежурните в Бърза помощ със запитване за ситуацията, при обяснение на ситуацията се затвори.Все пак кола на "Бърза помощ" навести района около 16:50.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline сТУдент

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.hmsu.org
« Reply #8 on: 03.05.2011, 16:30:00 »
Преди около година пострадах тежко на работното си място. Смисъл.... средна телесна повреда причинена ми от удар с пепелник в лицето. Един човек се обади на 112, и казва "тук едно момче пострада, изпратете линейка на адрес... Знаете ли какво стана ? Първо дойде едно синьо такси, двама полицаи ме гледаха 5 минути като панаирджийска маймуна, и чак тогава казаха по радиостанцията "изпратете линейка"
ЗА ПО ДОБЪР ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9 on: 05.05.2011, 17:25:26 »
Аз също много обичам, когато се прибирам в ранните часове на нощта и си вървя спокойно по тротоара да ме спрат патрулиращи фуражки. Да ме питат имал ли съм проблеми някога с полицията, да ми светят в лицето с фенер, да ме проверяват по лична карта дали се издирвам. Обичам много смислените неща и отчитането на безполезна дейност. И още - някой да запали контейнер, да усмърди квартала, после да идва пожарна, за да излее един тон вода.
████████████████████████ Епилог